Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: kolejne problemy z elektryka

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice

    kolejne problemy z elektryka

    Witam wszystkich kolegów, chciałbym prosić was o pomoc w kilku sprawach.
    Po pierwsze wymieniałem tydzień temu żaróweczki w liczniku, a znowu kilka nie świeci, dokładniej rzecz ujmując to wymieniłem rano podświetlenie zegarów pojechałem do Holandii i jak dojeżdżałem do Amsterdamu to zegary przestały świecić. Czy to możliwe żeby tak szybko się to przepaliło czy źle założyłem?
    Druga rzecz tez tyczy się zegarów, podczas jazdy czasami "zdycha prędkość i wskazówka spalania) tak jakby coś nie stykało i raz pokazuje raz nie. Gdzie mam szukać usterki?
    Trzeci problem pojawił się w komunikatach komputera. Co jakiś czas pojawia mi się komunikat o hamulcach konkretnie BREAK LINGS myślałem ze jak rzeczywiście tarcze się będą kończyć to będzie świecić przy każdym odpaleniu auta, a oprócz tego razem z komunikatem o hamulcowe pokazuje się komunikat OWNERS BOOK wiem ze tu chodzi o instrukcje obsługi ale nie rozumie o co konkretnie chodzi jak z tym sobie poradzić (muszę zaznaczyć ze hamulce zmieniałem 15tys kilometrów temu)
    Jeżeli ktoś z was koledzy ma jakieś sugestie to proszę o pomoc, z gody dziękuje
    POZDRO :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    brakle linings - czujniki zużycia klocków hamulcowych z tego co wiem, przednie lewe i tylne prawe kolo chyba, tu są czujniki. to zwykłe kable które przecierają sie w miare zużycia klocka i jak sie przetrą to nie ma styku i jest błąd.

    a wskazówka spalania tez mi lubi zatrzymać sie w pionie, ale to tylko czasami, raz działa, raz nie. nie wiem o co z tym chodzi, ja mam zniszczoną tarcze ekonomizera bardzo i moze przyciera tam czasem o cos poprostu..

    a owners book to chyba zeby poczytac instrukcje poprostu w sprawie komunikatów :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    ale jakby się zużyły hamulce to bu stale świecił komunikat, a on się pojawia co jakiś czas nie za każdym odpaleniem auta, a co do wskazówek to spada prędkość i tylko obrotomierz działa a nie pokazuje prędkości i spalania, co jakiś czas się włącza prędkość i spalanie. A co do instrukcji to nawet nie wiem co mam tam szukać

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Co do prędkościomierza to zobacz pod bunie w okolicy mostu bo z mostu podawany jest sygnał o prędkości jest w nim zainstalowany czujnik prędkości.Możliwe że przewód jest naderwany.Co do żarówek kup diody i po kłopocie ale pamiętaj że dioda świecąca ma tak zwaną polaryzacje i jak nie będzie świecić to obracamy o 180 stopni i po kłopocie.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    sprawdź te czujniki, moze sie naderwało i tylko czasami nie ma styku, a jak np. zawilgotnieje to jest.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    musiałbym sprawdzić te diody o których mówisz, zobaczymy jak to będzie świecić...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •