Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: czujnik temp zewnetrznej

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    30
    BMW
    e32 735i 92'
    Skąd
    zdw

    Post czujnik temp zewnetrznej

    witam, panowie potrzebuję pomocy przy czujniku temp zewnetrznej. czy cała wiązka jaka jest od czujnika to tylko dwa kabelki z zółtą wtyczka czy to ta wiązka z duża okrągłą wtyczka z prawej strony zderzaka? co prawda rozbierając to czujnik był podłączony do tej żółtej kostki ale w niej nie ma prądu co skutkuje -37 na obc, z kolei szperając w necie wyczytałem, że od czujnika jest ta okrągła wtyczka i teraz sam nie wiem za co sie wziac czy za szukanie gdzie zginął prąd z zołtej czy ogarnac ta okragła którą jakiś rzeźnik upier**lił gdzies pod prawą lampą, stąd też druga sprawa czy ktoś się orientuje gdzie i ktorędy idą te przewody?

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Czujnik temp zewnętrznej to dwa przewody i nic więcej.
    Nie wiem gdzie znalazłeś info, że okrągła wtyczka jest od czujnika temp zewnętrznej, ale to zły trop.
    Okrągła wtyczka, to albo podłączenie halogenów, a jeżeli u Ciebie one działają, to drugim wariantem jest pociągnięta instalacja pod EML i stąd okrągła wtyczka (a raczej same przewody w twoim wypadku) leżąca luźno.
    Sprawdź napięcie między 7 i 16 pinem sterownika IHKA. Z tych pinów idą przewody do czujnika.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    30
    BMW
    e32 735i 92'
    Skąd
    zdw
    halogeny maja własne wtyczki wychodzace z innej wiazki, z kolei pod EML wtyczke mam przypieta (nie posiadam EML'a) obok puszki z przekaznikami sprysków wiec tez odpada. jesli dobrze pamietam to takie info mam z bmwe32.masscom. sterownik IHKA- czyli musze sie dostać za nagrzewnice tak?

  4. #4
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Wiem, do której strony nawiązujesz.
    Ta okrągła wtyczka, o której pisze autor na mascoom.net to punkt połączeniowy, tzw. splice m.in. dla świateł przeciwmgłowych.
    Możliwe, że "przechodzą" przez nią również przewody od czujnika temperatury. Niestety schematy elektryczne nic o tym nie wspominają.
    Autor pisze, że na początku miał problemy ze wskazaniem temperatury kiedy włączał przeciwmgłowe, później termometr całkiem umarł.
    Stąd info o czyszczeniu styków okrągłej wtyczki.
    Otwórz tę od halogenów u siebie i być może będziesz miał problem podobnego typu.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    30
    BMW
    e32 735i 92'
    Skąd
    zdw
    czyli mozliwe ze u mnie ktos odciął ta okrągłą wtyczke a pociagnał nowe wiazki dla halogenów.. troche bez sensu by to było zrobione ale mozliwe, ludzie maja rozne chore pomysły. tylko ze te wiazki od halogenów wygladaja jak fabryczne. sprobuje odszukac gdzie ucięta jest ta wiazka i ogarnac halogeny pod ta okragła wtyczke ale najpierw czujnik temp. powiedz mi tylko jeszcze czy dobrze mysle z tym sterownikiem IHKA, jest za nagrzewnica tak?

  6. #6
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Całkiem możliwe, że ktoś pozbył się okrągłej wtyczki, z której rozchodzą się przewody do halogenów.
    Może właśnie halogeny nie działały i wyciął punkt połączeniowy, żeby wyeliminować usterkę.
    Napisz jakie masz kolory uciętych przewodów i może okaże się, że są wśród nich przewody do czujnika temperatury.
    Moduł IHKA na chwilę obecną zostaw, bo raczej w tym wypadku nie jest on powodem braku zasilania na wtyczce czujnika.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    30
    BMW
    e32 735i 92'
    Skąd
    zdw
    myslisz że przez okragła wtyczke moze isc obwód pradu do wiazki czujnika, choc to dwie rozne wiazki? w sumie wtedy miałby sens post ze strony masscom. dzis juz niestety nie dam rady nic z tym ruszyc bo ide sie włąsnie szykowac na weselicho kolezanki ^^ ale on poniedziałku postaram sie za to zabrac i dac znac jakie sa kolorki przewodow. poki co dzieki wielkie za pomoc :)

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Właśnie dziś zdejmowałem zderzak, w celu wymiany rezystora wentylatora i się namęczyłem z tą wtyczką czujnika. Stare to wszystko i po rozłączeniu za cholerę nie chciało kontaktować, ale...

    Psiknąłem kontaktem, wyczyściłem, już myślałem, że wiązka poleciała. W końcu olałem, bo już nie miałem czasu, z myślą, że ją wybebeszę następnym razem. A tutaj powoli wstawało wskazanie prze godzinę od -37 do +23. Płynnie, dziwne to trochę, ale teraz jest ok. Czujnik cały czas 4.5kOhma. W każdym razie po godzinie wróciło do normy. Tak jakby algorytm miał jakieś uśrednianie...po rozłączeniu i resecie wskazań.

    Przez okrągłą wtyczkę na lewym błotniku idą halogeny i wiązka czujnika. Potwierdzam.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 29-08-2015 o 19:35
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Przez okrągłą wtyczkę na lewym błotniku idą halogeny i wiązka czujnika. Potwierdzam.
    x2
    U mnie jest tak samo...jak odłączę okrągłą wtyczkę od halogenów, to czujnik temp. zew. wywala błąd - 37 stopni.
    Psikanie kontaktem i kilkukrotne skręcanie nic nie dawało...tylko zdjęcie klemy od razu załatwiło sprawę...

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    30
    BMW
    e32 735i 92'
    Skąd
    zdw
    Kojarzy ktoś z was gdzie dalej pod maskę wchodzi wiazka z okraglej wtyczki bo jak wczesniej wspominałem mam ucieta gdzies miedzy lampą a nadkolem i cholera wie gdzie. Dziwne jest to ze do halogenow jak i czujnika idą wiązki.

Podobne wątki

  1. czujnik temp. zew.
    Przez BlooDi w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 07:42
  2. [klima] Czujnik zewnetrznej temperatury powietrza a klima
    Przez OskiUK w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 19:45
  3. [silnik] Czujnik temp. silnika??
    Przez michal6500 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-07-2013, 07:14
  4. [elektronika] Czujnik temp? coolant temperature
    Przez rosomak79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 23:30
  5. Czujnik temp. a klima
    Przez jasko1969 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 22:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •