Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Przy gwałtownym przyspieszeniu odcina prąd i silnik gaśnie.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar POCHYL
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    22
    BMW
    E32 740
    Skąd
    Stąd

    Post Przy gwałtownym przyspieszeniu odcina prąd i silnik gaśnie.

    Witam, mam pewien problem przy e38. Kupując auto wiedziałem o niesprawnym alternatorze(według sprzedającego), jednak moim zdaniem to nie on jest powodem gaśnięcia auta przy gwałtownym przyspieszaniu. Zaczynając od początku. Któryś z poprzednich właścicieli założył zabezpieczenie (przycisk pod maską), z którego odpalany jest motor (kręci dość długo, jednak jak już odpali pracuje ładnie). Kluczyk należy włożyć do stacyjki, przekręcić na drugą pozycję, otworzyć maskę i odpalić auto z guzika - chore. Na komputerze auto pokazuje ładowanie w granicach 9V, co świadczy o uszkodzonym alternatorze(?), regulatorze napięcia(?). Na postoju można wykorzystać pełen zakres obrotów. Gdy jadę spokojnie, to auto zachowuje się tak jak należy, jednak gdy chcę wykorzystać kucyki gaśnie wraz z całą elektroniką, wspomaganiem itd. - dosłownie wszystko, tak jakby odcinało prąd. Zadzwoniłem do serwisu zajmującego się BMW - powiedzieli, że temat ogarną. Jednak strasznie mnie gryzie ten problem.. nic tylko myślę co to może być. Koledzy, czy ma ktoś jakiś pomysł?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Może na początek, wywal te obejścia pod maską i zobacz czy pali z kluczyka, bo może to żadne zabezpieczenie tylko druciarstwo bo cos się uszkodziło
    po drugie podłącz kompa i sprawdź jakie masz błędy, bo boli w silniku i elektronice. Może najpierw sobie sczytaj błędy te które ci wyskoczą, będziesz wiedział co bolało itp. Potem wykasuj wszystkie, pojeździj do następnych objawów i sczytaj ponownie.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar POCHYL
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    22
    BMW
    E32 740
    Skąd
    Stąd
    Prezes jedzie w środę do serwisu, tam go przebadają. Głównie martwię się tym, że nigdy wcześniej o takim przypadku nie słyszałem... tym bardziej, że praca silnika i skrzyni jest na prawdę ładna i płynna. Auto przyspiesza przez ułamek sekundy i to czuć, jednak się wyłącza i kaplica.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar POCHYL
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    22
    BMW
    E32 740
    Skąd
    Stąd
    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    Może na początek, wywal te obejścia pod maską i zobacz czy pali z kluczyka, bo może to żadne zabezpieczenie tylko druciarstwo bo cos się uszkodziło.
    Obyś nie miał racji.
    Ostatnio edytowane przez POCHYL ; 24-08-2015 o 13:34

  5. #5
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,648
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez POCHYL Zobacz posta
    ...Na komputerze auto pokazuje ładowanie w granicach 9V...
    Zmierz ładowanie bezpośrednio na alternatorze.
    Jeżeli będzie w granicach 9[V] to na twoim miejscu wyjąłbym altek i sprawdził jeszcze raz na stole.
    Jeżeli na stole będzie nadal to samo to prawdopodobnie regulator do wymiany, ale pewnie nie zaszkodzi kompleksowa regeneracja alternatora.
    I jak napisał Bartos, wywal te wszystkie systemy "start/stop".

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Czy na wstecznym biegu jest tak samo ??

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar POCHYL
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    22
    BMW
    E32 740
    Skąd
    Stąd
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Czy na wstecznym biegu jest tak samo ??
    Nie zauważyłem żeby na wstecznym tak samo się zachowywał. Kupiłem nowy akumulator 100ah, bo wcześniej był jakiś krzak i widzę poprawę ale ładowania wciąż nie ma. Zobaczymy co koledzy z serwisu wymodzą. Prezes wczoraj zaliczył 300 km trasy.. jeździ

  8. #8
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,648
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Poprawę widzisz w czym skoro ładowania nie ma?
    Jak będziesz jeździł bez ładowania to ten twój prezes za chwilę dostanie zawału i w najlepszym przypadku będziesz znowu lżejszy o kilkaset pln na nowy aku.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar POCHYL
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    22
    BMW
    E32 740
    Skąd
    Stąd

    Post

    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Poprawę widzisz w czym skoro ładowania nie ma?
    Jak będziesz jeździł bez ładowania to ten twój prezes za chwilę dostanie zawału i w najlepszym przypadku będziesz znowu lżejszy o kilkaset pln na nowy aku.
    Stoi już w serwisie.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    61
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    WWA
    Może być to uszkodzenie np. cewki zapłonowej, które w połączeniu z przekombinowaną instalacją daje taki właśnie efekt. Jest przebicie i wszystko wysiada.
    Miałem podobnie przy uszkodzonej cewce i przegniłych wiązkach. Auto potrafiło jeździć normalnie, ale w którymś momencie gasły światła, wyłączało wspomaganie, zegary i w sumie wszystko co elektroniczne. Plus był taki, że silnik nadal chodził. Wymiana alternatora i akumulatora dała efekt, ale na krótko, bo problem po kilku dniach powrócił.
    W związku z tym, jeśli Panowie w serwisie będą mieli problem ze zlokalizowaniem usterki, to sugeruję najpierw sprawdzić cewki i usunąć tą rzeźbę spod maski.

Podobne wątki

  1. Gaśnie silnik m62b35
    Przez fm w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2015, 22:51
  2. gaśnie przy przełączeniu na LPG
    Przez korszakkk w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-01-2014, 15:36
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:38
  4. [silnik] m60b30 gaśnie przy dojeżdzaniu do skrzyżowania
    Przez kal!ber w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 14:22
  5. Gaśnie przy przełączaniu na LPG
    Przez Individual23 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 10:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •