Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Niezawsze sa podawane informacje o spalaniu itp... skad ida sygnaly informacyjne

  1. #1
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów

    Post Niezawsze sa podawane informacje o spalaniu itp... skad ida sygnaly informacyjne

    Witam,

    Mam problem z podejrzewam komunikacja IKE i wyswietlana terescia na monitorze 4:3
    jest taki numer ze po nocy jak jest troche chlodniej potrafi wyswietlac CODE albo nie podaje informacji o spalaniu sa puste pola w tych pozycjach

    Mam pytanie czy ktos sie orejntuje skad ida sygnaly do monitora o informacji spalania CODE itd itd... bo taki jest numer jeszce ze jak auto sie nagrzeje w sloncu to potrafi odrazu bez problemow dzialac podobnie jest jak wypnie sie np . zresetuje odepnie aku itp.. to pare dni dluzej chodzi...


    HELP !!!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    mam ten sam problem , mam dołozona navi i czesto pokazuje np. jedno puste okno a czasem dwa. jak skasuje spalanie to pokazuje ok do nastepnego zgaszenia auta , ale czaesto sie pokaze spowrotem ale np. po 10km jazdy a czasem wogóle i znowu musze kasować. na bc pod lecznikiem pokazuje zawsze ok

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    a czy nie wygląda to bardziej na problem z zasilaniem? skoro pyta o code i traci wskazania spalania to dla mnie raczej znak że na chwilkę zanikło 12V... przecież komunikacja gdyby przerwała i powróciła to wskazania by wróciły same. Z całą pewnością wiem że komunikacja IBUS jest przygotowana na kolizje, zaniki i wykrywa czy transmisja się powiodła, czy nie, i w razie czego pakiety są powtarzane. oczywiście nie w nieskończoność, jeśli gdzieś kabel jest na "skraju" i raz łapie raz nie - to powtórki nie pomagają.

    jeszcze takie przemyślenie o wyświetlanej treści - dobrze napisałeś że komunikacja z treścią wyświetlaną - bo faktycznie BM tylko wyświetla gotowy obraz jaki dostaje po kabelku lecącym z bagażnika. i teraz zależy czy masz navi, to obraz przygotowuje navi, czy masz bez navi, to robi to moduł video w tunerze.
    ale skąd oba biorą te informacje - tego nie wiem. piszesz że z IKE, tego nie wiem, choć patrząc na schamt ideowy http://www.bimmernav.com/images/ibus.jpg
    jest to bardzo prawdopodobne.

    a czy pokazuje ci na wyświetlaczu licznika dobre wartości? może też nie - i wtedy nie ma co podejrzewać komunikacji licznik - moduł navi/video, tylko szukać wcześniej.

  4. #4
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    TAK na zegarach jest wszysto ok jak nalezy nie ma problemu z informacjami ( oczywiscie nie dodajeac do tego np kalibracni spalania z ustawien ;) )
    - NIe wiem czy z IKE ida gdzies dalej na tyl sygnaly do tych modulow bo moze one z tylu cos tam mieszaja...

    - No właśnie też tak wydedukowałem gdyż sam wyświetlacz to tylko tak zwana tablica do pisania a sygnaly pomiary i informacje idą z IKE bo na zegarach zawsze działa dobrze informacja natomiast na monitor nie zawsze tak jakby zawieszal sie program lub procesor nie obrabial i nie zawsze podaje to i pokazuje puste pole albo wywale code...
    Z tym napieciem to wlasnie na kompie jak mam podpiete to tez jest roznie czasem mi jak odczytuje bledy pojawia sie komunikat o napiecu ponizej 12v jakies 11.z kawalkiem.
    CO prawda aku normalnie odpala itd. ale nie wiem skad taki komunikat. moze cos w tym jest..
    Prawda jest tez ze sam montowalem cala wiazke z innego auta navi monitor wsyzstko caly komplet tyle ze do TV podpialem sobie dtuner DVBT co by bylo na czasie i jest zmieniarka cyfrowa YATOUR.... PO montazu tego wszystkiego dzialalo kilka miesiecy dobrze az pewnego jesiennego dnia po wakacjach zaczelo sie cos pitolic jak zaczely przychodzic zimne dni...
    Dodam ze po np jezdize w dzien i odstawieniu auta i jest noc chlodniejsza to powjawia sie komunikat CODE lub nie podaje czasem spalania na monitorze albo za chwile to dopiero wskakuje czasem tez jak jest nie mozna skasowac spalania dla przykladu. i to jet tez dizwne jakby sie SOFT w IKE lub jakis uklad wieszal i nie obrabial informacji.
    Jak jest cieplo i auto stoi w sloncu jest goraco wewnatrz zadko sie ten poblem pojawia.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    no więc współczuję - takie problemy typu raz jest raz nie ma są najgorsze w wyszukaniu.
    sprawa wygląda na "prawie urwane" połączenie. pewnie w końcu się zesr.. całkiem i wtedy to łatwiej znajdziesz.

    ale skoro są błędy o napięciu poniżej normy, a auto kręci ładnie - idź tym tropem - może plus, a może często niedoceniana MASA ... idź tym tropem. poszarp kablami , wtyczkami. wywal navi na jakiś czas - skrócisz instalację o jedno urządzenie - poobserwujesz.

    powodzenia.

  6. #6
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    Moze i racja z ta navi albo cos.. co prawda nie wiem czy to navi dziala bo nie mam plyty org a kopie jakie nagrywalem niestety nie daja sie odpalic....
    moze najpierw faktyczne odepne cos bo moze blokuje sie programowo i glupieje IKE nie wiem.. ale pomysly podsuwane warte uwagi i sprawdzenia :)

    Jak ktos ma pomysl chetnie skorzystam z wiedzy :)

Podobne wątki

  1. roznice w spalaniu VERB
    Przez tom_0808 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 14:53
  2. obroty dochodza do 2500 i dalej nie ida
    Przez tom_0808 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 13:06
  3. swieta ida ;D
    Przez Szwed w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-03-2008, 20:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •