Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Wizyta w ASO. Czy warto ?

  1. #11
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Nie wiem czego się spodziewacie, żeby Wam wyprali auto na lewą stronę i dokładnie napisali co jest do zrobienia?

    Trzeba się w autach orientować i być przygotowanym do kupna modelu, a ASO ma określić, czy baza jest ok, a potem można się zastanawiać, czy warto brać. Sprawność mechaniczna w używanych autach jest rzeczą wtórną, bo wszystko można naprawić.

    Można sprawdzić auto interfejsem, lakier, blacharkę i wszystko to co widać i słychać oraz najważniejsze HISTORIĘ auta. Warto też zrobić emisję spalin, to dużo mówi o stanie silnika, jeżeli ktoś wie jak wyniki interpretować.

    Chyba, że ktoś kupuje 10+ letnie BMW i myśli, że nie będzie musiał iść w koszty...bo przecież auto miało być bez wkładu.



    Czasami się zastanawiam, jakby to było jakbym ja sprzedawał auto.

    W BMW mam kilkanaście udokumentowanych stron napraw pisanych przeze mnie własnoręcznie, a w W124 trzy strony przez dwa lata. Chciałbym kiedyś kupić samochód od samego siebie :D
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 07-08-2015 o 16:30
    pozdrawiam Bartek

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Mam w domu BMW kupione jako nowe (w tej chwili ma równo rok) i póki co jestem skazany na ASO. Jedyne co mogę powiedzieć to że powinno się ich spalić napalmem. Zero kompetencji w przypadku najprostszych spraw. Patrząc na to w jaki sposób działają serwisy i jak ułożone są interwały wymian poszczególnych części eksploatacyjnych w ramach pakietów Service Inclusive mogę powiedzieć tylko tyle, że nigdy w życiu nie kupiłbym 3-4 letniego BMW z przebiegiem ok 120-150k. Albo coś fabrycznie nowego z gwarancją albo coś starszego i prostszego w naprawie typu E38/E39.

  3. #13
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    qba rozwiń myśli. Jako jedyny forumowicz chyba masz nowe bmw i dokładnie wiesz co to ASO.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Nie zrozumcie tego zle. W ASO nie pracują sami partacze. Po prostu ograniczają ich procedury serwisowe. Mechanik czy diagnosta w ASO nie musi wykazywać się kreatywnością w naprawach samochodów tak jak w warsztatach niezależnych. Jego zadanie jest dużo prostsze. Ma zdiagnozować problem, polecieć do magazynu po nową część i ją wymienić. Czasem problemu nie da się tak prosto zdiagnozować i wymienia się różne części metodą prób i błędów za co i tak najczęściej płaci klient. Dlatego mechanicy w ASO mają to w dupie i nic ich nie motywuje do tego żeby klient był zadowolony. Najczęściej nawet go nie widzą na oczy. Co do service inclusive to z tego co się dowiedziałem dla klientów korzystających z tego pakietu idzie inny (gorszy olej) do wymiany niż dla klienta który płaci za serwis.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Popieram ! Co do pytania to moje twierdzenie jest jedno - nie warto! Przy zakupie starszego auta nie ma żadnego znaczenia czy sprawdzi go ASO czy dobry mechanik. E65 to nie samochód wysoce skomplikowany :) To za co serwis skasuje 8 stów można zrobić na dobrej SKP za 100-150 PLN .W E65 mogą pojawić się błędy ,może być wyciek i może coś być niedziałającego - to auta ,które mają troszkę lat i niestety mają swoje wady i nie są nowe. Podstawa to nie dać się wkręcić w grata na którym ktoś oszczędzał na maksa i nic nie robił. Nawet jak wszystko jest OK to prędzej czy później będą koszty ,których trzeba być świadomym. Kupowałem swojego to było wszystko jak trzeba i sporo nowych części a po kilku miesiącach wentylator klimy padł, padła uszczelka dekla zaworów i pokrywy rozrządu,teraz trzeba wymienić rurki świec .Wszystko się zużywa jak się jeździ niezależnie od tego ile kasy wpakował poprzedni właściciel.

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Bingo - wreszcie mądre słowa ;)

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    qba rozwiń myśli. Jako jedyny forumowicz chyba masz nowe bmw i dokładnie wiesz co to ASO.
    Pierwsze przemyślenie jest takie: wymiana oleju Long Life w nowym BMW przypada w zależności od rodzaju eksploatacji (trasa, miasto) co 25-30 tys km. Oczywiście można wymienić olej wcześniej (usługa płatna), ale mając "darmowy" pakiet Service Inclusive praktycznie nikt tego nie robi.

    Drugie przemyślenie - zawsze w swoich autach wymieniałem filtr powietrza co 15-20 tys km maksymalnie. Po takim przebiegu najczęściej był usyfiony na maxa i nadawał się na śmietnik. Zawsze jeździłem mniej więcej 50% trasa, 50% miasto. A w nowym BMW...nic z tych rzeczy. Pakiet Service Inclusive przewiduje wymianę filtra powietrza co drugą wymianę oleju - czyii w praktyce co 50-60 tys. km. Chciałbym zobaczyć ten filtr po takim przelocie.

    Przy takich interwałach dotyczących podstawowych czynności serwisowych, przy obecnych bardzo wrażliwych silnikach, naprawdę nie dziwi mnie że to wszystko się psuje. Że lecą rozrządy - trudno żeby nie leciały skoro pracują na starym oleju. Że lecą turbiny - trudno żeby nie leciały skoro filtr powietrza ledwo je puszcza. Że lecą wtryski skoro filtr paliwa który powinien być wymieniany wg mnie co 20-30 tys km jest wymieniany 2-3 razy rzadziej. To naprawdę nie ma prawa się nie psuć.

    Jeżeli to wszystko zestawmy sobie z chyba najpopularniejszym teraz leasingiem BMW Comfort Lease który jest całkiem korzystny. Polega on na tym że bierzemy nowe auto i po 3 latach je oddajemy leasingowi nie spłacając całości. Taki użytkownik na pewno nie wymieni ponad program oleju ani filtra powietrza. Zasadniczo ma to w dupie, bo auto przez te 3 lata powinno działać w miarę bezawaryjnie. A nawet jeśli coś to jest gwarancja (jej przedłużenie na kolejne lata nie kosztuje jakiś strasznych pieniędzy). Natomiast kolejny użytkownik kupi zajebistą świeżą BM-kę z polskiego salonu, serwisowaną w ASO, która przez 150 tys km przebiegu miała 3 razy wymieniony filtr powietrza.

    Poza tym miałem problem z hałasującym kompresorem klimy - na szczęście okazał się błahostką. ASO nie potrafiło zdiagnozowac i rozwiązać problemu przez kilka dni. Dopiero po awanturze, zwyzywaniu ich od najgorszych i wezwaniu wszystkich "dyrektorów", panowie zabrali się za robotę, znaleźli i rozwiązali problem. A ilu jest takich co będą się wykłócali...?

    Dlatego mój pogląd jest prosty - albo coś fabrycznie nowego, albo starego, łatwego i w miarę taniego do naprawy.

    Niedawno ktoś mnie zapytał czy serwisuję E32 w ASO. Odpowiedziałem parskając śmiechem. Nie pozwoliłbym im zbliżyć się na metr do tego auta. Niestety...
    Ostatnio edytowane przez qba ; 09-08-2015 o 20:23

  8. #18
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Qba, ale to co napisałeś dotyczy dzisiaj wszystkich marek bez wyjątku. Właśnie w tamtym tygodniu podjechałem na wymianę oleju z nowym Hyundaiem kolegi z pracy po 2kkm przebiegu i facet był mocno zdziwiony :) Wymienili bez gadania, z własnym olejem za filtr i usługę zapłacił 150 PLN. W Hyundai'u leją ELF to nie wypadało nie przyjechać ze swoim olejem :)

    Z drugiej jednak strony ten sam kolega poprzednim i30 przejechał 220kkm z silnikiem diesla, przez cztery lata od zakupu nowej i ani jednej usterki, ani jednej. A olej też wymieniał po 30 tyś...A nogę ma ciężką, gdzie z nim nie jechałem dalej to 180 nie schodziło z licznika.

    Miesiąc temu inny znajomy odbierał nowe A4, bagatela 206 tyś PLN, po tygodniu poduszka skrzyni i radio padły. To jest już chyba najwyższy czas odpuścić auta niemieckie...
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 09-08-2015 o 20:58
    pozdrawiam Bartek

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    @ttrol Wcale mnie ten przypadek nie dziwi. Sam mam od nowości Berlingo 1.6 hdi. Zrobiłem nim przez 4 lata 130 tyś km i jak do tej pory się do niego nie dotykałem tylko standardowa eksploatacja mimo że mam go podkręconego na 140 KM i ponad 300nm. Aczkolwiek olej zmieniam co 10 tyś. W końcu to żaden koszt ;) Ludzie którzy nie bardzo się znają na samochodach najczęściej myślą że jak kupią auto klasy premium za 200 czy 300k to będzie to wzór niezawodności, a często jest całkiem odwrotnie. Okazuje się, że takie auta jak Citroen są bardziej niezawodne niż BMW czy Audi ;)

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mario80
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    441
    BMW
    e32 750
    Skąd
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    @ttrol Wcale mnie ten przypadek nie dziwi. Sam mam od nowości Berlingo 1.6 hdi. Zrobiłem nim przez 4 lata 130 tyś km i jak do tej pory się do niego nie dotykałem tylko standardowa eksploatacja mimo że mam go podkręconego na 140 KM i ponad 300nm. Aczkolwiek olej zmieniam co 10 tyś. W końcu to żaden koszt ;) Ludzie którzy nie bardzo się znają na samochodach najczęściej myślą że jak kupią auto klasy premium za 200 czy 300k to będzie to wzór niezawodności, a często jest całkiem odwrotnie. Okazuje się, że takie auta jak Citroen są bardziej niezawodne niż BMW czy Audi ;)
    Co tylko pokazuje, jak chore czasy nadeszły. Płacąc takie pieniądze za samochody powinniśmy wymagać wszystkiego co najlepsze. Niestety padamy ofiarą szeroko pojętego marketingu.

Podobne wątki

  1. Czy ktoś pracuje w ASO?
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 16:49
  2. Powerbass ps-12 czy warto?
    Przez Sumo w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-12-2014, 07:21
  3. TOUAREG czy warto?
    Przez lockbud w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 20:23
  4. [E65] Czy warto?
    Przez maczek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2009, 07:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •