Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: M62 przed liftem - zbyt wysoka temperatury płynu chłodzenia

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk

    Post M62 przed liftem - zbyt wysoka temperatury płynu chłodzenia

    Witam,

    Wiem, że temat wałkowany wiele razy, ale nie znalazłem dokładnie takiej samej sytuacji jak u mnie.

    Jakiś czas temu "rozpruła" mi się chłodnica, wymieniłem na oryginalną używaną (nie osobiście). Po zalaniu płynem i wstępnym odpowietrzeniu silnik zaczął się przegrzewać (do 120 stopni). Wszelkie próby odpowietrzania mało co dały bo zbiło to tylko temperature do ok 116.

    Ostatnie odpowietrzenie robiłem wg instrukcji TIS (przełączyć na zapłon, właczyc temperature na max, nawiewy na minimum, odkręcic korek i śrube do odpowietrzania i lać płyn aż nie będzie lać się z odpowietrznika) - efekt był taki że w zbiorniku wyrównawczym płyn już się praktycznie przelewał a z odpowietrznika nie szło nic, poziom się nie zmieniał. Pomyślałem że to może wężyk do odpowietrzenia się zatkał, ale po przedmuchaniu okazało się, że jest ok.

    Zauważyłem, że po rozgrzaniu auta do ok. 115 stopni chłodnica jest ciepła tylko na górze - dół jest chłodny.

    Aha - pompa działa bo po przygazowaniu czuć że ciśniene w wężach rośnie.

    Słyszałem że to może być termostat ale przed wymianą chłodnicy nic takiego się nie działo - poprostu ciekło z chłodnicy ale temperatura była ok.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Twoja używana nowa chłodnica nadaje się jedynie na złom. Kup nową BEHR HELLA ~ 420zł i święty spokój. Pozdrawiam

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    Twoja używana nowa chłodnica nadaje się jedynie na złom. Kup nową BEHR HELLA ~ 420zł i święty spokój. Pozdrawiam
    Dziwnie koledze poradziłeś, rozsadzenie chłodnicy nie ma nic wspólnego z nią samą.

    Masz problem z odpowietrzeniem, termostatem, pompą wody lub uszczelką pod głowicą.
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Dziwnie koledze poradziłeś, rozsadzenie chłodnicy nie ma nic wspólnego z nią samą.

    Masz problem z odpowietrzeniem, termostatem, pompą wody lub uszczelką pod głowicą.
    Potrafisz podać mi jakieś sposoby na sprawdzenie poszczególnych rzeczy?

    O pompie już pisałem - wygląda na to, że jest dobra. Rozumiem, że przy termostacie trzeba sprawdzać czy węże na wejściu i wyjściu mają taką samą temperature przy rozgrzanym silniku. A jak sprawdzić uszczelkę? Jakie są dodatkowe objawy?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    30
    BMW
    E39 535iA
    Skąd
    Kolonia
    Objawy UPG są zależne od miejsca oraz rodzaju uszkodzenia. W Twoim przypadku kompresja powinna iść do układu chłodzenia, sprawdź testerem zawartości CO2 w zbiorniczku wyrównawczym. Czy nowa chłodnica jest drożna? Termostat wybudować, wrzucić do wody, podgrzewać grzałką elektryczną i obserwować. W sumie zdziwiony jestem że rozsadziło chłodnicę, a nie zbiorniczek wyrównawczy który pękać lubi.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Ja nie wiem czego tu szukać. Termostat jak byk nie działa (zimny dół chłodnicy) i dlatego rozwaliło starą już wysłużoną chłodnicę. Dopóki go nie wymienisz nie masz czego dalej diagnozować.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk
    Wczoraj wyciągnąłem termostat i sprawdziłem auto bez termostatu - temperatura dochodzi do 120, dół chłodnicy nadal zimny. Wychodzi na to, że ta chłodnica jest poprostu czymś zatkana. Zamawiam nową.

    Dodam jeszcze, że przed wymianą chłodnicy nic się nie przegrzewało - stara tylko ciekła.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Cube Zobacz posta
    Wczoraj wyciągnąłem termostat i sprawdziłem auto bez termostatu - temperatura dochodzi do 120, dół chłodnicy nadal zimny. Wychodzi na to, że ta chłodnica jest poprostu czymś zatkana. Zamawiam nową.

    Dodam jeszcze, że przed wymianą chłodnicy nic się nie przegrzewało - stara tylko ciekła.
    A na pewno jest wszystko dobrze odpowietrzone? (poszukaj w archiwum o odpowietrzaniu) ... Odpowietrzanie tego silnika to proces :-P a nie jednorazowa Usługa,szczególnie gdy jest jeszcze lpg.

    A wisko dobrze działa? ( podczas włączania na zimnym i po ruszeniu słychać duży szum? Jest zapiete na max?)


    A wiatrak dobrze działa?

    Temperatura w okolicach 108-113 to normalna... 120 może być np przy walnietej grzalce termostatu lub skorodowanej jego wtyczce (mechanicznie otwiera się wtedy przy 120)... Albo niedomagajacym visco.

    Pytanie podstawowe to czemu Ci rozwaliło chłodnice a nie puscilo korkiem przy 2 bar?
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 10-09-2015 o 15:45

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Skoro wygrzebałeś termostat a zostawiłeś obudowę to znaczy, że zdecydowanie masz termostat teraz do wymiany, bo wyjmując wnętrze uszkodziłeś przewody idące do grzałki. Ten termostat jest zintegrowany z obudową i nie rozbiera się go jeśli jest sprawny. Chłodnice bardzo łatwo sprawdzić czy jest drożna także zrób to najpierw zanim nową zamówisz.

Podobne wątki

  1. [silnik] M60B30 - układ chłodzenia / temperatury
    Przez Vlad w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-06-2019, 07:00
  2. [silnik] M62 przed liftem utrata mocy nierowna praca silnika
    Przez hubus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 00:01
  3. M62 zbyt niska temperatura pracy- termostat?
    Przez krapkov w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 22:17
  4. [mechanika] zbyt wysoka temperatura silnika
    Przez czoobek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-08-2010, 17:04
  5. [mechanika] Układ chłodzenia - dziwne temperatury
    Przez michal_5000 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-09-2009, 21:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •