Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Naprawa rolety przeciwsłonecznej tylnej szyby

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post Naprawa rolety przeciwsłonecznej tylnej szyby

    Mam plan się w końcu za nią solidnie zabrać, ale nie chciałby rozbierać pół auta, ucząc się na swoich błędach, więc chciałbym zasięgnąć porady u Was.

    Roleta nie działa od zakupu auta przeze mnie. Komputer nie pokazuje błędu wprost - moduły komfortu są czyste. Zrobiłem test przycisków tylnej rolety przez DIS - wszystkie reagują poprawnie, więc sygnał prądowy jest. Roleta mimo to nie działa. Reakcji nie ma żadnej - nic nie cyka, nic nie próbuje się podnieść. W systemie mam błąd klimatyzacji - to podobno on wskazuje na niedziałającą roletę. Powiem szczerze, że nie uśmiecha mi się w ciemno kupować panelu klimy, bo używka kosztuje niemało, więc chciałbym wyeliminować inne możliwe przyczyny. Prosiłbym o sugestie jak byście się zabrali za naprawę - co jest najbardziej oczywiste do bezkosztowego sprawdzenia z Waszego doświadczenia.

    Z pytań, które mnie nurtują - do elektryki rolety dostanę się od strony kufra, czy trzeba rozbierać panel za fotelami? Jeśli trzeba się zabierać za fotelami, to gdzie znajdę zatrzaski/śruby? Z tył mam fotele komfortowe (pełne sterowanie oparciem i siedziskiem), więc ich wyciągnięcie to pewnie nieco więcej babraniny, niż w przypadku zwykłych foteli.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 09-09-2015 o 22:31

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Sprawdź po kolei bo "rolety leca informacja od bloku przelacznikow, do modulu drzwiowego, poprzez Cas az do panelu klimatronika i ten wysterowywuje rolete. Sprawdz czy w panelu klimatronika (IHKA) nie ma bledu i czy tam mozesz recznie wysterowac." GREG 38

    Zatem problem może być w każdym z tych rzeczy
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Elektryka żaluzji to jedynie silnik napędzający.

    Aby się do niego dostać musisz zdemontować:

    oparcie siedzenia tylnego
    siedzisko
    plastiki po bokach
    maskownice kurtyn airbag z tylu
    plastiki przy kurtynach

    Do tego musisz odkręcić śruby od dołu polki w bagażniku.


    Przy siedzeniach komfort z tylu to mnóstwo pracy.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Błąd w climatronic mam i usunięcie jego nic nie daje - pojawia się ponownie zaraz po skasowaniu. Spróbuję poszukać tej opcji z manulaną obsługą rolety. Może DIS da tutaj radę.

    CDN...

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Sprawdziłem błąd klimatyzacji: 9C56 IHKA: Fogging sensor
    Tak więc to jakiś czujnik zaparowania (przypuszczam, że zaparowania wnętrza). Nic więcej DIS nie zgłasza.
    Próbowałem też odpalić roletę manualnie z poziomu DIS: IHKA Automatic heating/air conditioning --> Component Activation (high) --> Rear roller blinder OPEN. Zero reakcji. Przypuszczam więc, że gdzieś jakaś wtyczka nie podaje prądu.

    Orientuje się ktoś jak jest zasilanie doprowadzone do tylnej rolety? Idzie wiązkami od przodu auta, drzwiami do tył, czy jest osobny ciąg puszczony np. tulenem środkowym?

    Między czasie znalazłem takie coś (strona 48): file:///C:/Users/Managemet/Downloads...-66%20IHKA.pdf

    Z opisu by wynikało, że po przyciśnięciu przycisku tylnej rolety na kilka sekund, wszystkie rolety powinny iść w górę/w dół. U mnie tak się też nie dzieje. Roleta też jest sterowana z mofułu jednych z drzwi, także może to one są trefne...
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 04-10-2015 o 13:03

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Sprawdziłem błąd klimatyzacji: 9C56 IHKA: Fogging sensor
    Tak więc to jakiś czujnik zaparowania (przypuszczam, że zaparowania wnętrza). Nic więcej DIS nie zgłasza.
    Próbowałem też odpalić roletę manualnie z poziomu DIS: IHKA Automatic heating/air conditioning --> Component Activation (high) --> Rear roller blinder OPEN. Zero reakcji. Przypuszczam więc, że gdzieś jakaś wtyczka nie podaje prądu.

    Orientuje się ktoś jak jest zasilanie doprowadzone do tylnej rolety? Idzie wiązkami od przodu auta, drzwiami do tył, czy jest osobny ciąg puszczony np. tulenem środkowym?

    Między czasie znalazłem takie coś (strona 48): file:///C:/Users/Managemet/Downloads...-66%20IHKA.pdf



    Z opisu by wynikało, że po przyciśnięciu przycisku tylnej rolety na kilka sekund, wszystkie rolety powinny iść w górę/w dół. U mnie tak się też nie dzieje. Roleta też jest sterowana z mofułu jednych z drzwi, także może to one są trefne...

    A rolety w drzwiach dzialaja z przycikow z tylu?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Tak, wszystkie roletki boczne działają z każdych drzwi. Nie chce działać tylko ta na tylnej szybie za fotelami.

    Sam przycisk sprawdzałem DISem i jest sygnał - w każdych drzwiach po przyciśnięciu wyskakiwało mi na monitorze, że jest Pressed. Tak więc przyczyna musi leżeć gdzie indziej, niż sam przycisk, czy panel przycisków w drzwiach.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Podnieś tylną półkę i tam jest wtyczka do rolety fioletowa! Zobacz czy jest podłączona - może nasi tam byli! Przy skladaniu bardzo ciężko ją spiąć!

    Przewody do rolety biegną od rolety do przodu auta prawą stroną auta - tunelem przy prawym progu, pod schowkiem i do panelu klimatronika!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    po dluzszym przytrzymaniu przycisku w drzwiach kierowcy powinny opuszczac sie lub podnosic rowniez roletki boczne. Przesledz w WDS schemat polaczen...roleta tylna jest sterowana z panelu klimatronika, roletki boczne sa sterowane z modulow w tylnych drzwiach
    A rolety miales dokladane czy wychodza z vinu? Moze ktos zle dodal opcje wyposazenia?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez lysy106 Zobacz posta
    Podnieś tylną półkę i tam jest wtyczka do rolety fioletowa!
    Żeby podciągnąć tylną półkę, trzeba odpinać drewanianą listwę? Jak się do tego zabrać, bo nie chciałbym nic połamać?

    Cytat Zamieszczone przez gabel Zobacz posta
    A rolety miales dokladane czy wychodza z vinu? Moze ktos zle dodal opcje wyposazenia?
    Mam pełny oryginał, nic nie dokładane.

    Po przyciśnięciu i przytrzymaniu przycisku przy kierowcy, tak, jak pisałem - nic się nie dzieje. Rolety boczne działają normalnie po przyciśnięciu przycisku w tylnych drzwiach.

Podobne wątki

  1. zasada działania tylnej rolety E32
    Przez Perkozj w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-02-2017, 22:22
  2. [wnętrze] dołożenie rolety tylnej do e65
    Przez gabel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-05-2013, 12:14
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 18:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •