Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: E38 M62TUB35 Jazda ze stanem oleju poniżej miniumium

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    65
    BMW
    E65 730D LIFT
    Skąd
    Szczytno

    Post E38 M62TUB35 Jazda ze stanem oleju poniżej miniumium

    Witam, tak jak w temacie kupiłem ostatnio E38 z silnikiem M62TUB35 po dojechaniu do domu (500km) okazało się że stan oleju na bagnecie jest poniżej minimum tak z 5mm, ja zrobiłem tak około 600km , nie wiem ile poprzedni właściciel, olej to 0w40, dodam że żadna kontrola się nie zaświeciła nawet na chwile, dolałem prawie 2L do MAX, jakieś niepokojące odgłosy dochodzą z pod pokryw zaworów, ale to chyba VANOSy .. przebieg to 220k.

    Czy coś mogło się uszkodzić, przez te 500km trochę kręciłem silnik ..

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Post

    No właśnie, najgorsze że nie wiadomo ile zrobił poprzedni właściciel. Z resztą kiepsko to o nim świadczy skoro nawet nie sprawdzał poziomu oleju i pozwolił żeby brakowało go aż 2 litry. Ile czasu auto musiało latać z olejem na min (czyli już bardzo niedobrze) że spadło 5mm poniżej tego stanu. Musisz wiedzieć, że silniki V8 w E38 są zrobione z nikasilu i są dosyć delikatne i bardzo wrażliwe na brak smarowania. Vanosom też na pewno skróciłeś życie ;) Co do wskazań poziomu oleju to prawdopodobnie może być walnięty czujnik. Dlatego olej trza sprawdzać samemu co 1000 km ;) Dziwię się że nie zrobiłeś tego przed zakupem. Ja już bym chyba takiego auta nie kupił ;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    36
    BMW
    E38 735iL '99
    Skąd
    z Pustyni
    Jeśli coś się stało, to już po obiedzie, ale moim zdaniem nic się nie stało, skoro silnik chodzi odpala itd. Zatarcie silnika nie dzieje się tak, jak np. usterka żarówki, o niczym nie wiesz, a tu nagle pach i nie masz żarówki. Mogłeś go przytrzeć nieco, ale nie martwiłbym się tym. Jeśli się nie przegrzał, normalnie szedł, dalej wszystko w porządku, to przestań się martwić i wypij piwko z okazji nowego zakupu.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...

    Post

    Silniki M62 nie są robione z nikasilu. To dotyczyło jednostek M60 i tylko z pierwszych lat produkcji. Pożniejsze M60 i wszystkie M62 są z alusilu. A jazda ze zbyt małą ilością oleju może zabić każdą jednostkę napędową...

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    Silniki M62 nie są robione z nikasilu. To dotyczyło jednostek M60 i tylko z pierwszych lat produkcji. Pożniejsze M60 i wszystkie M62 są z alusilu. A jazda ze zbyt małą ilością oleju może zabić każdą jednostkę napędową...
    No fakt, zapomniałem o tym ;) Dzięki za sprostowanie :)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,518
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Jak sprawdzic czy to nikasil czy alu? Ja mam m60 z 1995... slyszalem ze sa tam jakies problemy z kompresja w tych zrobionych z nikasilu

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    65
    BMW
    E65 730D LIFT
    Skąd
    Szczytno
    Chodzi o to że auto jest w bardzo dobrym stanie, tylko jeździła nim kobieta, a wiadomo jak to kobiety, co roku wymiana oleju a sprawdzić samemu pod domem ciężko ... Silnik pięknie chodzi wkręca się itp itd, ma moc , lekko coś stuka w okolicach pokryw, tak jak w poprzednich tematach kolegów typu "vanos??" i strasznie mnie to denerwuje.. i jeszcze trochę się zniesmaczyłem tym niskim stanem oleju w tym silniku ale jest chyba ok...

    Czy w większości m62tub35 z większym przebiegiem jest problem z tymi vanosami że coś tam hałasuje w silniku ?

    aha i jeszcze jedno pytanie ile mieści się oleju między MIN a MAX na bagnecie ?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Miedzy max a min jest ok 1l. Do silnika wchodzi 7.5l.
    Przynajmniej tak jest u mnie 4.4. Ale u Ciebie bedzie tak samo pewnie.
    nie przejmuj sie ze jechales na stanie ponizej minimum. Chyba ze na bagnecie wogole nie bylo oleju...
    jesli auto chodzi oki to luzik.
    chyba sam nie wiezysz w ten przebieg (220k)?
    podjedz na speca niech obada czy to vanos.
    pzdr.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    65
    BMW
    E65 730D LIFT
    Skąd
    Szczytno
    To może trochę przesadziłem z tym że dolałem 2L ( z tego stresu ) może 1,5L , na bagnecie było ciutke poniżej minimum
    chodzi normalnie, idzie jak szatan nawet dymka nie puści.
    w mojej okolicy nie ma speców, przynajmniej nic o nich nie wiem .. a Czesławom nie będę dawał bo więcej popsują niż to warte ..
    Muszę znaleźć jakiegoś kozaka od BMW... Zna ktoś kogoś z Warmińsko-Mazurskiego ?
    Dodam że z lewej pokrywy jak by bardziej hałasuje, prawa jest można powiedzieć że cicho ?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    31
    BMW
    e38 750i '98
    Skąd
    Konin
    Jak się kupuję auto to sprawdza się wszystko, nawet poziom oleju , jak moją e38 oglądałem i sprawdzałem cały dzień , poprzedni właściciel mojej Beatki kupił sobie f10 5.0 4x4 i oglądał je 2 dni .

Podobne wątki

  1. [silnik] [e38]fuel inject system poniżej 15l paliwa
    Przez kubaa.w w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-12-2015, 13:04
  2. [E38] Witam serdecznie; szukam e38 link poniżej
    Przez tomaszs3 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 14:51
  3. [elektronika] [E38 M62TUB35] Pytanie o sterownik ABS
    Przez Zator w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 14:30
  4. e38 m62TUB35 nie równa praca jak zimna
    Przez Danek25 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-06-2009, 07:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •