Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Wentylator klimy kręci się jak opętany

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów

    Post Wentylator klimy kręci się jak opętany

    Witam.

    Mam problem z wentylatorem klimy, którego na forum nie znalazłem.

    Chodzi o to że wentylator klimy kręci się proporcjonalnie do obrotów silnika, czyli jak stoi auto na wolnych obrotach to wentylator kręci się tak jakby na pierwszym biegu, nim wyższe obroty tym wentylator kręci się szybciej. Klimę nabijałem od nowa jakieś dwa miesiące temu i w tym samym czasie wymieniałem rezystory wentylatora i wszystko było ok. Dwa dni temu robiąc trasę 900km, w połowie trasy zaczął tak świrować i nie mogę krecić silnika wyżej niż 2,5-3tyś obrotów bo świst z wentylatora jest nie do wytrzymania. Dzisiaj rano jak auto odpaliłem i jechałem jakieś 4km to wentylator chodził tak jak powinien ale jak auto zgasiłem i odpaliłem po jakiś 10 minutach to znowu chodzi jak szalony. Niema znaczenia czy klima jest włączona czy nie, wentylator świruje tak samo cały czas. Visco działa bez problemów. Auto się nie gotuje, węże miękie a w teście 7 temperatura w okolicach 88-90 stopni. Mój silnik to m62b44 ale mam pompę wody i termostat z m60 dlatego temperatura jest niższa i jeżdżę tak prawie rok i żadnych problemów nie było jak dotąd.


    Spotkał się ktoś z takim problemem? Czytałem na różnych forach i podobnego problemu nie znalazłem. Mam inpę ale błedów w klimie brak.

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    proszę usunąć, podwójne
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Wentylator klimy proporcjonalnie do obrotów? Dziwne to trochę...
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Efekt jest taki jak przy załączonym visco. Różnica polega na dźwięku bo visco robi szum a wentylator klimy świszcze jakby miał zaraz odlecieć.

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    To masz ubite sterowanie PWM z modułu klimy, bo masz wentylator po lifcie. Może jeszcze coś innego chłopaki podpowiedzą...
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Wentylator mam przed liftem z rezystorami. Wtyczka 4 pinowa - wentylator 3 biegowy. Moje auto jest ze stycznia 1998r. także jeszcze przed lift.

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Mateusz1109 Zobacz posta
    Wentylator mam przed liftem z rezystorami. Wtyczka 4 pinowa - wentylator 3 biegowy. Moje auto jest ze stycznia 1998r. także jeszcze przed lift.
    W takim razie wytłumaczenia brak, trzeba by do wróżki się wybrać.
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Czytam na różnych forach różne przypadki w bmw, nie tylko e38 i wychodzi na to że skoro on pracuje cały czas to albo jakiś czujnik temperatury albo czujnik ciśnienia podaje złe parametry. Problem taki że w inpie mam kilka błędów związanych z silnikiem ale nic co miało by wpływ na ten wentylator. Teraz pytanie które czujniki i jak sprawdzić np miernikiem żeby potwierdzić lub wykluczyć daną część?

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wg WDS 1. bieg załączany jest przez czujnik temperatury. 2. bieg przez czujnik ciśnienia czynnika klimy, 3. bieg za pomocą czujnika temperatury(powyżej 105*C)

    Czujnik temperatury powinien być na chłodnicy(mały 3 pin)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Żadne załączenie czujników termicznych nie daje takich objawów jak napisałeś. Albo masz szybki bieg, albo wolny. Ten szybki jest dość mocny.

    Może masz już alternator na wykończeniu i jak zwiększasz obroty to wzrost napięcia instalacji powoduje wzrost obrotów wentylatora.

    Jeżeli natomiast wentylator miałby się kręcić wprost proporcjonalnie do obrotów silnika jak napisałeś na początku to zostaje tylko wróżka.
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [klima] wentylator klimy-kiedy ma się włączyc
    Przez ruti w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 09:04
  2. [klima] Wentylator klimy się nie zalącza
    Przez serekkox w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 14:25
  3. Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 05-07-2010, 10:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •