Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: "Awaryjność" E38.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    19
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Opole

    Post "Awaryjność" E38.

    Cześć, mam odłożone pieniądze i stoję przed zakupem E38. Chciałbym się dowiedzieć od właścicieli jednostek 728i/730d jak to jest z realną awaryjnością, kosztami utrzymania i ewentualnymi zamiennikami. Od jednych słyszę że to skarbonka bez dna, że trzeba mieć niebywale duży portfel by sobie na taką pozwolić, zaś kolega posiadający 728i jednorazowo wydał 800zł na naprawę w przeciągu dwóch lat. Widzę że nie tylko ludzie bardzo zamożni sobie na takie pozwalają i nawet taki typowy Kowalski może sprawić sobie taką 7er. Jeżeli trzeba wylejcie mi kubeł zimnej wody na głowę, bądź zachęćcie, chcę znać tylko czyste fakty by nie być zaskoczony po zakupie (mam już jedną na oku).

    Pozdrawiam i liczę na wartościowe odpowiedzi. :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    345
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wałbrzych
    Zależy w jakim kupisz stanie. Jak bedzie dojechana to bedziesz inwestowal bez koca :) Przy ewentualnych naprawach na 100% taniej wyjdzie 728.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    Miałem dwie piątki z trzylitrowym dieslem.
    Bardzo fajne auta. Ale maja juz swoje przebiegi.
    A dieslu to śledztwo. Wiadomo można sie kulać ale ja lubię mieć na tip top. Obie pochłonęły niemałe pieniądze w przeciągu 2 lat. A to wtrysk a to turbo. Przewody. Świece. Itp. Same świece to ok 60-70 zł sztuka. A jest ich sześć. Wiec jak chcesz mieć autko porobione. To na pewno nie bedzie 800 zł. Koła pąsowe lubią byc zmęczone. Koszt ok 560 zł.
    Obecnie użytkuje 28i. Narazie super. Ale podstawowe wymiany na start to ok 3 tys pln wg mnie. Oleje. Filtry. Świece
    Odma zazwyczaj. Komplet z wężami nie jest tani a zamienniki nie zawsE pasują.
    Po niecałym pol roku widzę ze koszty utrzymania benzyny
    Sa Nieznacznie ale niższe. Mam nadzieje ze w momencie jak porobiłem cały osprzęt bede miał spokój. A w dieslu jest tego sporo wiecej. Wiec co za tym idzie wiecej moze sie popsuć.
    Obecna siódemka była w rękach forumowiczów poprzednio I nie kupiłem jej za "dychę " a i tak sporo włożyłem. Zeby mechanicznie było na glantz.
    JesCze poduszki pod silnikiem. Koszt ok 530 zł. Nie muszę. Ale chcę wymienić bo maja juz 16 lat. A nie chce by drgania sie przenosiły dalej.

    Można by pisać i pisać.
    Wybór należy do ciebie. Benzyna powinna byc mniej
    Awaryjna. Bo diesel w siódemce to z pewnością nie jeździł
    Po zakupy na mieście tylko konkretne trasy wg mnie i ponoizej 250 tys km to raczej ciezko bedzie.
    Obecnie mam benzynę. Nie zbiera sie tak jak diesel.
    Ale ta cisza na światłach. Równa praca. Dwururka z tylu...
    Bezcenne.
    Powodzenia. Siodemer mega fajne auto
    Ostatnio edytowane przez orzel_man ; 10-09-2015 o 07:18

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    124
    BMW
    E30, E38
    Skąd
    Wlkp.
    ja moje 728 też remontowałem i nie narzekam, trafić mozesz zawsze w trupa a nawet jak nie trafisz w trupa to coś się może zdarzyć.

    jeżeli jeździsz teraz e32 750 to koszty utrzymania 728 nie powinny Cię w niczym zaskoczyć, moim zdaniem o tyle lepsza benzyna że w gazie wychodzi tańsza jazda, poza tym ten silnik był montowany gdzie popadło od 3 do 7 więc z częściami żadnego kłopotu, zarówno używanymi jak zamiennikami.

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Tak jak wcześniej koledzy napisali , stan jest najważniejszy , zależy gdzie chcesz tym autem jeżdzić , no i ile kasy masz na takie auto.

    Bo jak masz np 15 tys to daj sobie od razu spokój. Zaraz sie pewnie odezwą ludzie co kupili auta za dychę ,za dziewięć ,za sześć i wszystko im sie podoba , bo każdy ma inne poczucie piękna

    730d to super zestaw , jedzie od dołu czego brak 728i .

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Ucziwie powiem, dałem 9,5 dolozylem na start ~ 2000 w mechanike, 1000 ubezpieczenie i 600 felgi + 2 dodatkowe opony. Do ideału nawet nie dążę bo to by wyszło 2 razy tyle albo i lepiej. Do zrobienia mam kawałek progu i doly drzwi. Planuje gaz. Tak jak pisze Elvis dużo zalezy od twojego podejcia jak jesteś pedantem to mysle ze musisz liczyć się z kosztami. Dobre opony do e38 kosztuja ponad 3000 komplet... do silnika nie warto lac syfu (ani syfnego oleju ani paliwa) moj kolega ma e39 530d i koszt zrobienia wtryskiwaczy + dwumasowka wyszedł go tyle co mnie zakup e38...

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Ale post jest o awaryjności. Niech się wypowiedzą Ci co jeżdżą e38 I zrobili co najmniej 50kkm - 100kkm I znają jego przebieg.

    Zupełnie nie miarodajne są informacje co kto za ile kupił I musiał zrobić na początku, biorąc pod uwagę, że większość tych aut ma nieznany przebieg.

    Ja mogę powiedzieć ze swojego podwórka, kupiona dla kolegi e39 523 z przebiegiem 112kkm, przez 35kkm, tylko tuleje pływające tył oraz czujnik położenia xenonów. Poza tym nic więcej. Oczywiście serwis startowy był, ale to nie świadczy o awaryjności. Jednakże ograniczył się do profilaktyki, a nie leczenia.

    Nie wiem jaki budżet ma autor tematu, bo to będzie miało kolosalne znaczenie.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 10-09-2015 o 06:48
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    tematów o awaryjności jest dużo, chociażby ten http://7er.pl/showthread.php/97-pi%C...ht=%BFar%F3wki

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    tematów o awaryjności jest dużo, chociażby ten http://7er.pl/showthread.php/97-pi%C...ht=%BFar%F3wki
    tylko trzeba temat przeczytać cały, bo połowa to listowanie wszystkiego co się może zepsuć. Później jest otrzeźwienie I koledzy piszą, że auto jest jednak mało awaryjne.

    W każdym razie ten temat ma już blisko 9 lat I te auta były jednak dużo młodsze. Dzisiaj może być już inaczej, aczkolwiek uważam, że są to jedne z niewielu tak mało awaryjnych aut w tym wieku.

    Wszystko zależy od podejścia kolegi, który napisał, że albo jeździmy I olewamy, albo robimy pedantycznie. Ja wyznaję drugą metodę I w teoretycznie bezawaryjnym W124 w stosunku do e38 przez dwa lata mam 5 stron w książce serwisowej wymian I napraw. A auto kupiłem z salonu merca z dokładną historią wszystkiego. A może po prostu lubię spędzać wolny czas w swoim warsztacie...
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Miałem e38 2.8i

    chyba najmniej awaryjna jednostka w gamie e38
    spalanie małe

    Mankamenty to:
    - ruda pojawia się na klapie (tuż przy listwie nad tablicą rej i na dole przy pasku)
    - ruda na dołach drzwi
    - gniją i dziurawią się zbiorniki paliwa
    - niknące pixele na zegarach
    - częste awarie elektroniki
    - ja miałem problem z wysprzęglikiem - zapiekł się i wymiana - koszta nie duże ale kłopot spory


    I tyle jak chodziło o mój egzemplarz, i wcale nie wierz tym co mówią że nie jedzie 2,8, jak sobie chipy powkładali do diesla to maja poczucie że maja rakietę :) niestety złudne odczucie przy benzynie ale to inny temat :P
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

Podobne wątki

  1. BMW e38 Felgi 20", Szerokosć przód 10", tył 12"
    Przez BenyMnemonik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2015, 15:32
  2. [felgi] 20" MK MOTORSPORT ALLOYS , 20 x 9" et15 front and 10.5" et22 rear
    Przez FuBu w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 10:38
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •