Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: Brak wstecznego

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    29
    BMW
    E32 735iA
    Skąd
    Warszawa
    Witam wszystkich.
    Mam ten sam problem. brak wstecznego.
    Brat wziął ode mnie samochód a potem zadzwonił że się zepsuło. Nawet nie jechałem samochodem po tej awarii ale jak odpaliłem samochód to na pozycji P, N i R coś rzęzi a jak wrzuce na D to cichnie. Planowałem żeby zabrać się za to samemu bo nie ufam już żadnym mechanikom. Powiedzcie co robić. Może macie kogoś komu naprawdę można zaufać w kwestii naprawy i żeby z człowieka skóry nie zdarł. Zapaliłem się do tego żeby ją naprawiać samemu więc poczytałem sporo relacji z napraw ze zdjęciami tyle że troche czasu mi brakuje. Jak nie będę miał wyjścia to chyba urlop wezmę i ją naprawię. Na razie biedna stoi i gnije na parkingu. Dodam że skrzynia 5HP30 z zieloną naklejką. Silnik 3982 cm3. 1995r.
    Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    157
    BMW
    730d E66
    Skąd
    Lidzbark
    Pamiętaj wszystko da sie naprawić...lub ewentualnie wymienić....ja mam goscia do automatów w razie czego ,,,ale na Mazurach..tzn do Wawy mam 170KM...naprawia OK...takze jak coś to daj znać....
    Wiele serc jedno bicie - seria 7 ponad zycie!

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    29
    BMW
    E32 735iA
    Skąd
    Warszawa
    Dzięki wielkie, jak nie znajdę nikogo bliżej a sam nie dam rady tego zrobić to będę się do Ciebie uśmiechał.
    Pozdrawiam

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    52
    BMW
    e 38 740
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez wikstorm
    Witam wszystkich.
    Mam ten sam problem. brak wstecznego.
    Brat wziął ode mnie samochód a potem zadzwonił że się zepsuło. Nawet nie jechałem samochodem po tej awarii ale jak odpaliłem samochód to na pozycji P, N i R coś rzęzi a jak wrzuce na D to cichnie. Planowałem żeby zabrać się za to samemu bo nie ufam już żadnym mechanikom. Powiedzcie co robić. Może macie kogoś komu naprawdę można zaufać w kwestii naprawy i żeby z człowieka skóry nie zdarł. Zapaliłem się do tego żeby ją naprawiać samemu więc poczytałem sporo relacji z napraw ze zdjęciami tyle że troche czasu mi brakuje. Jak nie będę miał wyjścia to chyba urlop wezmę i ją naprawię. Na razie biedna stoi i gnije na parkingu. Dodam że skrzynia 5HP30 z zieloną naklejką. Silnik 3982 cm3. 1995r.
    Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

    witam ja miałem ten sam problem dałem kumplowi a ten tak poszalał że mi sprzęgła popalił oddałem bryke do naprawy ,gość wymienił mi tarczki a 2 dni pużniej troche szarpnołem na wstecznym i koszyk mi poleciał. SKRZYNIA 5 HP 30 ZA KOSZYK ZAPŁACIŁEM 1500 PLUS ROBOTA . a w sumie cała naprawa kosztowała mnie prawie 5000 ponieważ za drugim razem musiałem sam skrzynie wyjmować i niewiedziałem że trzeba bardzo uważać i utrąciłem dwa ząbki od pompy ,musiałem dokupić pompe jeszcze ...szlak mnie trafił jak wyszło za całą naprawe 5000. ale teraz bardzo uważam .pozdrawiam

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    29
    BMW
    E32 735iA
    Skąd
    Warszawa
    To powiedzcie komu dać to naprawy żeby faktycznie naprawił i żebym nie musiał sprzedać mieszkania żeby pokryć koszt naprawy. Kolega pisał o opcji 5000zł a ja wolałbym jej uniknąć:)
    Pozdrawiam wszystkich i czekam na wskazówki.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    52
    BMW
    e 38 740
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez wikstorm
    To powiedzcie komu dać to naprawy żeby faktycznie naprawił i żebym nie musiał sprzedać mieszkania żeby pokryć koszt naprawy. Kolega pisał o opcji 5000zł a ja wolałbym jej uniknąć:)
    Pozdrawiam wszystkich i czekam na wskazówki.
    jezeli polecial tylko koszyk to za nowy zaplacisz tysiac piecset plus robota

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    29
    BMW
    E32 735iA
    Skąd
    Warszawa
    rozumiem że ten koszyk to najczęstsza przypadłość?
    Znając mojego brata i to jak jeździ podejrzewam że zawracał i przebił szybko z R na D bez wyhamowania auta i wtedy padło. On oczywiście twierdzi że to "się samo".
    Powiedz mi jeszcze co by warto było zmienić z takich rzeczy prewencyjnych skoro skrzynia i tak będzie wyjęta. Czytałem jakiś amerykański albo brytyjski tekst jak koleszka rozbiera VB i wymienia tam jakiś filterek i coś takiego co się nazywa Chack ball ( widziałem że była jakas brązowa i zielona). Wisz może do czego one złużą?

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    52
    BMW
    e 38 740
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez wikstorm
    rozumiem że ten koszyk to najczęstsza przypadłość?
    Znając mojego brata i to jak jeździ podejrzewam że zawracał i przebił szybko z R na D bez wyhamowania auta i wtedy padło. On oczywiście twierdzi że to "się samo".
    Powiedz mi jeszcze co by warto było zmienić z takich rzeczy prewencyjnych skoro skrzynia i tak będzie wyjęta. Czytałem jakiś amerykański albo brytyjski tekst jak koleszka rozbiera VB i wymienia tam jakiś filterek i coś takiego co się nazywa Chack ball ( widziałem że była jakas brązowa i zielona). Wisz może do czego one złużą?
    Jest filtr oleju w skrzyni zeby go wymienic trzeba zdjac dekiel.Gosc i tak bedzie musial rozlupac cala skrzynie zeby ci wymienic koszyk to bedzie widzial czy tarcze sa dobre .Filtr bym wymienil i trzeba nowy ilej zalac . Zebys wieedzial ,olej wlewa sie na zgaszonym samochodzie a jkak bedzie sie ulewal to trzeba odpalic silnik i wtedy dolac ,i na odpalonym lejesz do fula ,zakrecasz korek i dopiero wylanczasz silnik.Jak bys chcial wiecej info to dawaj bo skrzynie to przerobilem i znam ten temat.

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    29
    BMW
    E32 735iA
    Skąd
    Warszawa
    O budowie skrzyni i całej teorii obsługi już sporo poczytałem więc takie rzeczy jak filtr i olej to sprawa oczywista. Pytam na co jeszcze zwrócić uwagę żeby niczego nie przeoczyć skoro i tak wszystko będzie na wierzchu. Do takich pytań zainspirował mnie poniższy artykuł:
    http://www.bimmerboard.com/forums/posts/356031

    Szczególnie jak człowiek rozbiera Valve Body.

    Chciałbym znaleźć człowieka który zrobi moją skrzynię równie sumiennie co autor tego artykułu. A boję się trochę że jak nie będę stał i patrzył na ręce to zrobią jak zrobię. Jak mawia mój kolega: "sp........ne ale zrobione" :)

    Strasznie mnie interesuje co to są te kuleczki (checkballs) jak sama nazwa wskazuje powinny służyć jak wskaźnik czegoś, do sprawdzania, ale czego?
    Może wiesz do czego one są?

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    29
    BMW
    E32 735iA
    Skąd
    Warszawa
    Słuchajcie, czy ktoś miał jakąś styczność z warsztatem Auto Precyzja w Nadarzynie?
    http://www.autoprecyzja.pl/
    Może macie z nimi jakieś doświadczenia? Ewentualnie jakie opinie krążą na temat Samko.
    Muszę gdzieś wstawić samochód i nie mam pojęcia komu ją powierzyć.
    Interesuja mnie firmy z Warszawy i najbliższych okolic.

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •