Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Recharge Battery Warning

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Witam i odświeżam temat, z tym, że u mnie komunikat RECHARGE BATTERY pojawia się tak jak u autora postu czyli po kilku minutach (kluczyk w stacyjce), natomiast różnica jest taka, że aku mam nowy i jestem po naprawie regulatora napięcia przy alternatorze. Aku zakodowany.

    Niestety moi mechanicy na tym etapie utknęli - może ktoś z Was wie jak dotrzeć do źródła tego problemu?
    Dodam, że poprzedni aku w momencie wymiany nie trzymał już parametrów co wskazywało na alternator i stąd naprawa regulatora napięcia.

    Z góry dziękuję za cenne wskazówki i Pozdrawiam

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    84
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Poznań

    Post

    Z racji awarii alternatora dwa dni temu poczytałem sporo na forach PL oraz USA i takie są moje spostrzeżenia:

    1. akumulatory AGM spisują się lepiej w tych autach od akumulatorów tradycyjnych. Pewnie teraz zacznie się wrzawa, że tradycyjne są super i tańsze, ale jednak z jakiegoś powodu AGM spisują się zagranicą lepiej i takie są sugerowane.
    2. zakodowanie nowego akumulatora przez ISTA nie wszystkim zadziałało, np. po zmianie na większy akumulator - wtedy altek nie doładowywał.
    3. ładowanie i stabilność ładowania jest cholernie ważna w tych autach. Jeśli regulator zamontowano Ci niskiej jakości (podobno dużo chińszczyzny jest na rynku) to będzie zonk - on problemów z ładowaniem, po zaskakującą pracę skrzyni.
    4. u mnie na naładowanym, sprawnym, 4-letnim aku przy włożonym kluczyku, włączonym radio z L7 jestem w stanie pobawić się w ISTA przez jakieś 30 minut, potem dostaję sygnał recharge. Mam ubogą klimę (jedno pokrętło), nie mogę wyłączyć nawiewu, więc kręci się cały czas.

    Zakładam zatem, że te 20-30 minut w zależności od konfiguracji powinien wytrzymać z kluczykiem. Podobnie mają koledzy na forach USA. Jeśli czas jest diametralnie skrócony, to nie wierzę, że aku jest sprawny lub poprawnie zakodowany i doładowany na full. Zacząłbym szukać od tej strony. Jeśli masz pewność, że od tej strony jest OK, to podjedź np. tu: https://akumulatory-poznan.pl/kontakt/ i zapłać kilka groszy za sprawdzenie czy wszystko z instalacją jest OK, czy Twój aku jest OK, czy regulator podaje to co powinien. Sprawdzą Ci pobór prądu, itp. Pamiętaj, że prąd ładowania w tych autach to nie sztywne 14.4 tylko może znacznie wyżej ładować i to nadal dobrze, zależy od stanu aku i poboru.

    EDIT: Z ciekawości - gdzie naprawiałeś alternator? W sensie gdzie wymieniali Ci regulator?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Dzięki Przemo,
    Chronologicznie było tak (KOD BŁĘDU: błąd komunikacji z alternatorem - nieciągły):
    - nowy aku dobrany przez elektronika z ASO;
    - kodowanie aku;
    - naprawa regulatora napięcia.
    Po naprawie regulatora nie było już kodowania.
    Naprawę regulatora załatwiał mechanik, który w tym czasie wymieniał rozrząd -nie wiem niestety dokładnie gdzie ale postaram się dowiedzieć.
    Po naprawie błąd komunikacji z alternatorem zniknął i liczyłem, że to będzie koniec "przygody" z prądem.

    Obecnie czekam na kabel OBD i może przed weekendem wkleję zrzuty błędów.

    Pozdrawiam

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    84
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Poznań
    Jesli Ci sie nie spieszy to w czwartek rano bede w Poz, moge Cie podpiac pod ISTE i zobaczymy co sie dzieje.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Przemo,
    Regenerację alternatora wykonał: STARTER-SERWIS Swarzędz.
    Sprawdź PW.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar Nawalony Zając
    Dołączył
    Aug 2019
    Posty
    35
    BMW
    E66 2006 750LI
    Skąd
    Częstochowa
    Mam pytanie odnośnie poboru prądu jaki towarzyszy po zgaszeniu zapłonu oraz po "uśpieniu elektroniki". Padł mi właśnie akumulator i jak to ja zaczynam w takich sytuacjach szukać przy okazji dookoła. Miałem kiedyś w Omedze problem upływu prądu nawet po wymianie aku więc dlatego teraz też trochę się obawiam, że coś w instalacji może się sypać.

    Z moim aku sprawa bynajmniej ma się tak, że dość szybko pojawiał mi się komunikat o konieczności naładowania akumulatora odkąd auto kupiłem. Nawet nie wiem czy jest poprawnie zakodowany oraz co to za akumulator bo mam butlę LPG w miejscu koła zapasowego więc wiadomo... ten tego. Aku będę wymieniał na 100% bo padaka i pewnie ma zwarcia na celach ale interesuje mnie jaki może być dopuszczalny pobór prądu bez zapłonu i po uśpieniu.
    Gdyby jeszcze jakiś miły użytkownik kojarzył i podesłał linka odnośnie kodowania nowej baterii to by mi oszczędziło czasu na czerstwym kopaniu w jakże licznych tematach forum niekoniecznie na temat.

    Z góry dzięki ,

    Zdrów.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Nawalony Zając Zobacz posta
    Mam pytanie odnośnie poboru prądu jaki towarzyszy po zgaszeniu zapłonu oraz po "uśpieniu elektroniki". Padł mi właśnie akumulator i jak to ja zaczynam w takich sytuacjach szukać przy okazji dookoła. Miałem kiedyś w Omedze problem upływu prądu nawet po wymianie aku więc dlatego teraz też trochę się obawiam, że coś w instalacji może się sypać.

    Z moim aku sprawa bynajmniej ma się tak, że dość szybko pojawiał mi się komunikat o konieczności naładowania akumulatora odkąd auto kupiłem. Nawet nie wiem czy jest poprawnie zakodowany oraz co to za akumulator bo mam butlę LPG w miejscu koła zapasowego więc wiadomo... ten tego. Aku będę wymieniał na 100% bo padaka i pewnie ma zwarcia na celach ale interesuje mnie jaki może być dopuszczalny pobór prądu bez zapłonu i po uśpieniu.
    Gdyby jeszcze jakiś miły użytkownik kojarzył i podesłał linka odnośnie kodowania nowej baterii to by mi oszczędziło czasu na czerstwym kopaniu w jakże licznych tematach forum niekoniecznie na temat.

    Z góry dzięki ,

    Zdrów.
    Akumulatory standardowe mogą być w zasadzie wymieniane na akumulatory AGM, odpowiadające tej samej specyfikacji. Przy tej czynności należy dodatkowo do rejestracji pojazdu przez ISTA/P przeprowadzić kodowanie pojazdu w następujący sposób: Odczytać wielkość akumulatora i rejestr w sieci pokładowej: ISTA->funkcje serwisowe ->nadwozie- >napięcie zasilające ->rejestracja wymiany akumulatora -> plan kontroli.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar Nawalony Zając
    Dołączył
    Aug 2019
    Posty
    35
    BMW
    E66 2006 750LI
    Skąd
    Częstochowa
    Cześć,
    musi być koniecznie IstaP?

  9. #19

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk
    Może być ncs do zmiany pojemności i typu akumulatora, plus inpa do powiadomienia o zmianie baterii tylko, jeśli nie masz doświadczenia z ncs, to bardzo łatwo narobić sobie problemów. Dobrze by było wpiąć się w kleme minusowa z miernikiem i sprawdzić czy po godzinie pobór prądu nie przekracza 60ma. Ja miałem przypadek że pobór prądu był 0.15a, winny był czujnik zamknięcia maski.

Podobne wątki

  1. [elektryka] Battery low?
    Przez WarsawShark w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2014, 15:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •