Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: 728i dym spod maski

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    43
    BMW
    e38 728i 10`1998
    Skąd
    Lublin
    Koledzy mkoz_1 i Słowik. I jeden i drugi ma rację tzn. jeśli chodzi o objawy sprawnej odmy po odkręceniu korka. W przypadku m52b28 ma nie być żadnej reakcji. W przypadku m52tub28 ma zacząć kuleć. Skąd to wiem? Ano stąd, że posiadam i jeden i drugi silnik ( w 5er i 7er) po wymianach separatora oleju i właśnie tak odmiennie się zachowują.

    A tak poza tematem... mkoz_1, po co od razu wyskakujesz z jakimiś idiotami... Więcej kultury na tym forum na pewno nie zaszkodzi, a i od razu będzie przyjemniej.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    105
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Kętrzyn

    Post

    Cytat Zamieszczone przez krupek2 Zobacz posta
    Koledzy mkoz_1 i Słowik. I jeden i drugi ma rację tzn. jeśli chodzi o objawy sprawnej odmy po odkręceniu korka. W przypadku m52b28 ma nie być żadnej reakcji. W przypadku m52tub28 ma zacząć kuleć. Skąd to wiem? Ano stąd, że posiadam i jeden i drugi silnik ( w 5er i 7er) po wymianach separatora oleju i właśnie tak odmiennie się zachowują.

    A tak poza tematem... mkoz_1, po co od razu wyskakujesz z jakimiś idiotami... Więcej kultury na tym forum na pewno nie zaszkodzi, a i od razu będzie przyjemniej.
    M52b28 na pewno kuleje po doręczeniu wlewu oleju a m52b28tu pewnie też bo domy w tych obu silnikach działają na tej samej zasadzie mimo że trochę inaczej wygladaja. Sprawa wygląda inaczej gdy mamy silnik z turbo.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Słuchaj mkoz_1, napisałeś na tym forum raptem 11 postów i od razu zaczynasz obrażać ludzi. Jestem poważnym człowiekiem i nie życzę sobie żebyś mnie obrażał.
    Po pierwsze: Moja sugestia odnośnie sprawdzenia stanu odmy nie był skierowana do ciebie tylko do kolegi MaxisSkyline więc się nie unoś.
    Po drugie: W moim opisie działania odmy wyrznie napisałem, że chodzi o odprowadzanie gazów przedostających się z komory spalania właśnie przez pierścienie cylindrów. Nie napisałem jedynie ( co uzupełniłeś ) o odseparowaniu oleju od tych gazów ale to wydaje mi się oczywiste. Więc nie wiem o co ci chodzi.
    Po trzecie: Napisałem, że w silnikach z podwójnym Vanosem objawy niesprawnej odmy mogą być inne niż z pojedynczym co potwierdza kolega Krupek2.

  4. #14
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Wszystko zależy czy w skrzyni korbowej jest utrzymywane podciśnienie, czy nadciśnienie. Nie wydaje mi się, żeby zmienili to dokładając Vanos, tym bardziej, że nie jest łatwo to zmienić.

    W BMW generalnie jest podciśnienie, a to znaczy, że po odkręceniu korka, silnik dostaje lewe powietrze I zaczyna kuleć. Oczywiście, jeżeli jest szczelny I odpowietrzenie sprawne, jaki typ by nie był. Często jest ciężko stwierdzić dla kogoś kto nie wie jak silnik powinien chodzić, co to znaczy kuleć. Na to składa się wiele problemów. Generalnie w M52 silnik włączony z położoną na nim ręką jest nie wyczuwalny, jakby położyło się rękę na ziemi. Jeżeli tak jest I odkręci się korek wyraźnie czuć różnicę, ale na przykład poprawny M30 z nieodkręconym korkiem będzie chodził mniej kulturalnie niż M52 z odkręconym :)
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 25-08-2015 o 10:44
    pozdrawiam Bartek

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    105
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Kętrzyn
    Słowik. Zacznij sobie zdawać sprawę z tego że ktoś może czytać twoje głupoty i w efekcie będzie wymieniać uszczelki dwa razy do roku a i tak będzie jeździć zazyganym silnikiem.

Podobne wątki

  1. Olej spod głowicy
    Przez krzycholina w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 21:36
  2. [silnik] Dym spod maski!
    Przez neonunit w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 18:31
  3. [silnik] Przeraźliwe wycie spod maski
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 22:13
  4. [E38] Pozdrowienia spod granicy
    Przez Janek7er w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 11:58
  5. [ elektryka] Kable spod maski silnika
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 10:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •