Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [mechanika] Wyciek oleju z układu kierowniczego

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa

    [mechanika] Wyciek oleju z układu kierowniczego

    Czy ktoś wie jaka jest najbardziej prawdopodobna usterka układu kierowniczego w 745i (ostatnio zaczął mi uciekać olej z układu kierowniczego) Obfite kropelki pod przodem auta. Wydaje mi się że cieknie po drążku kierowniczym z lewej strony. Wiem że to wróżenie z kart przy tego rodzaju mało precyzyjnych wskazówkach ale może ktoś ma jakieś podejrzenia. Mam nadzieję że nie będzie mocno bolało.

  2. #2
    A masz Dynamic Drive?

    Jaki olej lejesz do ukladu hydraulicznego? Jest napisane na korku zbiorniczka.

    Sadze ze nie obedzie sie bez demontazu oslony pod silnikiem...
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    też mi się tak zdaje bo cieknie po niej. Jeszcze nigdy nie dolewałem bo auto posiadam dopiero 3 miesiąc. Na zbiorniku pisze CHF 11S. A czy posiadam dynamic drive ?? sam nie wiem dopiero się uczę tego auta :)) Do tej pory jeździłem Polonezem, Vectrą, Volvo, Toyotą teraz przyszła kolej na 7 - e65 :)) i jestem wniebowzięty. Ale niestety tutaj już się boję grzebać tak jak przy poprzednich sprzętach - trochę bardziej zaawansowana maszynka.

  4. #4
    Hmm -Dynamic Drive rozkoduje VIN lub zdjecie obudowy pod silnikiem. Sa inne sposoby dowiedzenia sie czy jest, ale nie o to chodzi. Zdejmij obudowe - na pewno nic sie zlego nie stanie. Jak nie bedziesz wiedzial skad cieknie, albo co to jest co cieknie, to zrob zdjecie. Naprawimy ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    I jak postepy?

  6. #6
    Vip Vip Awatar Kristo
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    141
    BMW
    e65 745ia
    Skąd
    Elblag

    wyciek oleju

    Witam u mnie e65 745 jest też wyciek z drążka Dynamic Drive na drążku jest puszka i tam się poci czeka mnie wymiana drążka bo podobno się nie regeneruje a koszty masakra używka 1 tys nowy nie wiem narazie dolewam

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    Postępy są już wiem na 90% że to chłodniczka. Koszt wymiany w Auto-Garaż Jerzy Piróg na Ursusie to 250 PLN + chłodniczka + 56 pln 1 litr oleju który zakupiłem w ASO. Jeśli będzie możliwość abym był przy demontażu porobię zdjęcia i wrzucę na forum.

  8. #8
    Kristo - tylko pamietaj, ze po wymianie nalezy odpowietrzyc uklad przy pomocy testera GT1. Woz tak fajnie - widowiskowo - przechyla sie na boki ;)

    Adam - rzeczywiscie badz przy wymianie, bo ni czesto zdarza sie zeby chlodniczka od wspomagania poszla. Rzadko cieknie, ale jak juz to przy kroccach

  9. #9
    Vip Vip Awatar Kristo
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    141
    BMW
    e65 745ia
    Skąd
    Elblag

    wycieki oleju

    dzięki Sylwek za instruktarz ten zabieg to chyba tylko w ASO poza tym na jednym krućcu też mi się poci ale delikatnie , on jest plastikowy czy go się wymienia czy tylko oring i jak ruszę go to czy nie będę miał fontannę może wiesz jak to naprawić .Pozdro

  10. #10
    No sam nie wiem o jakim kroccu plastikowym piszesz. W przednim stabilizatorze sa 2 weze cisnieniowe (z prawej strony - pasazera) i 2 cienkie wezyki odpowietrzajace (strona kierowcy), ale one sa na wkretkach mosieznych. Pewnie jakas fotka potrzebna ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •