Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: 7er do 20 tysięcy - czego się spodziewać.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    19
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Opole

    Post 7er do 20 tysięcy - czego się spodziewać.

    Cześć, po wakacjach planuję zakupić swój pierwszy samochód czyli E38, najlepiej 740i w gazie - stąd moje pytanie czy kwota do 20 tysięcy wystarczy na zadbany egzemplarz z instalacją gazową i w miarę "znośnym" przebiegiem? Wiadomo że gra drugie skrzypce, ale niewidzi mi się jakoś 400.000 na blacie, nie wiem czemu. Czego mogę się spodziewać? Na co zwracać uwagę przy zakupie? A może któryś forumowicz planuje pozbyć się swojej? :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Witaj! 740 "w gazie" do 20 tysi można kupić ,spodziewać się można wszystkiego a 400 tys. na blacie to raczej norma dla blisko 20 letniego wozu w tej klasie :)
    Z mojej strony rada - kup ładny egzemplarz bez LPG i jak już musi być to zamontuj go sam w dobrym warsztacie. Bierz pod uwagę koszty utrzymania takiego auta z V8 :)
    Na oględziny wypatrzonego egzemplarza zabierz kogoś kto siedzi w takich pojazdach i wie jak je sprawdzać .
    Powodzenia.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    19
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Opole
    Mam znajomego który całe życie siedzi w siódemkach także dopatrzy się pewnie największego drobiazgu, ale z mojej strony muszę coś wybrać i tutaj liczę na Waszą pomoc. Instalacja to zapewne koszt około 5 tysięcy złotych, tak więc fajnie by było wyrwać coś do 15.000

  4. #4
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Pewność na każdym kilometrze ...

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Planujesz kupić swój pierwszy samochód, a w profile e32 750. Za 20 tyś kupuje się zadbane e32. Ewentualnie ciekawe e39.
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek

    Post

    20tysi to max za e38. Wiecej bym nie dal za ten sanochod i tobie radze to samo.
    Za ta cene znajdziesz ladna sztuke.
    Jak masz kolesia co sie zna to bedzie latwiej.

    Nie sluchaj ze za zadbana e38 musisz wyplacic duzo wiecej bo to bzdura. Nie jest to zaden super samochod zeby za starego kapcia placic walizka kasy. Chyba ze poszukujesz auta co ma stac i w idealnym stanie z malym nalotem - wtedy takie sztuki kosztuja nie malo zreszta jak kazde inne w stanie "kolekcjonerskim".

    Na forum ciezko Ci bedzie znalezc bo tu raczej auta warte 15tys kosztuja 25tys bo to od milosnika marki itd.

    Reasumujac 20tysi to sluszna kwota na autko w nornalnym stanie ktore powinno posmigac jeszcze dlugo a jego eksploatacja nie zmusi Cie do brania kredytu.

    @ttrol 30tys placi sie za e65 przedlift
    40tys placi sie za e65 polift.
    gdzie tu logika dawac tyle siana za e38 ?

    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez pokolacji ; 30-07-2015 o 09:13

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Nie wiem co masz na myśli mówiąc o logice, ale z tego co ja obserwuję w Polsce to do 20k to są strupy I ulepy z bliżej nieokreślonymi przebiegami.

    Oczywiście są wyjątki od reguły, ale zadbane serwisowane e38 z przebiegami około 200kkm kosztują w DE około 5k Euro I to trzeba się naszukać. W Polsce z tego się zrobi 30 tyś lekko u handlarza.

    Chyba, że kolega wybierze się sam do DE, to wtedy zmieści się 20 kilku.

    Wszystko zależy czego się wymaga od auta.

    Pokaż mi na mobile.de e65 serwisowane, godne uwagi w cenie do 6 tyś Euro jak napisałeś.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 30-07-2015 o 09:58
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Kalisz
    Da radę kupić za 20 tys dobry egzemplarz tylko trzeba cierpliwości i czasu. Ja swojego szukałem któryś miesiąc. Nie oczekuj też idealnego bo zawsze będzie do zrobienia coś. A przebieg...wszystko poniżej 300 tys to już raczej będą liczniki kręcone.
    E38 powoli staje sie autem kultowym i cena egzemplarzy zadbanych nie będzie już spadać a raczej rosnąć. A nowsze generacje BMW 7 to już inna jakość inna epoka więc może być i taka sytuacja ze będą one tańsze od e38 bo do kultowego egzemplarza jeszcze im dużo brakuje.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Logika podpowiada, że nowszy model powinien kosztować więcej ale tak nie jest. E32 już zaczęło przewyższać cenowo E38 ( nie mówię o jakichś trupach ) i myślę, że dojdzie do tego, że E38 przeskoczy w pewnym momencie E65. Dużo zależy od opinii na temat danego modelu na rynku. E38 uchodzi za ostatnią prawdziwą 7er i zaczyna powoli tak jak E32 mieć opinię youngtimera. Bardzo mało już tego jezdzi na ulicach więc takie auto jak jest zadbane budzi zachwyt u ludzi. Już kilku moich klientów pytało się czy nie chcę sprzedać swojej i jak będę sprzedawał to oni są pierwsi w kolejce. Dużo ludzi tak jak ja kupuje to auto jako drugie do jazdy w weekendy a na codzień trzyma je w garażu i nie jezdzi nim w zimę. To daje do myślenia ;) E65 tak samo jak F01 nie budzi w ludziach takiego zainteresowania bo jest to po prostu kolejne BMW jakich wiele na ulicach i mało kto zwraca na nie uwagę.
    Ostatnio edytowane przez Słowik ; 30-07-2015 o 10:28

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    @ttrol nie pisalem o cenach w de bo ich nie znam. W polsce kupilem e65 i sprzedalem tez w polsce. Bylem zadowolony i nastepny wlasciciel tez jest. Cena 30tys. Kupilem e65 polift 745d dla kolegi. W fajnym stanie. Sprzedal ja za 38tys.
    Znam jeszcze kilka przypadkow zadowolonych ludzi co kupili swoje auta w tej cenie.

    Nie widzialem jeszcze e38 z ori przebiegiem ponizej 200tys. Dla mnie przebieg wynika z rocznika a perelki za 40tysi zostawiam dla innych.

    Jesli mialbym wydac taka kase na e38 do codziennej jazdy to kupilbym e65.
    Tlumaczenie ze e65 nie jest kultowe, plastikowe itd. jest dla mnie dziwne.

    Na znanym portalu aukcyjnym jest mnustwo ofert w cenach jakie podalem ale znajac zycie pewnie wszystkie te auta to ulepy a jedyne perly na polsce zostaly wykupione przez milosnikow. Milosnik puzniej sprzedaje 2 lata swoja lalke az schodzi do normalnej ceny.

    Ja swoje auto kupilem znacznie taniej. Nic mi sie nie zepsulo powaznego. Wsadzilem kupe kasy jak w kazde inne swoje auto. Jezdze i piluje ja codziennie bo do tego jest.
    Angliki i rozbitki sa tak tanie ze mozna na klamoty kupic.

    Kazdy ma odmienne zdanie i tak powinno byc. Moje jest takie jak napisalem i to sie nie zmieni.

    Co z tego ze sa e38 w kosmicznych pieniadzach z malym przebiegiem. Merce 123, fiaty i inne tez sa. Zadna nowosc. Takie auta nie sa dla mnie i jak zrozumialem nie sa tez dla autora tematu.

    Wiec uwazam ze 20tysi to dobra kasa na normalna e38.

    Bez urazy.
    Pozdro.
    Ostatnio edytowane przez pokolacji ; 30-07-2015 o 10:50

Podobne wątki

  1. Policja kupiła S class coupe za 600 tysięcy
    Przez Hermesso w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2015, 08:24
  2. [e39] 520 - forum 7er, ale nie mogłem się powstrzymać - 7500 przebiegu
    Przez mario80 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 27-03-2015, 20:41
  3. Ku przestrodze! Kupujący podający się za klubowicz 7er
    Przez GRABS w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 125
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 00:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •