Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: E65 / uszkodzony głośnik, radio ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    64
    BMW
    e65
    Skąd
    katowice

    Post E65 / uszkodzony głośnik, radio ?

    witam
    panowie mam pytanie dzisiaj pojawił mi się problem z głośnikiem prawy przód - zaczął charczeć i raz gra a raz nie...wyczytałem na forum że to najprawdopodobniej końcówka mocy...
    moje pytanie dotyczy tego że charczenie jest ciągłe nawet jak radio jest wyłączone i auto też...czy to może pobierać jakieś napięcie ??? i czy może mi rozładować akumulator??? wydaje mi się że raczej ale wole się upewnić ...dzięki dotyczy bmw e65 rok 2002
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 22-03-2016 o 11:52

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    U mnie dopoki auto sie nie "uspi" to slychac bzyczenie z glosnikow.. Odlaczalem wzmacniacz Logic7 i nic nie dalo..

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Końcówki mocy do wymiany .Mam to samo - tymczasowo przełączyłem jeden z przednich głośników pod wyjście tylnego i jest ok ale czeka mnie grzebanie w radiu :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    64
    BMW
    e65
    Skąd
    katowice
    Dzięki w środę muszę jechać to zrobić bo charczy cały czas ...masakra jakaś zobaczymy co powie elektryk ...wstępnie zdiagnozowal że to od radia koszt z robotą ok 350 ...

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Dzis pogadalem przez tel z dobre 20min i glosniki ucichly a nawet zaczely lepiej grac.. Dopoki nie zamknalem auta pilotem to bylo oki..
    Koncowki w radiu czy we wzmacniaczu Logic?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    W mojej ex e65 dzialy sie takie jajca i pamietam ze wymienialem radio to z przodu na 1cd.
    Pzdr.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    A moze jeszcze ktos mi powie taka rzecz: rozmawiając przez tel dziala rowno i lewy i prawy glosnik w przednich drzwiach natomiast sluchajac muzyki glosnik duzy w prawych drzwiach nie dziala... Mialem jedynie wrazenie ze kilka razy jakby sie na chwile zalaczyl..

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski

    Post

    Miałem to samo. Wina leży po stronie końcówek mocy, a konkretnie w sposobie chłodzenia. Wkładka radiatorowa układu scalonego jest chłodzona aluminiową obudową, problem w tym, że kontakt układu scalonego (źródła ciepła) z elementem chłodzącym w tym miejscu jest perfidnie zaprojektowany i do tego jest bardzo odważnym posunięciem konstrukcyjnym. Aż wchodzę w podziw, że tak długo to wytrzymuje. Dobrze policzone po prostu. To świadczy o klasie konstruktorów. Ale do rzeczy... Końcówka ma zabezpieczenie termiczne, które ją wyłącza, kiedy jest zbyt gorąca. Problem w tym, że za którymś razem nagły skok z powiedzmy 0 st.C do 200 st.C uszkodzi i to zabezpieczenie termiczne. Częstotliwość wyłączania się któregoś ze wzmacniaczy będzie narastała z biegiem czasu. Spróbuj te wkładki radiatorowe posmarować najlepszą pastą termo-przewodzącą jaką masz możliwość zdobyć. Chodzi o takie wkładki jak na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=8DyuMIiGQ2Y Ale licz się z tym, że może być już za późno i wtedy konieczna będzie modyfikacja.
    Ostatnio edytowane przez Polus111 ; 20-03-2016 o 00:02

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zielona krówka
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    304
    BMW
    745 E65
    Skąd
    Poznan
    mam podobny problem na początku brzeczał jeden głosnik i dość rzadko na dzień dzisiejszy juz wszystkie pierdzą raz graja wszystkie rz jeden słychać charczenie pierdzenie itd.jutro jadę do elektyka sam dam znać jak cos ustali i naprawi

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Do wymiany końcówki mocy. Gdybyś wcześniej się tym zajął, kiedy tylko w jednym głośniku od czasu do czasu przerywało, to obyłoby się bez wymiany układów scalonych, bo przesmarowanie scalaków pastą załatwiłoby sprawę. Ale teraz już tylko wymiana, bo są wielokrotnie przegrzane. Ja sobie to sam robiłem i trochę grzebania jest niestety.

Podobne wątki

  1. [audio/video] który głośnik czym sterowany
    Przez ssosnaa w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-10-2014, 22:35
  2. [audio/video] e65 - tylny głośnik w półce
    Przez FAZI w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-08-2014, 10:47
  3. [audio/video] Głośnik w bagazniku
    Przez dmisieekk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 11:02
  4. [audio/video] głośnik basowy gdzie zamontować
    Przez lionix w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 12:36
  5. dodatkowy głośnik
    Przez rafi w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 19:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •