Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: 740i stuki, na zimnym szmery POMOCY!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    5
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Ruda Śląska

    Post 740i stuki, na zimnym szmery POMOCY!

    Witam, 2 tygodnie temu stałem się szczęśliwym (do tej pory) posiadaczem e38 740i 1997r m62b44 NV (Z GÓRY MÓWIĘ NIGDY NIE WIDZIAŁA LPG). Wczoraj podczas jazdy do sklepu po ruszeniu ze świateł z gazem w podłodze przy dojeździe do ronda usłyszałem dziwne dźwięki. Zjechałem na parking otwarłem pokrywe silnika i się załamałem. Na początku wydawało mi się, że hałasy wydobywają się gdzieś z okolic visco/kół pasowych. Po 3 godzinach i wystygnięciu silnika ponowiłem próbę nasłuchu z bratem niedoszłym mechanikiem i ewidentnie wydobywają się one z lewej głowicy (patrząc na silnik z perspektywy otwartej maski). Na zimnym silniku są one o wiele cichsze i mniej intensywne niż na filmiku który nagrałem w nieszczęsnej drodze do sklepu. Brat prawi, ze prawdopodobnie klawiatura bądz kielszki, lecz nie jest pewny. I tu kieruję do was prośbę drodzy znawcy, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i jakie są +- koszta naprawy ? Pod spodem wrzucam link do filmiku z problemem. Problem nr 2 (nie wiem czy związany z główną usterką) to od zakupu przy przejezdzie na pełnej rurze ewidentnie czuć zapach benzyny z wydechu + od czasu do czasu czuć lekkie drgania silnika na wolnych obrotach (na obrotomierzu zero zachwiań). Silnik sprawdzony na komputerze 0 błędów. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam Wojciech :)
    https://youtu.be/APeMcVvMhYo - dodam iż na na filmiku hałas jest o wiele bardziej przeraźliwy niż w rzeczywistości (nagrywane telefonem), samochód nie kopci i nie stracił swojej mocy.
    Ostatnio edytowane przez krolczyns ; 30-07-2015 o 10:50

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    A ja prawie że łańcuch rozrządu ...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    5
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Ruda Śląska
    Takie były moje pierwsze domysły, jakie koszta takiej operacji opłacalne czy lepiej szukać rozbitka ze zdrowym serduchem ?
    edit: teraz byłem znów ją przepalić i na nagrzanym silniku ewidetnie slychac lewą głowice, co raczej wyklucza rozciągnięty rozrząd
    Ostatnio edytowane przez krolczyns ; 30-07-2015 o 12:31

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    O kosztach poszukaj na forum bo było tego pełno.
    W tych silnikach rozrząd sie konczy przy 250-300 tys i jeśli nikt tam nie zaglądał to tak jest.
    Na pewno na twoim miejscu robił bym rozrząd,to rozsądniejsza opcja.

    edit; I tu nie chodzi tylko o rozciągnienty łańcuch (a napewno jest) ale też o łyżwy (ślizgi), napinacze łańcuchów...
    Poczytaj trochę to będziesz wiedział o co chodzi.
    Ostatnio edytowane przez bawarczyk88i ; 30-07-2015 o 12:54

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Rozpada się rozrząd ,normalka w tym silniku niestety. Jak najszybciej rozbieraj bo będzie tylko gorzej .

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post

    ja taki dźwięk pamiętam jak jedna ze świec zapłonowych w S8 "rozkwitła" i miała przedmuch
    dobrze jakbyś miał stetoskop i wyczuł czy to słychać z rozrządu czy z głowicy gdzieś dalej

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    To pierwsze to rozrząd, 3 łańcuchy, 3 ślizgi(niekoniecznie, do stwierdzenia po oględzinach), i nowe uszczelki dekla rozrządu, przy okazji kontrola naciągu łańcucha pompy oleju, i ew. dokręcenie.
    Co do zapachu benzyny, to zaczął bym od sprawdzenia sond, (najlepiej oscyloskopem), przepływki, masz katalizatory?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Bankowo posypał się rozrząd. Ktoś uciekł z autem chyba w ostatniej chwili...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    5
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Ruda Śląska
    Dziękówa za rozwiązanie wątpliwości, dobry mechanik który ma taką samą też bez vanosa jutro podjeżdża lawetą i będziemy rozkręcać. Gdzie kupić najlepiej części (nie oryginały, lecz dobre zamienniki w przystępnej cenie) ?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    To już lepiej kup oryginały, będą niewiele droższe a pewne.

Podobne wątki

  1. m52b28 problem z odpalaniem na zimnym, pomocy
    Przez przemuss1 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-05-2014, 15:22
  2. [audio/video] Szmery / stuki w glosniku e65 2003r
    Przez bksjb w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-01-2014, 03:13
  3. [silnik] Dziwna praca na zimnym silniku POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!
    Przez Marcin19 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:52
  4. [audio/video] Szmery w glosniku
    Przez bksjb w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-11-2012, 10:57
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 13:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •