Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: [pozostale] DSC w E38

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    332
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    to tez działa wtedy jak hamuje sie na mokrym? ze tak powoli zwalnia a nie momentalnie blokuja sie koła? czy na to wpływ ma tylko ABS?

  2. #12
    Aldik - nie pisalem ze pojawil sie w 750. To nie moj post

    Powerek - do konca nie wiem kiedy dziala ABS a kiedy DSC. Pytanie raczej brzmi czy ABS jeszcze istnieje przy DSC! Ja nie wiem. Jesli masz z tym problemy - raczej diagnostyka Cie czeka.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    332
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    Moj najwiekszy problem to to ze to moj pierwszy samochód wiec nie mam do czego porównać ;D w kazdym razie moje hamowanie [ takie co chce mocniej wcisnąć hamulec] wygląda tak: stopniowo samochód zwalnia, nie czuć jakiejś większej reakcji wozu..
    dopiero przy jakis 80km/h coś czuć ale może mi sie to wydawać bo juz wtedy naprawde mocno wciskam ten pedał..

    moja siora zawsze myśli że zaraz komuś sie wpakuje, choć ja wiem że samochód jeszcze zdąży wychamować.. Natomiast dzis bylo podobnie jak mi jakis baran wymusił ale prawie nie wyhamowałem.. choć kazdy samochód raczej powinien dać rade na takim dystansie..

  4. #14
    Powerek - po pierwsze - plyn hamulcowy. Masz swiezy?

    Kiedy DSC wchodzi w gre, to czuc wibracje jak przy ABS-ie.

    Sadze ze problem tkwi w samych hamulcach - na polaczeniu klocek - tarcza. Z wypowiedzi wynika, ze nie czuc ingerencji ukladu.

    A na przelaczniku w konsoli centralnej masz ASC czy DSC?

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Aldik - nie pisalem ze pojawil sie w 750. To nie moj post

    Powerek - do konca nie wiem kiedy dziala ABS a kiedy DSC. Pytanie raczej brzmi czy ABS jeszcze istnieje przy DSC! Ja nie wiem. Jesli masz z tym problemy - raczej diagnostyka Cie czeka.
    ABS działa ze współpracą z DSC ale sterownik jest jeden, hmm a jak wyłączysz w aucie DSC to ABS nadal działa...z tego co zauważyłem u mnie to w poślizgu np jak zarzuca Ci tył na śniegu to przód dohamowywuje, słychać to takimi stukami w kołach...

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    332
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Powerek

    A na przelaczniku w konsoli centralnej masz ASC czy DSC?
    ASC - Kolo PDC

    o DSC nic mi nie wiadomo

  7. #17
    W TDS jeszcze dochodzi sprawa podcisnienia na servo.

    E38 ma te wade, ze ta wneka co siedzi w niej servo czesto zalana jest woda gromadzaca sie przez liscie co zatykaja odplyw. Zajrzyj tam gleboko, czy przypadkiem pod servo woda sie nie zbiera.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    332
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Aldik - nie pisalem ze pojawil sie w 750. To nie moj post

    Powerek - do konca nie wiem kiedy dziala ABS a kiedy DSC. Pytanie raczej brzmi czy ABS jeszcze istnieje przy DSC! Ja nie wiem. Jesli masz z tym problemy - raczej diagnostyka Cie czeka.
    ABS działa ze współpracą z DSC ale sterownik jest jeden, hmm a jak wyłączysz w aucie DSC to ABS nadal działa...z tego co zauważyłem u mnie to w poślizgu np jak zarzuca Ci tył na śniegu to przód dohamowywuje, słychać to takimi stukami w kołach...
    u mnie bywają takie stuki przy hamowaniu że aż zasttanawiam sie czy tak powinno byc :)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    332
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    W TDS jeszcze dochodzi sprawa podcisnienia na servo.

    E38 ma te wade, ze ta wneka co siedzi w niej servo czesto zalana jest woda gromadzaca sie przez liscie co zatykaja odplyw. Zajrzyj tam gleboko, czy przypadkiem pod servo woda sie nie zbiera.
    a gdzie to znaleźć? :)

  10. #20
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    słychać to takimi stukami w kołach...
    Wlasnie. Dziala jak zwykly ABS. Takie jest odczucie. I u mnie tak dziala

    Ale niestety u kolegi Powerek jest ASC i tylko bedzie dlawienie silnika, pomimo gazu w podloge ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •