Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Brak mocy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    BMW E32 730
    Skąd
    Rawa Mazowiecka

    Post Brak mocy

    Witam wszystkich.
    Zwracam sie do Was z prośbą o pomoc w znalezieniu przyczyny braku mocy w mojej E32.

    Silnik M30B30, auto z roku 1993. Nalatane ma 442 tysiące. Posiada LPG, sekwencje.

    I teraz co się dzieje... Hmm... Auto ciężko się wkręca na obroty, wskazówka od obrotów wolno sie podnosi choć w końcu tam do czerwoności dojdzie. Auto słabo się zbiera, do tego stopnia że na żwirku nawet ma dość ciężko zmielić. Max prędkość co wycisnąłem to chyba 180 km/h. Czasami jak odpale to auto obroty trzyma ale jak dodam gazu choć lekko to auto sie dławi i obroty spadają. Muszę poklepać pedał gazu żeby obroty sie podniosły i dopiero ruszyc i potem już jest dobrze. Pierwsza myśl to przepływomierz lecz po zdjęciu węży i dodaniu gazu klapka się otwiera bardzo ładnie.

    Czy możliwe że auto po prostu z racji wieku i przebiegu nie mogło dać z siebie więcej?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    17
    BMW
    e32
    Skąd
    Bolesławiec
    Co sprawdź:
    -Przewody podciśnienia (mimo, że wyglądają na dość dość potrafią rozpaść się w rękach z racji wieku)
    -Jak wyglądają świeczki, w wilgotny deszczowy dzień odpal samochód i zobacz czy na kablach nie ma przebicia (TYLKO W NOCY!!!)
    -Przegląd instalacji LPG (ogólnie m30 na gazie chodzi jak stara k***roowa ;)) - to moje zdanie i nie chcę wszczynać dyskusji czy chodzą dobrze czy nie :)
    -Kopułkę i palec

    Zacznij od tego, a kable w gazie muszą być SOOOOK (u siebie zmieniałem miesiąc temu i kupiłem oryginał)

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Powodów może być tyle, że ciężko to opisać... Przeczyść przepustnicę i przepływomierz. Posprawdzaj nieszczelności.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Dorzuciłbym jeszcze kompleksowe sprawdzenie czujników temperatury - dolotu w przepływce i trzech czujników na obudowie termostatu. U mnie przy czujnikach - zamiennikach motor świrował, dostawał za dużą dawkę paliwa przez co też niechętnie wkręcał się na obroty i śmierdziało benzyną. Po zmianie na nowe oryginalne czujniki jak ręką odjął - auto nie do poznania, zasuwa aż miło :-)
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  5. #5
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez Marcin-e32 Zobacz posta
    Dorzuciłbym jeszcze kompleksowe sprawdzenie czujników temperatury...
    I na tym bym się skupił.
    Możesz podłączyć pod DISa i jeżeli to czujnik temperatury to będzie widoczny jego błąd.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez Kleko Zobacz posta
    Witam wszystkich.
    Zwracam sie do Was z prośbą o pomoc w znalezieniu przyczyny braku mocy w mojej E32.

    Silnik M30B30, auto z roku 1993. Nalatane ma 442 tysiące. Posiada LPG, sekwencje.

    Czasami jak odpale to auto obroty trzyma ale jak dodam gazu choć lekko to auto sie dławi i obroty spadają. Muszę poklepać pedał gazu żeby obroty sie podniosły i dopiero ruszyc i potem już jest dobrze. Pierwsza myśl to przepływomierz lecz po zdjęciu węży i dodaniu gazu klapka się otwiera bardzo ładnie.
    jak koledzy wyżej
    a od siebie:
    -na przepływce widać jakiekolwiek znaki że ktos go ruszał?
    -napisałeś że klapka chodzi ładnie a stawia opór(czy sprężynka nie jest za bardzo popuszczona)?
    -objawy na lpg i pb to samo?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    BMW E32 730
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Koledzy drodzy... Ostatnimi czasy się pogorszyło coś. Dzisiaj na czwartym biegu auto wkręciło się tylko do 3000 obrotów. Dalej nie chciało... A na piątym biegu max prędkość to jakieś 130-140 km/h. Te objawy coś Wam więcej mówią?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Dzieje się to na pb czy gazie?
    Zresetuj kompa, przejedź się na pb i napisz czy jest lepiej.
    Jak wygląda spalanie?

Podobne wątki

  1. Brak mocy
    Przez DUZY27 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 20:10
  2. Brak Mocy
    Przez Kyniu94 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-07-2014, 15:56
  3. brak mocy m60b30
    Przez kal!ber w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 15:47
  4. brak mocy
    Przez tobiasz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 00:15
  5. brak mocy
    Przez MARO777 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 10:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •