Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: [E38] Kuleje na zimnym

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    137
    BMW
    E38 M60 3.0 + LPG
    Skąd
    Zamość

    Post [E38] Kuleje na zimnym

    Witam

    Mam problem z m60b30 na zimnym silniku pracuje tragicznie, pali na kilka garow, gaśnie. Ma ciepłym wszystko ok

    Jak uruchomienie go na gazie (trzymam włącznik gazu przy starcie - stag) to jest ok.

    Wywala mi bezpiecznik : Zdjęcia

    Proszę o pomoc
    Ostatnio edytowane przez Pepis ; 17-08-2015 o 22:04

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    137
    BMW
    E38 M60 3.0 + LPG
    Skąd
    Zamość
    Wiem już, że bezpiecznik odpowiada za wentylator więc nie ma to związku.
    Co do zachowania sprzętu to wszystko wskazuje na paliwo PB.
    Jest coś takiego jak gdyby występujące powietrze w układzie, on trochę kuleje, jak się ciśnienie wyrówna wtedy jest ok i cały dzień jest git, po nocy jest lipa.
    Układ paliwowy jest na nadciśnieniu więc trochę dziwi, że mógło by tam być powietrze ale może jednak ..? Wycieków nie ma bo bym czuł benzynę...

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Wpisz w wyszukiwarkę hasła: LTFT, LEWE POWIETRZE

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    137
    BMW
    E38 M60 3.0 + LPG
    Skąd
    Zamość
    Zastanawiające jest to, że jak go chociaż na kilka sekund odpale na gazie i pracuje normalnie, zgaszę i znowu spróbuje odpalić na benzynie to jest ok (i tak już niemal cały dzień, dopiero po nocy powtórka)
    Wydaje mi się, że lewe powietrze by nie powodowało takiego zachowania. Na moje oko problem może być z zasilaniem benzyną tylko dziwne bo jak już wspomniałem po odpaleniu na gazie i przełączeniu na benzynę pracuje prawidło. Gdyby była pompka działy by się takie cuda? Wydaje mi się, że nie bo wtedy temperatura nie miała by większego znaczenia.

    - generalnie nie mam Inpy (nie mogę tego zainstalować...), mam autocoma, czasem wywalało mi błąd sondy lub przepływki.
    - ostatnio zauważyłem, że potrafi mi szczególnie gdy auto zaczyna łapać temp. pracy po nocy świrować temp. płynu chłodniczego tj. na teście 7 mam powiedzmy już 40 st. C, temp. spadnie na 3-4 sekundy do powiedzmy 18 st. C żeby za moment skoczyć spowrotem na 40 st. C. <--- gdzie znajduje się odpowiedzialny za to czujnik ?

    Co do LTFT - zaczynam się edukować ale raz jeszcze przypomne, że rzecz ma miejsce tylko przy pierwszym odpaleniu a raczej jego braku bo po nocy mogę go palić kilka razy a i tak nie załapie - kuleje strasznie, nie chce "zaskoczyć" tylko pracuje na kilka cylindrów i przerywa 1-2 sek. i gaśnie i tak w kółko. Metodą brutforce (czyt. przytrzymany przycisk gazu) odpala normalnie (na LPG), zgaszę i za chwilę na benzie pali ok.

    Od jakiegoś czasu miałem taki objaw, że po odpaleniu przez jakieś 5 sekund na zimnym nie chciał wejść na 900 obr tylko jakieś 500 obr./min i dopiero po kilku sekundach wskakiwał na obroty odpowiednie przy ssaniu.

    Proszę o pomoc
    Ostatnio edytowane przez Pepis ; 20-08-2015 o 05:36

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Podobnie jest jak masz lewe powietrze.

    Sprawdź też u gazownika czy reduktor nie popuszcza ciót gazu - u mnie kiedyś powoli przez noc się zbierało w kolektorze i nie mógł odpalić bo mieszanka za bogata. Też opisywałem. Możesz wejść w mój profil i prześledzić posty :P

    Obie rzeczy tylko przy pierwszym odpalaniu po nocy (na zimnym).

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    137
    BMW
    E38 M60 3.0 + LPG
    Skąd
    Zamość
    Czytam czytam :)

    Faktycznie coś z gazem nie halo bo ostatnio miałem regenerowany x 2 reduktor i wciąż podczas jazdy potrafi mi odłączyć gaz więc z instalką coś nie tak (nie trzymał ciśnienia mimo, że nie było widać, że coś z nim nie tak) W przyszłym tygodniu jadę do gazownika, tym czasem kazał mi sprawdzić jak się zachowa jak przed zgaszeniem go przejeżdżę z 10 km na pb.

    Co do lewego powietrza - sprawdzić psikając w okolicę kolektora jak i od dołu ? Wyczytałem, że u Ciebie na zimnym była nieszczelność a jak się zagrzał - uszczelniało się tylko dziwne jest to, że ja po nocy na pb odpalić nie mogę, odpalę dosłownie na 2- sekundy na lpg i już na pb pali dobrze więc to sugeruje najprawdopobodniej obecność gazu w dolocie + pb = za bogata mieszanka ewentualnie obecność powietrza w układzie ale to mniej kupy się trzyma...

    Zaraz zamówię czujnik temperatury cieczy bo z pewnością z nim też coś nie halo.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    30
    BMW
    E39 535iA
    Skąd
    Kolonia

    Post

    Możesz podmienić wtyczki od czujników - http://www.realoem.com/bmw/enUS/show...diagId=11_1246 lewy daje temperature do ECU, prawy idzie na zegary. Też celowałem w lewe powietrze, jednak winowajcą w moim przypadku okazał się czujnik temperatury cieczy chłodzącej. Przygotuj sobie długą nasadkę 19mm, u mnie było dość ciasno.
    shebi jak reduktor może przepuszczać gaz, jeśli na linii stoją jeszcze wtryskiwacze, poprzez czujnik podciśnienia?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    105
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Kętrzyn
    po zgaszeniu silnika zostaw wcisniety prdal gazu wtedy jesli faktycznie masz gaz w kolektorze to powinien sobie wyleciec. Ja bym na twoim miejscu sprawdzil cisnienie paliwa na listwie, bo moze pompka juz o sobie daje znac i cofa sie paliwo a w bmw po przekreceniu stacyjki pompka dziala moze 2s i sie wylacza bez wzgledu czy jest cisnienie czy nie. Jesli nie masz czym sprawdzic tego cisnienia to przekrec stacyjke na druga pozycje na jakies 3-4s i wyjmij kluczyk oraz zamknij drzwi i tak z 5-10 razy i za ostatnim razem sproboj odpalic auto. Jesli odpali normalnie to masz cos nie tak z pompka.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez z_kotem Zobacz posta
    Możesz podmienić wtyczki od czujników - http://www.realoem.com/bmw/enUS/show...diagId=11_1246 lewy daje temperature do ECU, prawy idzie na zegary. Też celowałem w lewe powietrze, jednak winowajcą w moim przypadku okazał się czujnik temperatury cieczy chłodzącej. Przygotuj sobie długą nasadkę 19mm, u mnie było dość ciasno.
    shebi jak reduktor może przepuszczać gaz, jeśli na linii stoją jeszcze wtryskiwacze, poprzez czujnik podciśnienia?
    Nie wiem - taka teorie sobie wymyśliłem, i się sprawdziła :-P :, pojechałem do gazownika kazalem sprawdzić, sprawdził że jeden reduktor że popuszczal na tym wezyku cienkim bardzo powoli, wymienil, problem minął jak ręką odjal. :-D

    Pod ciśnieniem jakie się tworzy myślę że wtryski puszczają też po trochu, bo przecież nie są przystosowane do pracy przy podwyższonym ciśnieniu.

    ...bo innaczej to czemu pomogło? :-D

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mkoz_1 Zobacz posta
    po zgaszeniu silnika zostaw wcisniety prdal gazu wtedy jesli faktycznie masz gaz w kolektorze to powinien sobie wyleciec. Ja bym na twoim miejscu sprawdzil cisnienie paliwa na listwie, bo moze pompka juz o sobie daje znac i cofa sie paliwo a w bmw po przekreceniu stacyjki pompka dziala moze 2s i sie wylacza bez wzgledu czy jest cisnienie czy nie. Jesli nie masz czym sprawdzic tego cisnienia to przekrec stacyjke na druga pozycje na jakies 3-4s i wyjmij kluczyk oraz zamknij drzwi i tak z 5-10 razy i za ostatnim razem sproboj odpalic auto. Jesli odpali normalnie to masz cos nie tak z pompka.
    Albo zatkany filtr odpowietrzania baku(węglowy?) tak mi jeszcze przychodzi do głowy

Podobne wątki

  1. [silnik] m62b44 kuleje na zimnym
    Przez RODAK w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2015, 21:06
  2. [silnik] m30b30 wysokie wolne obroty, kuleje
    Przez pluskwa9 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 10-03-2015, 17:44
  3. [silnik] Kuleje(faluje) na zimnym, po nocy.
    Przez Misiek89 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 13:05
  4. KULEJE na zimnym silniku m60b44
    Przez Marcin19 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 18:04
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-03-2009, 18:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •