Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: 730D problem z temperaturą wody

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    Cytat Zamieszczone przez lukassolski Zobacz posta
    Może jest zablokowany jak masz inpe możesz spróbować odblokować.
    Dziś słyszałem że może tak być że po każdej wymianie płynu chłodzącego trzeba skasować webasto kompem czy w e65 tez tak jest? akurat ten przypadek doyczył innej marki ale może...

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Jak wymienialem płyn to nic nie resetowalem. Jeżeli masz tylko dogrzewanie silnika to ta opcja jest nieaktywna praktycznie cały czas. Jedynie jeżeli temperatura na zewnątrz jest poniżej 10 ℃ wtedy automatycznie załącza się vebasto i ta opcja staje się aktywna.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    W takim razie u mnie to nie działa

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Ja też przy wymianie termostatu wymieniałem płyn chłodzący i nic nie resetowałem, a WEBASTO mi działa sprawnie. Sprawdzane wczoraj i dzisiaj rano (mam wersję z ogrzewaniem wnętrza). Wcześniej, po wymianie płynu, nie włączałem WEBAST'a ani razu. Raczej nie wydaje mi się, żeby coś trzeba było odblokowywać, czy tym podobne. Szukałbym usterki w samym urządzeniu. Być może jakoś masz je zapowietrzone, a może jakiś filterek jest zapchany... Trzeba by tutaj jakiegoś speca w tym temacie, bądź zasięgnąć rady/wiedzy z jakiegoś forum, gdzie są mechanicy ciężarówek. Oni takie rzeczy na bieżąco przerabiają.

    Dla wyjaśnienia jak poznać, ze WEBASTO się załączyło. Na pilocie klikam "Mode", zapala się zielona lampka, zaraz po tym wciskam "ON". W samochodzie między pokrętłami klimatyzacji kierowcy zaczyna mrugać lampka, kropki przy klamkach na chwilę się zapalają i słychać wyraźnie ciche huczenie urządzenia. W aucie z kratek po chwili zaczyna lecieć ciepłe powietrze. Nie da się nie zauważyć, że coś się załączyło, bo wyraźnie słychać pracę WEBASTO.
    Jak nie masz pilota, to załączasz je z iDrive i też słychać ciche huczenie, że załączyło.

    Tak, jak pisałem - WEBASTO jest po lewym filtrem powietrza. Bardzo łatwo się do niego dostać. Może nawet warto sprawdzić, czy kabelki są OK, albo czy w ogóle ono tam jest, bo oglądałem jedną sztukę, co było ono całkiem zdemontowane, choć oznaczenia były, że jest na wyposażeniu pokładu.


    Co do Waszego nie osiągania temperatury przez silnik... Sprawdźcie, czy macie odpowietrzony układ chłodzący. Odkręcasz korek od zbiorniczka wyrównawczego i sprawdzasz czy przelewa płyn przez mały otworek u góry. Pamiętam, że jak odpowietrzałem swój układ, to na początku nie leciało prawie nic, później trochę się pojawiło, aż w końcu pernamentnie sikało przelewem (lekko poniżej dekla zakrętki). Układ sam się nie odpowietrzy, jak zamknięcie go korkiem, więc trzeba to robić na odkręconym zbiorniku wyrównawczym płynu.

    Jeśli układ jest odpowietrzony, to ja bym z ciekawości pojechał do mechanika, żeby podpiął urządzenie do sprawdzania, czy uszczelka pod głowicą jest szczelna.

    Jak wszystko śmiga i nie budzi zastrzeżeń, to ostatecznie bym wziął się za sprawdzenie samego czujnika cieczy chłodzącej. Może jemu się coś pokićkało z pomiarem.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 09-09-2015 o 21:32

Podobne wątki

  1. [silnik] Problem E65 730d
    Przez harry22 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 20:55
  2. [silnik] Problemy z temperaturą. M60 grzeje się
    Przez FuTuRee w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 19:16
  3. Problem ze zbyt wysoką temperaturą 730D
    Przez Rafau69 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 14:22
  4. [silnik] Problem z temperaturą
    Przez valath w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 22:37
  5. [mechanika] BMW e38 - 730d - jaką kupić pompę wody
    Przez j__a__r__o w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-09-2009, 16:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •