Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [ elektryka] Moduł Komfortu...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych

    [ elektryka] Moduł Komfortu...

    Witam w jaki sposób mam sprawdzic czy posiadam moduł komfortu tzn domykanie szyb i szyberka?? Mam fabryczny alarm ale niewiem czy to działa ale mam takze drugi alarm dokładany z centralnym na pilota i teraz moje pytanko czy jezeli mam ten moduł istnieje możliwosc podpiecia tego dokładanego alarmu w ten sposób by przy zamykaniu z pilota domykały sie szybki i szyberek?? i jaki to by był koszt takiego gadżetu...


    a Teraz druga sprawa nieotwiera mi sie tylnia szyba po stronie kierowcy słychac podczas naciskania przełączika tykanie (chyba przekażnika) z pod tylnej kanapy ale niewiem co moze byc powodem tego ze niedziałą czy to jest jakis bezpiecznik osobno na każda szybe czy moze to byc upaony silniczek??
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    tak jest mozliwosc podpiecia alarmu zeby sie domykaly szyby itd, i tak masz standardowo modul komfortu wiec nie musisz kupowac. a co tylniej szyby to prawdopodobnie masz gdzies przetarty kabel w drzwiach , zdejmij tapicerke i popatrz , poruszaj kabelkami. jeszcze nie spotkalem sie ze spalonym silniczkiem od szyb w e32 . na 99% to przetarty kabel.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Ja również miałem przerwany kabel i nie otwierała się szyba z tyłu za kierowcą. Sprawdź dokładnie wiązkę która znajduje się w tej gumie co idzie ze słupka do drzwi ja miałem tam przerwany kabel polutowałem i chodzi do dziś.

    pozdrawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Jak chcesz sprawdzić działanie modułu, otwórz szyby, możesz też szyber wyjdz z auta zamknij samochód, tylko przytrzymaj kluczyk chwilke w pozycji a jakiej zamykasz, powinno po kolei wszystko pozamykać.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Czyli seryjnie w e32 były takie moduły?? sprawdzałem i u mnie to niedziałą moze i dlatego ze mam klamke od strony kierowcy z cięgnami uszkodzona bo dzis było u elektryka poniewaz niedziała mi centralny w przedich drzwiach kierowcy i tak stwierdził i moze dlatego mi to niedziała
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    tak dokladnie, u mnie kiedys byl pekniety ten element zaraz przy klamce i bylo tak samo trzeba bylo to polaczyc na nity i wsio ok, w 7 modul jest standardem

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Ogólnie to rozbierz tapicerkę na boczkach (na drzwiach) - może się okazać że te kable zwyczajnie nawet w swoich wtyczkach nie siedzą (jak kiedyś to było w mojej poskładanej E32 735) ......
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    no to jutro o ile matka natura pozwoli z pogoda zabiore sie za ta szybke z tyłu:P tylko niewiem czy tapicerka jest skręcana czy na zaczepach wole zapytac zanim cos urwe...
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Dokładnie jak koledzy pisali, winą za złe działanie modułu albo problemy z zamkiem często odpowiedzialny jest element ten który trzyma całe mechanizmy klamki. U mnie też był pękniety, połączyłem na nity i jest ok.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Z tego co mi elektryk powiedział to brakuje tam cięgna które łączy zamek ( bebenek) z zamkiem na dole i ciegna od zamka do siłownika dlatego niemozna zamknac centralnym tych drzwi ani kluczykiem ani pilotem żekomo jest jeszcze cos ułamane przy klamce i teraz niewiem czy kupować całą kompletna klamke i przełożyc ja i wymienic bebenek czy spróbowac dorobic sobie cięgna samemu
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •