Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Witajcie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    9
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Małopolskie

    Post Witajcie

    Witajcie forumowicze. Mam na imię Mateusz, pochodzę z małopolski. Przypadkowo natknąłem się na to forum i od razu jak je zobaczyłem to zostałem na dłużej.
    Jestem szczęśliwym posiadaczem BMW 730i E32 z rzędową szóstką. Bardzo dbam o mojego staruszka (rok 88) i między innymi dlatego znalazłem się na tym forum gdyż jest tu wielu doświadczonych użytkowników, którzy mam nadzieję, że pomogą mi w niektórych problemach, które wywija mi moje autko, a których nie jestem w stanie rozwiązać sam.
    Jeśli ktoś był by ciekawy, to jest zdjęcie mojej 7-emki. Pozdrawiam i również zapraszam nowych i nie tylko użytkowników do dzielenia się zdjęciami swoich oczek w głowie.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 27-07-2015 o 19:37

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów
    Witam . Pokaż foty ze środka .

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Witam, jak na R6 za szeroka ryjem ;)

    Pisz czego nie możesz rozwiązać sam, temat e32 R6 został tu rozwałkowany od A do Z przynajmniej 2 razy, tyle że użytkownicy zmienili się ze 4 razy ;)
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    9
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Małopolskie

    Post

    Bardzo podoba mi się szeroki grill więc przerobiłem sobie na taki, jeśli zachce mi się kiedyś rejestrować go na żółte tablice to maska wraz z wąskim grillem czekają w garażu :D
    To zdjęcie środka.

    Jeśli chodzi o problemy. Czasami mam tak, że gdy jadę samochód traci moc, nie w takim sensie, że słabiej przyspiesza ale tak, że w ogóle nie przyspiesza i do tego pracuje jak rozwalające się V8 a gdy odpuszczę gaz mocno szarpnie. Auto zaczyna mulić (to co napisałem wyżej), następnie leci jak odrzutowiec i za chwilę to samo lub nic się nie dzieje aż do zgaszenia. Na razie chcę wyjeździć całe paliwo, bo wlewałem do niego płyn do konserwacji wtrysków, choć wątpię by to było przyczyną. Wymieniałem też filtr i pompę paliwa.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Brzmi jak rozrachunki po gazowni.

    Przepływka do podmianki, wtryski i zasilanie paliwem jest pancerne, poza regulatorem, który nie ma wpływu na to co piszesz.
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    9
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Małopolskie
    Na gazie auto jeździlo 8 lat bo musiało. Codziennie ok. 100km. Niechętnie ale gaz zamontowalem bo nie wyrobiłbym z kosztami paliwa. Co ciekawe przez te osiem lat jedyne co przy nim robiłem to wymiana świec, kabli, oleju i filtru oleju. Aktualnie auto jeździ na samym pb jakieś 1,5 roku a problem zaczął występować jakieś 2 miesiące temu a z racji ze występował sporadycznie ze względu na brak czasu go olałem. Czasami zdarzy się też ze autu ciężej odpalić na ciepłym silniku. Wyczytałem że może być winny czujnik położenia wału. Tenże czujnik jak i regulator wymienialem na nowe. Dziękuję za zaangażowanie szalony bo jak narazie mało ludzi coś napisało. Pozdrawiam

    Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Jak masz kolego możliwość nagraj filmik jak samochód pracuje,patrzyłeś do krokowego?Sprawdzałeś przepływke czy nie ma przerw?Rano nie masz objawów długiego odpalania i nadmiernego zapachu pb?Masz sonde lambda? Przepustnica na Linke czy EMl?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    9
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Małopolskie
    Wrzucam filmiki. Jeden z nich jest nakręcony zaraz po odpaleniu, drugi po przejechaniu paru kilometrów. Gdy odpiąłem silniczek krokowy to auto walczyło o życie na 400-stu obrotach więc chyba jest sprawny. Cała droga od filtru powietrza do przepustnicy jest szczelna. Z rana samochód odpala bardzo dobrze i nie czuć zapachu benzyny. Nie mam sondy lambda[do wymienienia(jak można sprawdzić czy nie daje złych pomiarów?)] a przepustnica jest na linkę.
    https://www.youtube.com/watch?v=ErLCzoOnaGo
    https://www.youtube.com/watch?v=3u6du3_DD1A
    Ostatnio edytowane przez Eoo ; 29-07-2015 o 21:19 Powód: Niejasność

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Silnik krokowy do czyszczenia na początek, sondy lambda nie masz tzn ? ;> Wszystkie podciśnienia musisz też sprawdzić czy są całe, czujnik temp dający sygnał do DME również - wszystko znajdziesz na forum.
    Ostatnio edytowane przez nino ; 29-07-2015 o 19:41

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    9
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Małopolskie
    Edytowalem poprzedniego posta żeby nie było niejasności co do sondy lambda. Jutro zajmę się krokowcem. Kolega wyżej napisał też, że przeplywka może być do wymiany. Jak najprościej sprawdzić czy właśnie przeplywka płata figle?

    Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [E65/66] Witajcie!
    Przez n3t0l3k w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-07-2015, 21:44
  2. [E65/66] Witajcie
    Przez bass77 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 09:58
  3. [E65/66] Witajcie :)
    Przez Krzysi3k w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 14:16
  4. [E38] Witajcie
    Przez szymeks w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 09:31
  5. [E38] Witajcie
    Przez ajek w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 10:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •