Podsumowanie sezonu.

Na jesieni skończyłem wymiany w układzie chłodzenia.
Nowa pompa wody HEPU:
DSC_0245 by Piotr R, on Flickr

Termostat:
DSC_0258 by Piotr R, on Flickr

Stara pompa która zaczęła mocno puszczać na ośce, jeszcze oryginał:
DSC_0257 by Piotr R, on Flickr

Profilaktycznie nowe wisko, ale bez potrzeby, ori jeszcze dobre się okazało.
DSC_0301 by Piotr R, on Flickr

Zestaw nowych pasków klinowych, mojej ulubionej firmy:
DSC_0269 by Piotr R, on Flickr

Przy okazji popełniłem narzędzie do kontrowania na pompie wody, do odkręcania wisca, jakby ktoś chciał, to mogę zrobić w dowolnej ilości. Nierdzewka.
DSC_0302 by Piotr R, on Flickr

Po zmontowaniu:
DSC_0265 by Piotr R, on Flickr

Stwierdziłęm, że trudno znaleźć kogoś kto wyreguluje zawory. A z czasem będzie coraz trudniej, więc pora nauczyć się samemu.
Zatem zabrałem się za tą robotę. Generalnie już złapałem o co chodzi, ale trzeba będzie zrobić jeszcze raz, bo klepie.
DSC_0250 by Piotr R, on Flickr
DSC_0251 by Piotr R, on Flickr

Powodem otwierania pokrywy, było że coś stuka. Okazało się że warsztat KM TURBO upier&^lił śrubę do konika, przez co chodziła jak chciała. NIE POLECAM warsztatu. Także robota przesunęła się na parę dni i dodała kosztów w postaci kupienia nowych śrubek, specjalnych w ASO.
DSC_0268 by Piotr R, on Flickr

Został ponownie wymieniony olej w ASB. To był dobry krok, bo poprzednią wymianę można traktować było jako płukankę. Skrzynia duuużo lepiej pracuje teraz i zmienia biegi. myślę że to już jest to. Olej Valvoline ATF. Niestety bez zdjęć, robiłem w warsztacie, bo nie mam warunków.

Na przyszły sezon szykuje się walka z wydechem. Czemu walka, części do tego modelu są z wydechu właściwie nieosiągalne, więc trzeba będzie coś wyrzeźbić. Przerdzewiały rury w środkowym. Albo wstawię rury z kwasówki nowe i na razie zakończę, lub będę kombinował jakieś 2 puszki z czegoś przyzwoitego aby to zrobić lepiej. Jednak tylny tłumik jest zwykły, więc na razie chyba tylko wiemienię rury i jeszcze to trochę posłuży.
20171031_155740_001 by Piotr R, on Flickr
received_1422835617764798 by Piotr R, on Flickr