Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [pozostale] DSC w E38

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    [pozostale] DSC w E38

    Panowie od kiedy dokładnie montowane było DSC w E38? - zauważylem tej zimy ze to super sprawa z tym dochamowywaniem kół ;)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    jako ze mam w e32 wiec pewnie od zawsze ;)

  3. #3
    szczerze mowiac to watpie czy w E32 bylo DSC. ASC to tak, ale DSC... :shock:

    W E38 chyba od `95
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    ups mój błąd

    mylą mi sie te skróty zawsze :(

  5. #5
    z tego co zauważyłem to DSC bylo produkowane w autach po lifcie. W e38 przed liftem bylo ASC+T



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez ROBERTO
    z tego co zauważyłem to DSC bylo produkowane w autach po lifcie. W e38 przed liftem bylo ASC+T
    Nieprawda. Ja mam `98 przed liftem i jest DSC, a nawet nasza kolezanka Casi123 (pozadawiam :papa: ) tez ma `95 w swojej 750i

    Jakos na szybko nie moge znalezc kiedy pojawilo sie DSC, ale na pewno nie po lifcie E38
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez ROBERTO
    z tego co zauważyłem to DSC bylo produkowane w autach po lifcie. W e38 przed liftem bylo ASC+T
    Nieprawda. Ja mam `98 przed liftem i jest DSC, a nawet nasza kolezanka Casi123 (pozadawiam :papa: ) tez ma `95 w swojej 750i

    Jakos na szybko nie moge znalezc kiedy pojawilo sie DSC, ale na pewno nie po lifcie E38
    pojawiło sie razem z 750 i czyli 12.94 jako opcja , standartem w 750 było od 1998
    ja mam w autach z 95 i 96

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    332
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    moze to glupie pytanie, ale jak to działa? :)

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez Powerek
    moze to glupie pytanie, ale jak to działa? :)
    Jak wczesniej pisalem - nie ma glupich pytan.

    DSC dziala w ten sposob, ze sterownik zbiera sygnaly z czujnikow ABS, skretu kierownicy, przyspieszenia bocznego, switcha STOP.... jest tego troche, i uruchamia pompe DSC (w E38 przy servo) ktora daje cisnienie rozdzielane przez zawory w bloku ABS na poszczegolne kola. Caly uklad dziala w ten sposob, ze przyhamowujac poszczegolne kola stara sie wyprowadzic samochod czy to z nadsterownosci, czy tez podsterownosci. Oczywiscie uklad ingeruje w moc silnika czy to przez linke jak w ASC (dodatkowa przepustnica) czy to przymykajac elektryczna przepustnice - w pozniejszych modelach

    Pewnie sporo osob sie odezwie ze to nie tak (bo zapomnialem o jakims czujniku) ale w zarysie DSC tak wlasnie dziala. ASC tylko dlawi silnik.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez Powerek
    moze to glupie pytanie, ale jak to działa? :)
    Jak wczesniej pisalem - nie ma glupich pytan.

    DSC dziala w ten sposob, ze sterownik zbiera sygnaly z czujnikow ABS, skretu kierownicy, przyspieszenia bocznego, switcha STOP.... jest tego troche, i uruchamia pompe DSC (w E38 przy servo) ktora daje cisnienie rozdzielane przez zawory w bloku ABS na poszczegolne kola. Caly uklad dziala w ten sposob, ze przyhamowujac poszczegolne kola stara sie wyprowadzic samochod czy to z nadsterownosci, czy tez podsterownosci. Oczywiscie uklad ingeruje w moc silnika czy to przez linke jak w ASC (dodatkowa przepustnica) czy to przymykajac elektryczna przepustnice - w pozniejszych modelach

    Pewnie sporo osob sie odezwie ze to nie tak (bo zapomnialem o jakims czujniku) ale w zarysie DSC tak wlasnie dziala. ASC tylko dlawi silnik.
    Juz mi DSC uratowałe 4litery - super sprawa, jak napada śniego to najlepiej można poznać jego działanie...

    Ale wracając do tematu - piszesz ze była to opcja a potem standard dla 750 od 98 - a jak z resztą modeli? Pytam zebym wiedział gdzie sie tego moge spodziewac na pewno...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •