Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [ pozostale] Witam! Proszę o pomoc, jestem tu nowy!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    3

    [ pozostale] Witam! Proszę o pomoc, jestem tu nowy!

    Witam! Jestem tu nowy i jeszcze nie posiadam bmw, i z tym jest związana moja prośba.
    Mam zamiar sprzedać swojego m.b i zakupić bmw e32 tylko nie wiem z jakim silnikiem???
    Mam na oku e32 3.0 v8 skrzynia biegów manualna o ile się nie mylę to m60, czy te silniki dobrze sprawują się na sekwencyjnej instalacji gazowej?? Instalacja zamontowana od 3lat. Przebieg około 220tys, rok produkcji 1994.

    Jakie są naj częstsze usterki w tych modelach?

    Jak wygląda w bmw z żywotnością tych silników i zawieszenia?

    Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?

    Jak często i jakie powino się wymieniać płyny eksploatacyjne?

    Jakie olej do silnika? do mostu tylnego? i skrzyni?

    Jak sprawują się te auta w tasie?

    Zależy mi na aucie mało awaryjnym ponieważ często wyjeżdżam za granice.


    Z góry dziękuję za szereg cennych informacji i Pozdrawiam wszystkich miłośników marki bmw :papa:

  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Witam,

    na poczatek zapraszam do dzialu PRZEDSTAW SIE. A z pewnoscia dostaniesz odpowiedzi na nurtujace Cie pytania :D
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    poszukaj na forum wiele osób zadawało takie pytania

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Czesc
    Ja mam 4.0 M60 i przebieg 370 tys. Oleju bierze w normie, a jezdze na półsyntetyku Castrol Magnatec i wymieniam wg wskazań komp. pokladowego.
    Na gazie jezdzi 8 lat i nic sie nie dzieje. Oczywiscie instalacja sekwencyjna.
    Przy zakupie sprawdz instalacje elektryczna i kazda rzecz i bajer - jesli nie dziala to naprawa moze byc droga, lub dla majsterkowicza samouka bardzo dluga.
    Zawieszenie ma swoje wady - ja cale wymenilem na poczatku i mam spokoj do dzisiaj czyli juz poltorej roku czestej eksploatacji.

    Ogolnie polecam.

  5. #5
    może zajrzyj tu; dział sprzedam ;)

  6. #6

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    269
    BMW
    BMW e32 740
    Skąd
    Warszawa

    Re: Witam! Proszę o pomoc, jestem tu nowy!

    Cytat Zamieszczone przez tolek
    Witam! Jestem tu nowy i jeszcze nie posiadam bmw, i z tym jest związana moja prośba.
    Mam zamiar sprzedać swojego m.b i zakupić bmw e32 tylko nie wiem z jakim silnikiem???
    Mam na oku e32 3.0 v8 skrzynia biegów manualna o ile się nie mylę to m60, czy te silniki dobrze sprawują się na sekwencyjnej instalacji gazowej?? Instalacja zamontowana od 3lat. Przebieg około 220tys, rok produkcji 1994.

    Jakie są naj częstsze usterki w tych modelach?

    Jak wygląda w bmw z żywotnością tych silników i zawieszenia?

    Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?

    Jak często i jakie powino się wymieniać płyny eksploatacyjne?

    Jakie olej do silnika? do mostu tylnego? i skrzyni?

    Jak sprawują się te auta w tasie?

    Zależy mi na aucie mało awaryjnym ponieważ często wyjeżdżam za granice.


    Z góry dziękuję za szereg cennych informacji i Pozdrawiam wszystkich miłośników marki bmw :papa:
    ad. 1 Oczywiście wszystko zależy od stanu auta. Ja w pierwszej kolejności przyjrzałbym się wszelkim przewodom, zarówno tym od wspomagania jak i od chłodzenia. Wiek auta robi swoje i z parciejącą gumę można tylko wymienić.

    ad. 2 Silnik eksploatowany poprawnie tzn. odpowiednia częstotliwość wymiany oleju zgodnie z wskazaniem komputera to chyba i nawet ponad 500.000 bez istotnego remontu W dużej mierze zależy to od poprzenich użytkowników jak auto serwisowali, jakich olei używali, duża względność w tym temacie. Ja osobiście na liczniku mam ponad 350.000 i wszystko jest w najlepszym porządku.

    krótki przerywnik c.d.n.
    TYLKO BMW 7

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    269
    BMW
    BMW e32 740
    Skąd
    Warszawa
    ad. 2 jeśli chodzi o zawieszenie to masa auta i nasze drogi robią swoje. Jak kupiłem auto to wydawało mi się, że trochę zachowuje się niestabilnie. Więc na dzień dzisiejszy wszystkie drążki z przodu zostały wymienione. Z tyłu też tuleje łączące wachacze tylne z nadwoziem.
    TYLKO BMW 7

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    269
    BMW
    BMW e32 740
    Skąd
    Warszawa
    ad. 3 Z silnikiem sprawa jest prosta bo mamy pokazaną tzw. "inspekcję oleju" w postaci znikających diodek i odpowiedniego komunikatu na kompie. Zwykle to wystarczy na jakieś 10 - 12.000 km. Co do innych olejów i płynów to odsyłam do lektury ks. serwisowej. Jeśli takiej nie ma to przydałoby się dowiedzieć w ASO przy jakim stanie licznika co wymienić, mam tu na myśli: układ wspomagania, układ chłodniczy, tylny most, automat. Jak chcesz być przekonanym, że wszystko jest ok to proponowałbym wymianę płynów po kupnie auta, bo co tam wcześniej pływało to nigdy nie wiadomo, a wiadomo "swięty spokój" najważniejszy.
    TYLKO BMW 7

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    269
    BMW
    BMW e32 740
    Skąd
    Warszawa
    ad. 4 Olej silnikowy temat "morze" i zależy to od indywidualych preferencji. Kiedyś jak byłem w jakimś warsztacie to jeden mechanior mi powiedział taką teorię: "100.000 - syntetyk, 200.000 - półsyntetyk, 300.000 - mineral..." Ja na liczniku miałem ponad 330.000 i się tylko uśmiałem i wlałem pełny syntetyk Mobil'a 5W50 bez względu no to czy tam był wcześniej półsyntetyk, czy mineral, nawet nie wiedziałem co tam było. Efekt był taki, że sucho to do końca nie było ale też mogło już to być wcześniej. Powymieniałem wszelkie możliwe uszczelki i spokój. Tyle tylko, że czasami jest to kosztowne i pracochłonne bo np taki oring między automatem a silnikiem to równa się cały dzień roboty, bo trzeba odłączyć skrzynię, przy okazji można też spuścić z niej olej prawie całkowicie ( niestety bez konwertera ) tzn również z sprzęgła bo można je po prostu wtedy wyjąć.
    TYLKO BMW 7

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •