Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Montaż Tempomatu

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    8
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Rybnik

    Post Montaż Tempomatu

    Witam. Chciałbym zamontować w swojej E32 3.0 188 koni tempomat. Auto nie posiada go. Chce zakupić wszystkie potrzebne części do tego aby funkcjonowało. Co dokładnie potrzeba aby działał? Wiem że manetkę wraz z obudową stacyjki i co jeszcze? Ma ktoś może na sprzedaż te podzespoły? Pozdrawiam i proszę o priv w sprawie ofert

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    obudowy nie musisz kupic wystarczy wylamac taki plastik w starej obudowie. potrzegujesz serwomotor pod twoj silnik komputer od tempomatu i manetke, czujnik przy pedale stopu i czujnik przy pedale sprzegla sprawdz czy masz w aucie wiazke pod tempomat

  3. #3
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez Mefisto Zobacz posta
    ...Co dokładnie potrzeba aby działał?...
    Potrzeba poczytać FORUM.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    8
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Rybnik
    Ok w porządku a mógłbyś mi dokładnie podać numery jakie powinien mieć ten komputer i serwomotor? Elektryczna przepustnica też musi tez być?

  5. #5
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Szukaj najlepiej sterownika i silnika od m30/m70. Nie będziesz musiał się bawić w zmianę linki silnika.
    Ale z własnego doświadczenia powiem Ci, że nie ma większego znaczenia co kupisz.
    Różnica jest w zasadzie tylko w lince idącej od silnika tempomatu do przepustnicy między wersjami r6/r12, a v8.
    Elektryczną przepustnicą nie zaprzątaj sobie głowy. Tempomat montowany był również do wersji z przepustnicą na linkę.

    Jeżeli wiązkę masz w aucie (a pewnie masz) to interesuje Cię zakup
    - sterownika
    - silnika
    - manetki
    - mocowania pod czujnik sprzęgła (jeżeli masz manual)
    - czujnika sprzęgła
    - osłony kolumny kierownicy, lub jak już napisano wycinasz kawałek swojej osłony, jadąc po perforacji

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    8
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Rybnik
    Dzięki za odpowiedź. Mam manual. Jak wyglada ten sterownik i ten silnik? Ma on jakieś numery ? Lub masz jakieś zdjęcia lub linki z allegro podesłać mógłbyś bo nie mam pojęcia jak wyglada ten sterownik i silnik... A czujnik hamulca raczej też jest potrzebny?

  7. #7
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez Mefisto Zobacz posta
    ...masz jakieś zdjęcia lub linki z allegro podesłać...
    A myślałem, że to Mefisto spełniał życzenia... :D
    Po wpisaniu e32 tempomat na allegro wyskoczy Ci cała lista potrzebnych gratów.
    Poprzeglądaj ogłoszenia i będziesz wiedział jak wygląda sterownik, silnik, itd.

    Czujnika hamulca ja nie dokładałem w swoim aucie. Moja teoria jest taka, że sygnał z tego czujnika, który masz już w aucie jest już wpięty w wiązkę od tempomatu.
    Wciśnięcie pedału stop ma za zadanie tylko i wyłącznie rozłączyć tempomat.

    Mała wskazówka, niektóre elementy, jak np. sam silniczek czy sterownik są tożsame między e36 e34 e32 i e31 więc to zwiększa zakres poszukiwań.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    8
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Rybnik
    Ok w porzadku dzięki serdeczne. Jak będę miał już wszystko kupione i zamontowane to napiszę. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [elektryka] Problem z podłączeniem tempomatu
    Przez cenciak w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-05-2014, 13:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •