Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Wizyta w ASO. Czy warto ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    44
    BMW
    BMW E65 745i 2002
    Skąd
    Sandomierz

    Post Wizyta w ASO. Czy warto ?

    Witam. Stoję przed zakupem E65. Jestem umówiony wstepnie na wizyte jednak troche się waham. Diagnostyka auta trwa ok 3godzin a cena 800zł która obejmuje sprawdzenie stanu technicznego, mechanicznego, blacharskiego, wjazd na podnośnik, zawieszenie i sprawdzenie historii auta i wydrukowanie. Gdzie przy 500zł mam to samo bez sprawdzenia i drukowania historii auta.
    A obawiam sie ze zobaczą jakis zapocony, powtarzam zapocony wąż to mi powiedzą ze część uszkodzona i wycene zrobią taką ze głowa mała. Ja za 800zł juz kupie jakies startowe części eksploatacyjne. A dzwoniłem dziś do ASO i babeczka mi potwierdziła ze auto ma taki przebieg jaki jest na liczniku i ze jest duzo informacji w systemie o aucie. I te informacje to wydaje mi sie, to co bylo robione przy jakim przebiegu. A pewnie były wymieniane filtry, oleje itp.. Wiec to zadne cenne informacje.
    I zastanawiam się czy nie jechać do Pana Krystiana z Katowic bo tam auto będe oglądał i zapłacic mu 200 czy tam ile złotych i zrobi to fachowo bo po opiniach forumowiczów gość sie zna na BMW. A nie mam pewnosci ze w ASO chłopaczki prócz wstukaniu VINu do komputerka, mają pojęcie o silniku N62B44.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek

    Post

    Przez telefon podali Ci przebieg auta?
    Silnik jaki posiada ten wieloryb to zaden cud techniki wiec napewno sie znaja.

    Nie wiem co chcesz zrobic w tym aso. Wycenic, sprawdzic czy co?
    Jesli sprawdzic przed zakupem to lepiej dac te 800zl. Przebieg znajac zycie napewno x2 bo na liczniku jak sie domyslam jest 220tys :)
    a informacje o wymianach filtrow i calej reszcie sa cennne.
    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez pokolacji ; 07-08-2015 o 07:19

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    okr
    Całą historię auta możesz sobie przez internet zamówić. Dostaniesz cały wydruk z ASO, czyli co było robione i kiedy. Kosztuje to 100zł, do znalezienia na znanym portalu aukcyjnym. A samochód sprawdzić można moim zdaniem równie w warsztacie znającym się na robocie co w ASO, jednak za sporo niższą cenę.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    44
    BMW
    BMW E65 745i 2002
    Skąd
    Sandomierz
    Tak Tak, Przez Telefon Potwierdzili Przebieg I Się Zgadza. Chce Sprawdzić Auto, Ich Ceny Mnie Nie Interesują Bo.wiem Jakie To Są Kosmiczne Ceny. Na LicznikU Jest O Wiele Mniej Kolego.
    No Właśnie Myślałem O Sprawdzeniu W Warsztacie Za Niższa Cenę.Obawiam Się Ze W Aso Nie Powiedzą Mi Nic Cennego Niż To Co W Komputerku Im Wyskoczy.

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Pytasz nas, czy w ASO dobrze sprawdzą I czy warto wydać te 800PLN?

    Historia w aucie to podstawa, żeby ocenić przede wszystkim jak ktoś dbał o auto. Nie wiem jaki masz przebieg, ale nie wydaje mi się, żeby w aucie 10 letnim plus były tylko filtry I oleje.

    Jak ostatnio sprowadzałem 10 letnie A4, z ASO dostałem cztery strony A4 napraw. Auto miało 180 tyś przebiegu, a gość robił wszystko w ASO. Można jak kolega wyżej napisał dostać to za 100 PLN na maila. Ale AUDI się jednak częściej psuje :)

    Poza tym jak masz papier z ASO z dokładnym stanem auta, jeżeli potem będzie coś odbiegać, możesz ich skarżyć, a u Pana Miecia nic z tym nie zrobisz.

    Tylko dowiedz się wcześniej, czy dadzą Ci szczegółowy raport, nie wszyscy dają, bojąc się konsekwencji.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 07-08-2015 o 10:46
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ludzie - ogarnijcie sie - NAJWAŻNIEJSZY JEST STAN AUTA na dzień zakupu. Co kto i kiedy robił nie ma większego znaczenia. Ważne jest to co na dzień "dziesiejszy" jest dobre lub do zrobienia. Ktoś mółg serwisowałć w aucie co ma 180 tyś do 150 cały czas - kupując sie cieszysz jak fajnie, ze w aso robione itd itp, a tak naprawde koleś mógł przez te 30 tyś palcem nie ruszyć i wdupił sie milion razy w wielką dziure i miał stłuczke i jechał bez płynu w chodnice itd itp. A inny guzik robił w ASO tylko sam sobie lub ma kumpna co sie zna i na bieżąco naprawiał i ma sprawne, proste.

    Pytanie klienca na auto "co było w nim robione"jest równie głupie jak treść w ogłoszeniu na auto powypadkowe/skasowane: "do dnia wypadku igła"

    Każde używane auto sie psuje i będzie psuć. Jedno mnie inne więcej. Amen.
    Ostatnio edytowane przez Aldik ; 07-08-2015 o 11:17

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Ludzie - ogarnijcie sie - NAJWAŻNIEJSZY JEST STAN AUTA na dzień zakupu. Co kto i kiedy robił nie ma większego znaczenia. Ważne jest to co na dzień "dziesiejszy" jest dobre lub do zrobienia. Ktoś mółg serwisowałć w aucie co ma 180 tyś do 150 cały czas - kupując sie cieszysz jak fajnie, ze w aso robione itd itp, a tak naprawde koleś mógł przez te 30 tyś palcem nie ruszyć i wdupił sie milion razy w wielką dziure i miał stłuczke i jechał bez płynu w chodnice itd itp. A inny guzik robił w ASO tylko sam sobie lub ma kumpna co sie zna i na bieżąco naprawiał i ma sprawne, proste.

    Pytanie klienca na auto "co było w nim robione"jest równie głupie jak treść w ogłoszeniu na auto powypadkowe/skasowane: "do dnia wypadku igła"

    Każde używane auto sie psuje i będzie psuć. Jedno mnie inne więcej. Amen.
    Na szczęście nie muszę się ogarniać, bo jedno nie wyklucza drugiego. Każdy ma swoje podejście, pozwolisz, że będę miał odmienne.
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    ASO omijaj z daleka, oni ci znajdą cieknącą uszczelkę gdzie za wymianę i uszczelkę wyliczą 500 zł a u normalnego mechanika za 100 zł zrobisz to samo.
    Jedź do człowieka co ma o tym pojęcie i tylko i wyłącznie zajmuje się BMW bo on wie co się psuje i ile co kosztuje.
    ASO ci nic nie powie bo przecież ich auta do kupna są bezawaryjne, superhiper, i laski za friko zrobią !
    800 zł to jak złodziejstwo, lepiej te pieniądze w auto wsadzić i coś wymienić !

    A i ostatnio ASO nie rozpoznało auta że w papierach był przedliftowy a fizycznie poliftowy (przebijane numery), mechanik od razu by zwrócił na to uwagę !

  9. #9
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Ludzie - ogarnijcie sie - NAJWAŻNIEJSZY JEST STAN AUTA na dzień zakupu. Co kto i kiedy robił nie ma większego znaczenia. Ważne jest to co na dzień "dziesiejszy" jest dobre lub do zrobienia. Ktoś mółg serwisowałć w aucie co ma 180 tyś do 150 cały czas - kupując sie cieszysz jak fajnie, ze w aso robione itd itp, a tak naprawde koleś mógł przez te 30 tyś palcem nie ruszyć i wdupił sie milion razy w wielką dziure i miał stłuczke i jechał bez płynu w chodnice itd itp. A inny guzik robił w ASO tylko sam sobie lub ma kumpna co sie zna i na bieżąco naprawiał i ma sprawne, proste.

    Pytanie klienca na auto "co było w nim robione"jest równie głupie jak treść w ogłoszeniu na auto powypadkowe/skasowane: "do dnia wypadku igła"

    Każde używane auto sie psuje i będzie psuć. Jedno mnie inne więcej. Amen.
    Chłopie sam sie ogarnij. Chyba lepiej jak auto było serwisowane i jest jego historia prawda ?

    Po historii można zawsze w jakimś stopniu przewidzieć kiedy co padnie , dla Ciebie to nie ma znaczenia oczywiście ,bo handlarzem jesteś. Amen

  10. #10
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    Osobiście aso nie polecam. Byłem ze swoją e66 u Olszowca w Pz i obsługa itp. na najwyższym poziomie ale mechanicy to tragedia. 30 min i 500zł w sumie nic nie powiedzieli , a mieli zdiagnozować kilka usterek.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Podobne wątki

  1. Czy ktoś pracuje w ASO?
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 16:49
  2. Powerbass ps-12 czy warto?
    Przez Sumo w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-12-2014, 07:21
  3. TOUAREG czy warto?
    Przez lockbud w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 20:23
  4. [E65] Czy warto?
    Przez maczek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2009, 07:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •