Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: [ pozostale] Witam! Proszę o pomoc, jestem tu nowy!

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Witam nowego Kolege i nawiazujac do tematu by go troszke rozszerzyc i ew. rozjasnic Tobie sprawe,powiem tak:
    mozna powiedziec,ze urzytkowalem ok 1,5 roku e32 3.0 v8 93r. na sekwencji,codziennie,w trasach,do zabawy/szalenstw,emerycko i uwarzam,ze spalanie ok 14l gazu to bylo malo a poza tym silnik w powiazaniu z gazem nie sprawial zadnych klopotow!
    Zawieszenie bylo niskie i jezdzilo na 18'' felgach-poza drazkiem srodkowym i 1 wachaczem na caly ten okres.to NIC!
    Zatem jesli Auto trzyma sie kupy to jak najbardziej polecam :D

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    269
    BMW
    BMW e32 740
    Skąd
    Warszawa
    no i kontynuacja

    ad 4. Skrzynia - tu mogę się wypowiadać odnośnie automatu bo taką skrzynię posiadam w swoim aucie. W zależności od rodzaju skrzyni wlawany jest olej ATF spełniający normę Dextron II lub III albo olej specjalny zalecany przez BMW, którego odpowiednikiem jest Esso o numerze 711... (dalej niestety nie pamiętam). Wszystko zależy jakiego modelu jest skrzynia biegów (na spodzie skrzyni jest zwykle naklejka np czarna to ATF, zielona olej specjalny). I właśnie na to bardzo trzeba zwracać uwagę i dbać o to. Ja na swojej skrzynce miałem naklejkę "zieloną" a w skrzyni pracował "czerwony" jakiś ATF. Wylałem ten syf i wlałem olej zalecany przez BMW tzn. odpowiednik w postaci Esso. I różnica była, skrzynka płynniej przełączała biegi. To samo się tyczy tylnego mostu, raczej przestrzegałbym zaleceń producenta. Z tym nie ma żartów. Jak coś pier..... to powrót na lawecie a to może być kosztowne.
    TYLKO BMW 7

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    269
    BMW
    BMW e32 740
    Skąd
    Warszawa
    ad. 5 Jazda w trasie dla mnie super. Zawsze odpowiednia ilość mocy (4.0, 286 km) bez względu na sytuację drogową. Spalanie w trasie 10 - 12 litrów benzyny. Gazu nie mam i chyba nigdy nie założę do beemki bo auto traktuję jako hobby. Na codzień jeżdzę innym
    (te mam zagazowane).
    TYLKO BMW 7

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •