Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: chyba szczęśliwy posiadacz 760li f02 wita

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    27
    BMW
    760Li f02
    Skąd
    warszawa

    Post chyba szczęśliwy posiadacz 760li f02 wita

    :) hej

    jestem z warszawy i niedawno spelnilem swoje marzenie kupilem 760li z 2009 roku . wersja f02 indywidual :)


    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Współczujemy.

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,521
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Czesć. Zapodaj jakieś zdjęcia łacznie ze środkiem i silnikiem, będzie co podziwiać ;)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Czekam na fotki! :)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    27
    BMW
    760Li f02
    Skąd
    warszawa
    poki co jest czego współczuć bo na 3cim cylindrze mam wżerki prawdopodobnie od złych wtryskow - ktore pozniej bmw na gwarancji jeszcze wtedy wymienilo na najnowsze .. jednak cylindra nie zbadali i pewnie taki został - no ale o cylindrze dowiedzialem sie po zakupie i juz niestety po gwarancji ..


    toteż chcialem zapytac na forum czy znacie jakiegos magika od silnikow v12 bmw - ale poki co nei moge nigdzie postować ..

    fotek mam narazie tylko tyle - wnętrze moge zrobic jutro :)

    (chcialem wrzucic tutaj - ale mam limit 96kb wg uploadera O_o)
    http://imgur.com/a/GWvkb < poprawilem link

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    27
    BMW
    760Li f02
    Skąd
    warszawa
    wideo tego co tam na 3cim cylindrze siedzi https://www.youtube.com/watch?v=qk_78zARPuY (slabej jakosci endoskop byl ;/)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bladyatl
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    369
    BMW
    e38 740i 99r
    Skąd
    warszawa
    Jak doszedłeś do tego że masz te wżerki na tym cylindrze?

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Są dwie metody, jak cylinder nie jest uszkodzony głęboko to zebranie, nowy alusil i nadwymiarowe pierścienie.

    Jak głęboko, zebranie, nowy cylinder stalowy, a reszta wedle cylindra. Są zakłady, które to robią w takich nowych silnikach. Nie jest to też koszmarnie drogie, myślę, że w 1k od cylindra plus drugi 1k za rozbiórkę i składanie. Dochodzi jeszcze obrobienie jednej z głowic plus szczelność.

    Od roku to auto tak jeździ?
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 06-08-2015 o 16:56
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    27
    BMW
    760Li f02
    Skąd
    warszawa

    Jak doszedłeś do tego że masz te wżerki na tym cylindrze?
    rutynowa kontrola po zakupie .. wiedzialem ze te silniki maja takie "opcje"

    jesli pytasz czy są jakies objawy - to zupelnie nie - totalnie zadnych - auto ma mocy tyle ile powinno (hamownia potwierdza) i silnik pracuje dosyc rowno .. ale chce to zrobic i naprawic bo generalnie nigdy nie wiadomo kiedy sie to mocniej zatrze i kiedy korbowód przywita sie ze światem zewnętrznym ..

    Są dwie metody, jak cylinder nie jest uszkodzony głęboko to zebranie, nowy alusil i nadwymiarowe pierścienie.

    Jak głęboko, zebranie, nowy cylinder stalowy, a reszta wedle cylindra. Są zakłady, które to robią w takich nowych silnikach. Nie jest to też koszmarnie drogie, myślę, że w 1k od cylindra plus drugi 1k za rozbiórkę i składanie. Dochodzi jeszcze obrobienie jednej z głowic plus szczelność.

    Od roku to auto tak jeździ?
    jest jeszcze metoda na rozwiert cylindra o 0.25 i kupienie wiekszego tłoka (mozna nawet kupic - widnieje taki w katalogu bmw) .. tulejowanie w mojej opinii totalnie odpada - nominalna temperatura pracy tego silnika to 120 stopni - wystarczy ze rozszezalnosc materialu tuleji bedzie sie roznila o chocby tycityci - to juz moze sie tuleja obsunąć ;/

    szukam dobrego warsztatu ktory ogarnie silnik .. znalazlem ludzi ktorzy robia cuda z głowicami http://www.pietka.com.pl/ ale nie znam jeszcze warsztatu ktory dobrze rozbierze motor i dobrze zlozy i nie zapomni wymienic KAZDEJ uszczelki nawet tej od pompy wysokiego cisnienia do paliwa ;/ ..

    i tak .. około roku tak jezdzi .. 2014 byl serwis wtryskow na wniosek poprzedniego wlasciciela ale nie mam pojecia czy juz wtedy byla wzerka .. a moze wzerka byla wczesniej i nie zauwazono - mozna tylko gdybac
    Ostatnio edytowane przez noder ; 06-08-2015 o 18:24

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    I tak musisz nałożyć alusil, bo dół jest aluminiowy. Ale to jest część opcji numer jeden.

    Nie przesadzajmy, ten silnik to nie rocket science, ludzie robią silniki ferrari itd. Silnik to silnik, nie ma co przesadzać.

    Jeżeli tak jeździsz to materiał może się jeszcze zbierać i dalej niszczy cylinder, aż w końcu zostanie Ci tylko nowa tuleja.

    Możesz jeszcze rozważyć zakup używanego silnika, zawsze możesz go przelecieć endoskopem wcześniej. Rozbiórka silnika, plus uszczelki wyjdą Cię spokojnie ponad 10k...

    Ten stary sobie zostawisz i zrobisz w wolnym czasie. Wszystko jest kwestią jakie masz plany wobec auta.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 06-08-2015 o 19:04
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [E38] Witam, szczęśliwy posiadacz e38 się kłania
    Przez tonieperz w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 21:54
  2. [E32] Szczęśliwy Posiadacz
    Przez zIeLoNy3000 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 11-10-2012, 07:39
  3. [E32] Wita szczęśliwy właściciel małego czołgu e32 730i
    Przez rudi1125 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 08:49
  4. [E38] Witam wszystkich Sebastian szczęśliwy posiadacz E38 740 M60b40 do czasu...
    Przez motyl31 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 09:48
  5. [E38] Witam wszystkich SZCZĘŚLIWY posiadacz E38 740 4.0 1995r
    Przez motyl w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 13:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •