Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Brak wstecznego

  1. #31
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11
    Witam. Pojawił się u mnie taki problem że mam wsteczny a nie ma pozostałych biegów. Na skrzyżowaniu potrąciłem lewarek i ustawił sie na N dodałem gazu by ruszyć zauważyłem że jest na N i gwałtownie wżuciłem bieg na D przy o koło 4000 obrotów. Potem lekko zaśmierdziało jak by tarcza chamulcowa chociaż jest to automat więc mogły zapachnieć w taki sposób tarczki. No i autko przestało jechać do przodu. Rasetowałem cudowałem i nic. Na początku wyskoczył błąd Getribe coś tam o Olej coś tam. Olej był niedawno wymieniany i do fula zalany. A teraz nie widzi żadnego błędu i tryb awaryjny też się nie załączył a jechać nie chce. Co to może być dokładnie. Mi się wydaje że tarczki ale... Przy wymianie oleju na magnezach od groma było opyłków. Pewnie z tych tarczek. Siedze i dumam co to mogło się spiep.... :?

  2. #32
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    29
    BMW
    E32 735iA
    Skąd
    Warszawa
    Witam wszystkich po długiej przerwie.
    Z dużym opóźnieniem ale chciałem się pochwalić że skrzynia już mi działa od kwietnia idealnie. Naprawę powierzyłem po długich konsultacjach mojemu serdecznemu koledze, który co prawda nigdy nie naprawiał automatu w BMW ale za to do naprawy wszelkich pojazdów używa po pierwsze głowy. Zrobił perfect. Jak by ktoś jeszcze miał taki problem moge go smiało polecić. Teraz mam inny problem. Ponownie mój mój brat uszkodził mi samochód ( najpierw właśnie uszkodził skrzynię), teraz niestety uszkodzenie blacharskie.
    Samochód jeździ ale zderzak przedni z PDC i spryskiwaczami do wymiany, błotnik przedni prawy do wymiany, delikatnie uszkodzona maska, prawdopodobnie ruszony pas przedni i najgorsze że jest rozdarty próg z tyłu z prawej strony. Może ma ktos do sprzedania elementy blacharskie ( najlepiej w kolorze żeby nie trzeba było malować - oxford gruen metalic ) i zna dobrego blacharza który naprawi próg jak trzeba i nie nałoży tam kilograma szpachli?

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    mozesz podac bardziej konkretne informacje co bylo robione z automatem....a co do problemow z autem ... recepta prosta nie dawac samochodu baratu :]

  4. #34
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    29
    BMW
    E32 735iA
    Skąd
    Warszawa
    To żeby bratu nie pożyczać to już jest jasne jak słońce:) Co do automatu to po pierwsze został wymieniony kosz wstecznego. W ZF powiedzieli że teraz jest jakaś nowsza wersja(ponoć mocniejsza względem montowanej fabrycznie). Poza tym olej, filtry i cała masa jakichś pierdółek. Jak zobaczyłem rozebraną skrzynię to nie wierzyłem że to może znowu działać ale jak ktoś umie to widać może:) Czyżbyś też miał jakiś problem z automatem?

  5. #35
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez wikstorm
    Może ma ktos do sprzedania elementy blacharskie ( najlepiej w kolorze żeby nie trzeba było malować - oxford gruen metalic ) i zna dobrego blacharza który naprawi próg jak trzeba i nie nałoży tam kilograma szpachli?
    Blacharza w Warszawie niestety nie znam ale w sprawie części mogę pomóc - odbierz PW.
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    tak mialem problem jak ja kupowalem gosciu powiedzial ze co ssie dzieje ze skrzynia kupilem przyjechalem 1200km do domu odalem mechanikowi od skrzynu tez co sz koszykiem pozatym oleje filtry i tarczki mowi ze standard w tych skrzyniach...

  7. #37
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    17
    no i u mnie problem ze znikającym wstecznym
    jak auto zimne i odpalam to wsteczny jest jak się rozgrzeje to znika, niknie również N, kiedyś miałem problem z pozycjonerem tylko wtedy znikło wszystko a skrzynia działała w trybie awaryjnym
    teraz ta usterka też jest dziwna bo kiedy wsteczny znika to po wrzuceniu na R auto można przepchać tak jakby był luz
    czy miał ktoś podobny problem?
    czy czeka mnie grubszy remont skrzyni?
    dodam że do przodu auto jeździ normalnie na automacie i na sekwencji
    patrz w lusterka, spójrz dwa razy, BMW jest wszędzie

  8. #38
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    29
    BMW
    E32 735iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez seven
    no i u mnie problem ze znikającym wstecznym
    jak auto zimne i odpalam to wsteczny jest jak się rozgrzeje to znika, niknie również N, kiedyś miałem problem z pozycjonerem tylko wtedy znikło wszystko a skrzynia działała w trybie awaryjnym
    teraz ta usterka też jest dziwna bo kiedy wsteczny znika to po wrzuceniu na R auto można przepchać tak jakby był luz
    czy miał ktoś podobny problem?
    czy czeka mnie grubszy remont skrzyni?
    dodam że do przodu auto jeździ normalnie na automacie i na sekwencji
    Seven,
    Dawno zmieniałeś olej? Nawet jeśli nie to możesz mieć przypchane kanały olejowe w Valve Body i/lub zawiesza się któryś zawór. Dobrze przy wymianie oleju rozebrać to ustrojstwo na czynniki pierwsze i porządnie wyczyścić. Poniżej wklejam link z dokładnym opisem( na przykładzie E32 ale to chyba bez znaczenia). ( nie wiem czemu ale nie otwierają mi się zdjęcia, może u Ciebie będzie ok)
    http://www.bimmerboard.com/forums/posts/356031

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •