Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: problem ze spryskiwaczami

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    51
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań

    Post problem ze spryskiwaczami

    Witam szanownych kolegów,

    Mam dość irytujący problem ze spryskiwaczami reflektorów. Mianowicie, płyn do czyszczenia szyb / reflektorów samoczynnie przelewa się z głównego zbiornika (tego 5 litrowego) do tego mniejszego (intensywne czyszczenie). Leje się go tam na tyle dużo, że przelewa i wypływa do komory silnika. Zaznaczam że samochód posiada ori ksenony oraz ori cały układ spryskiwania. Jest mi w stanie ktoś pomóc albo udzielić jakichś rad? Jestem z Poznania więc na terenie miasta i okolic mogę dojechać.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice
    sprawdź czy nie masz zatkanych dysz lub uszkodzonych zaworków zwrotnych przy spryskiwaczach

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    51
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań
    Dysze raczej zatkane nie są, ponieważ psikają normalnie. Zaworki zwrotne... hmmm... nie sądzę bo cały czas działało wszystko normalnie. Poza tym myślisz że zaworki zwrotne przy spryskiwaczach (na masce) mogą mieć wpływ na przelewanie płynu?
    Szukałem nawet po schematach z ASO jak funkcjonuje ten układ, ale nic nowego si,ę nie dowiedziałem. Poza tym tak na chłopski rozum, to jeśli producent przewidywałby uzupełnianie płynu w intensywnym poprzez przelewanie z "roboczego", to w intensywnym nie byłoby wlewu... Tak myślę...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice
    a pompkę przy małym zbiorniczku masz sprawną?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    51
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań
    Raczej jest sprawna. W gwoli ścisłości: spryskiwacze szyby działają - zarówno ciągnąc manetkę do siebie, jak również intensywne spryskiwanie. Spryski reflektorów również działają (psikają tam chyba co 5-ty raz), problemem jest tylko to że przelewa mi płyn z jednego zbiornika do drugiego...
    Przy składaniu samochodu (zderzaka, maski, etc.) starałem się podłączyć wszystko tak jak było poprzednio, a tu taka niespodzianka.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    51
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań
    Zakładam że gdyby pompka przy małym zbiorniczku była uszkodzona, to nie działała by ta intensywna opcja mycia... A działa.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1

    Post

    Ja pompki przy malym zbiorniczku nie mialem, tylko wezyk mialem wlozony w miejsce pompki i wlasnie tak mi sie przelewalo.. A wszystkie opcje spryskiwania dzialaly.. Przelozylem wezyk z tego malego zbiorniczka aby nie przelewal sie plyn do niego lecz z powrotem do duzego zbiornika, to takie druciarstwo na szybko bo mnie wkurzalo te lanie sie plynu w komore silnika...

    Wogole to nie wiem na co jest ten maly zbiorniczek i ta pompka skoro w glownym wiekszym zboirniku sa dwie pompki, od normalnego spryskiwania i od intensywnego..

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    51
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań
    Faktycznie kojarzę że idzie tam jakiś wężyk. Całkiem niezły patent kolego.
    A wiesz może jak powinien działać ten cały układ skoro producent przewidział jakieś przelewki płynu?
    Mógłbyś mi również podpowiedzieć gdzie ten wężyk wetknąłeś żeby płyn wracał do dużego zbiorniczka?

Podobne wątki

  1. [elektryka] Kłopot ze spryskiwaczami szyby E38. Czy istnieją zamienniki dysz?
    Przez Prezeslaw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 15:39
  2. [elektronika] Problem ze spryskiwaczami e32
    Przez Matis192 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 16:36
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2009, 09:19
  4. [ elektryka] problem ze spryskiwaczami E38 730 ?
    Przez wojtek740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-01-2009, 11:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •