Strona 6 z 23 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 229

Wątek: Witam, Bombel89 -->> E32 735iA

  1. #51
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    41
    BMW
    BMW e32 730i M30
    Skąd
    Wielkopolska
    super foty! w końcu widzę czym się różnią e34 i e32. I ta dupa, w której się zakochałem :D

  2. #52
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Dawno nic nie aktualizowałem. Na razie sesja z moim daily, a potem wrzucę update z robót przy aucie.

















  3. #53
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IceMan11
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    137
    BMW
    E39 528iA 1999
    Skąd
    Kościan
    Nowe auta niesamowicie rosną. Mimo tego w E32 i tak jest więcej miejsca...

  4. #54
    Początkujący Użytkownik Awatar marcin8891
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    90
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Białystok
    Bardzo fajna sesja. Wiadomo która lepiej sie prezentuje :)

    Wysłane z mojego LIVE przy użyciu Tapatalka

  5. #55
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez IceMan11 Zobacz posta
    Nowe auta niesamowicie rosną. Mimo tego w E32 i tak jest więcej miejsca...
    Nowe auta są koszmarne. Wszystko jednorazowego użytku - pasowanie zderzaków z tworzywa wygląda wspaniale... Wystarczy raz lekko puknąć i już szpara na centymetr :)
    Moim E32 raz nie trafiłem w garaż i przywaliłem w ściankę - nic. Ten sam manewr autem od żony - rocznik 2010 - pół auta odpadło :/
    A E32 na zdjęciach - BAJKA !

  6. #56
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IceMan11
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    137
    BMW
    E39 528iA 1999
    Skąd
    Kościan
    Cytat Zamieszczone przez nino Zobacz posta
    Nowe auta są koszmarne. Wszystko jednorazowego użytku - pasowanie zderzaków z tworzywa wygląda wspaniale... Wystarczy raz lekko puknąć i już szpara na centymetr :)
    Moim E32 raz nie trafiłem w garaż i przywaliłem w ściankę - nic. Ten sam manewr autem od żony - rocznik 2010 - pół auta odpadło :/
    A E32 na zdjęciach - BAJKA !
    Nadal nie zmienia to faktu, że duży samochód jakim był i nadal jest niewątpliwie model E32, nie wygląda na takowy przy obecnych autach, które rozrosły się bardzo mocno. O reszcie pisał nie będę, bo wszystkimco ma 4 koła nie jeździłem. Mogę je porównać tylko z wierzchu

  7. #57
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Jeśli chodzi o porównanie tych aut. E60 ma 300 koni w benzynie biturbo, i o wiele nowszy automat, więc temat przyspieszenia uważam za wyczerpany... E32 to przy tym niemiłosierny muł. Jednak jazda jest kompletnie inna. Owszem, może E60 prowadzi się lepiej, jednak nie jest tak przewidywalne jak E32. W tym aucie wiem czego się spodziewać, a E60 po prostu jedzie. Nie ma połączenia i info dla kierowcy co się dzieje. Ilość miejsca w środku, to porównywalna, auta są bardzo zbliżonej wielkości. A co do wytrzymałości, to nie ma to tamto, solidna blacha i zderzak są na E32 :)

  8. #58
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Mija równo rok z moim E32.
    Tak więc dostała nowy olej:


    Kilka nowych spinek:


    Filtr kabinowy (warto kupować filtrona, ponieważ jest cały papierowy i nie uszkodzi nagrzewnicy czy tam czegoś) oraz zawór rozprężny Delphi. Klima nabita, wchodzi aż 1850 gram czynnika. Chłodzi jak durna.


    Rezystor wentylatora domaga się wymiany, drugi bieg klimy nie chodzi, więc jest takie cóś, podobno udoskonalone:


    Układ napędowy doczekał się nowego krzyżaka wału, tulej tylnej belki, podpory wału oraz wymienione lornetki z tyłu.


    Niestety zdarzyło się urwanie jednego konia nad zaworem. Brak szkód.


    Przy okazji ustawione zawory i nowa uszczelka pokrywy:


    No i dla tych co myśleli, że to koniec tego odcinka mam surprise. Podziałałem przy dolnej części podwozia. Po zimie wyszło chyba wszystko to co miało wyjść, więc się wziąłem za zrobienie tego. Wrzucam zdjęcia przed, w trakcie oczyszczenia drucianką oraz po wypiaskowaniu i w dwóch miejscach wspawaniu kawałka blachy. Niestety dokumentacja nie do końca kompletna.

    Zatem przed:







    Ostatnie zdjęcie przedstawiało najgorszy widoczny punkt. Jednak po zdjęciu nakładek, ukazał się drugi gorszy.
    Zatem po zdjęciu nakładek:










    Jak widać w jednym miejscu dziura, reszta to rdza powierzchowna.
    Zostało to wstępnie oczyszczone drucianką z fabrycznej konserwy:






    W tym miejscu wyszły lekkie dziurki, więc blacha została wycieta i wspawana nowa.

    To wszystko było na bieżąco piaskowane. Piaskowanie to chyba jedyna skuteczna metoda aby pozbyć się w całości zalążków rudego. Jednocześnie zostawia bardzo przyczepną strukturę powierzchni, gdzie drucianka na szlifierce wręcz poleruje, przez co środki się słąbo trzymają. Jak widać tu piaskowanie sprostało zadaniu i jest kompletnie czysto.
    Auto na kozy i do dzieła:












    Całe podwozie jest ogarnięte. Podłoga jest nieruszona. Wszystko co było na rantach progów jest wyczyszczone i zabezpieczone. Do zabezpieczeń użyłem farby antykorozyjnej epoksydowej Epirust Alu Steel 2002 a na wierzch warstwę osłonową środka Bosman 77 zamiast baranka. Są to środki stosowane do jachtów. Drogie ale dobre. Wytrzymują doskonale wilgoć i sól.


    Auto po tym wszystkim wyglądało jak odkopane z jakiejś stodoły po latach, całe ukurzone:


    Ale mamy fajną myjnię, która ma nakładanie piany. Zatem piana i została czysta.


    Na myjce siódema wzbudziła zainteresowanie koleżanki która jeździ E34. Miło się gadało, budujące że ktoś się interesuje takim autem, oraz że dziewczyny też się bawią w takie rzeczy :)

    Auto za tydzień jest umówione do lakiernika. Do pomalowania błotnik i drzwi, które są po przycierce jeszcze w niemczech, oraz doły drzwi obu przednich, są parchy. Na szczęście lakiernik też ma piaskarkę :)

  9. #59
    Początkujący Użytkownik Awatar marcin8891
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    90
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Białystok
    Dobra robota. Na wiosne zrobimy polerke i będzie lalka jaki koszt tych środków?

  10. #60
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    217
    BMW
    Rozglądam się za e66 750 Li
    Skąd
    BSK
    Dobrze, że dbasz tak o auto, powodzenia życzę i żeby E32 odwdzięczyło się za to jak tylko najlepiej umie :)

    A tak nawiasem można prosić adres tej myjni ?

Podobne wątki

  1. [e32] Jaki interface i program do e32 87r 735ia
    Przez godles w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-08-2017, 07:28
  2. E32 735iA
    Przez tequila1909 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 14:24
  3. Szaścik i E32 735iA
    Przez Szascik w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 18-12-2010, 21:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •