Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: uszczelka drzwi przod prawy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań

    Post uszczelka drzwi przod prawy

    Witam

    Czy ktoś podpowie jak zdemontować uszczelkę drzwi przednich prawych, ta co idzie wokół drzwi ( nie mylić z ta uszczelka wewnętrzną obrysu drzwi w karoseri ) , żeby jej nie uszkodzić, porwać itd.
    Czy to jest prawidłowy numer tej uszczelki 51211938072 ?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jeśli pytasz o uszczelkę gumową jaka jest zamocowana w drzwiach ,to wystarczy ją po prostu delikatnie wyciągnąć.

    Jest ona włożona do takiej rynienki metalowej , może byc przyschnięta , jedynie u góry ta uszczelka jest pod ramką plastikową wokół szyby.

    Bez problemu ja zdemontujesz , gorzej się ją wkłada , ciekawe co pod nią odkryjesz

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Ta uszczelka po zdemontowaniu to szrot, bo jej stelaż jest z tak cieńkiej blaszki, że ona pierwsza gnije, a później przechodzi to na drzwi. Kosztuje nowa około 90 PLN, więc nie ma tragedii.
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ta uszczelka nie ma żadnego stelaża , przynajmniej w mojej e32.

    Jest gumowa i włożona do rynienki w drzwiach, potwierdzam ,że owa rynienka gnije pierwsza bo pod ta uszczelką po jakimś czasie zbiera się woda, stąd moje pytanie co tam kolela znajdzie jak ją ściągnie :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań
    drzwi mam zdrowe, o to się nie boje ;)
    jest inny powód, świszczenie z prawej strony.
    gdzie taka dostanę nowa poza Aso ?
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 10-09-2015 o 11:08 Powód: Edytuj posty zamiast pisać jeden pod drugim

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jeśli tej uszczelki nigdy nie ściągałeś ,to nie wiesz czy drzwi masz zdrowe :)

    Wątpię żeby z powodu tej uszczelki był świst , szybę masz oryginalną ?

    Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    gdzie taka dostanę nowa poza Aso ?

    Tylko ASO ,ale tak jak pisałem ta uszczelka nie jest jednorazowa.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 10-09-2015 o 11:08 Powód: Edytuj posty zamiast pisać jeden pod drugim

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań
    szyba oryginał, mam szyberdach ale nie słyszę świstu nad swoja głową tylko bardziej strona pasażera, to prawda nigdy nie wiadomo cos się kryje pod uszczelka, uszczelka szyberdachu w Aso ok 250zł, chciałbym w pierwszej kolejności wyeliminować te tańsze rzeczy

    uszczelka drzwi 51211938072 cos koło 350zł
    Ostatnio edytowane przez Piciu ; 10-09-2015 o 10:37

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Prędzej świszczy szyberdach niż coś innego jeśli szyba jest oryginał.

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Ta uszczelka jest gumowa, ale jest stelaż stalowy. Wiele razy ściągałem I nawet mam nowe w domu, bo czekają na malowanie drzwi. Jeżeli zdejmiesz ją z zupełnie zdrowych drzwi I najpierw napsikasz WD40 to pewnie da się ją założyć ponownie. Pomijam już fakt, żeby była idealnie w linii I nie odstawała. Ja takiej sytuacji nie spotkałem.

    Chyba ELVIS, że masz jakiś inny wypust tej uszczelki. Moje oryginalne z 88 miały stelaż I nowe również go mają. A to jest trzeci kompet jaki będę zakładał. Oczywiśćie z zewnątrz wszystko jest zagumowane, ale wystarczy zajrzeć do rynienki w środku.

    90 PLN kosztuje nowa w ASO.

    Te uszczelki nie świszczą, bo nic nie uszczelniają, to jest element dekoracyjny. Swego czasu jeździłem ze zdjętymi wszystkimi czterema. Od tego jest uszczelka drzwi.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 10-09-2015 o 10:43
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań
    w celu sprawdzenia świszczenia, oklejałem szpary w drzwiach prawych i miedzy maska a błotnikiem taśmą, praktycznie cała prawa strona, później szyberdach i było znaczniej ciszej, chyba zaryzykuje i kupie nowa uszczelkę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •