Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Witam!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    9
    BMW
    E34
    Skąd
    Barlinek/Warszawa

    Post Witam!

    Hej,

    Nazywam się Michał i postanowiłem się zarejestrować.
    Od dłuższego czasu podoba mi się E32 i stwierdziłem, że czas dowiedzieć się trochę więcej o obiekcie westchnień.
    Plan jest taki, żeby kupić V8 i latać tym na co dzień.
    Wyposażenie mnie nie interesuje. Może być golas. Musi mieć szeroki pyszczek i zdrową, prostą budę.

    Mam garaż który jest dobrze wyposażony, całą mechanikę jestem w stanie sam ogarnąć. BMW też już posiadałem. Było E30, teraz jest E34 no i do końca roku powinien być fundusz żeby wskoczyć w 7er.

    Tylko, że.. miałem już pojazd tej klasy (W126) jako dupowóz i wiem, że zaniedbana sztuka pożre mnie z butami, powodując nerwicę, długi i problemy ze snem.

    W związku z tym: czy to jest w ogóle dobry pomysł? Auto jest stare, drogie w utrzymaniu i praktycznie niesprzedawalne.

    Próbował już ktoś E32 na codzień? Nie interesuje mnie M30. MUSI być V8.

    Zachęcam do dyskusji :)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cześć kolego mając e34 to wiesz jak wygląda zawieszenie i co w nim siada najczęściej,ceny elementów zawieszenia pomiędzy e34 a e32 niewiele się będą różnić.Napisz jeszcze czy interesuje ciebie 4.0 czy 3.0 aut. manual? Co do bolączek silników m60 proponuję poczytać informacje które są na forum a jest ich bardzo dużo:) pzdr:)

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    724
    BMW
    E32 730 I m30b30
    Skąd
    Lublin
    Blog
    1
    Ciężko będzie ci znaleźć w PL zdrowe V8. Ja swoją e32 śmigam na codzień. 3.0 m30 w manualu. moja nota 10/10 :) nie narzekam na samochód :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice

    Post

    Musi, to na Rusi... W Pl będzie Ci ciężko znaleźć sensowne E32, o V8 to już w ogóle możesz pomarzyć. Szukaj za granicą, jest szansa, że znajdziesz w miarę zdrowe, które i tak trzeba będzie rozebrać i złożyć ponownie żeby wiedzieć co tak na prawdę siedzi w budzie. Skoro masz pojęcie o mechanice i warunki, to spokojnie ogarniesz temat napraw. Tyle, że jeśli chcesz użytkować na co dzień, to musisz liczyć się z faktem częstego używania kluczy ;) Ja jeżdżę na co dzień i jest fajnie, ale trzeba grzebać.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    9
    BMW
    E34
    Skąd
    Barlinek/Warszawa
    Zdaję sobie sprawę, że M30 jest na rynku zdecydowanie więcej, ale jestem uparty na V8. Czytam dłuższy czas o problemach z odpalaniem na ciepłym, o kiwaniu na wolnych i innych przypadłościach, ale.. 8 garów to 8 garów. Nie musi być B40, nie chodzi o ściganie. Chodzi o dźwięk, kulturę pracy i..charyzmę

    Skrzynia - sprawa drugorzędna. Lubię automaty, lubie manuale. Znam plusy i minusy jednego i drugiego rozwiązania. Czas pokaże co się trafi.

    Grzebania się nie boję. Przy weekendzie pogrzebać przy kozackiej gablocie to najlepsza odskocznia po tygodniu w korpo. Zawieszenie jest pokrewne z E34 to wiem. Bardziej mnie interesuje dostępność i cena gratów typowo charakterystycznych dla 7er. Czy jest coś co w przypadku awarii pochłonie pół wypłaty?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Jasne, 8 garów, to 8 garów, a Big Six, to Big Six ;) :D Moim zdaniem, w przypadku mega dupnej awarii, to tylko automat może pociągnąć w koszta, resztę zrobisz sam ;)

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Użytkuję niemal codziennie V8 od niemal 7 lat i mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że będąc teraz na Twoim miejscu szukałbym 735iL w ładnym stanie. Za cenę wymiany cewek i szklanek w V8 zrobisz kapitalkę w R6 :D Jedyną tańszą rzeczą w V8 w porównaniu do R6 jest przepływka ;)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez spychal Zobacz posta

    Grzebania się nie boję. Przy weekendzie pogrzebać przy kozackiej gablocie to najlepsza odskocznia po tygodniu w korpo. Zawieszenie jest pokrewne z E34 to wiem. Bardziej mnie interesuje dostępność i cena gratów typowo charakterystycznych dla 7er. Czy jest coś co w przypadku awarii pochłonie pół wypłaty?
    Tutaj mówimy o silnikach?Jak tak to silniki m60 występowały w e34 e32 i e38 czyli większego problemu z dorwaniem części nie będzie (przez 3 lata użytkowania m60 na co dzień nie miałem problemów z dorwaniem części z dnia na dzień w sklepie motoryzacyjnym). Największe koszta to w razie W remont silnika skrzyni (o ile buda będzie zdrowa). Wszystko zależy na co trafisz i w jakim stanie będzie, przypadłości tych silników są opisane na forum i co należy zrobić wymienić zaraz po kupnie samochodu.
    Teraz od siebie po 3 latach użytkowania e32 m60b30 lpg na manualu i 100tyś/km :
    -wymiana sond
    -pompa wody
    -przepływka
    -sinenbloki tylnego zawieszenia
    - tzw ósemki
    -odma
    -uszczelki pod deklami
    -fajki
    -zawieszenie przód całe 3 razy (bez amortyzatorów)
    -hamulce przód i tył
    -wymiana alternatora
    -wymiana chłodniczki nagrzewnicy
    Na pewno o czymś zapomniałem i o takich sprawach jak oleje czy świeczki już nie chcę pisać czy regulacje i przeglądy lpg
    pzdr

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    9
    BMW
    E34
    Skąd
    Barlinek/Warszawa
    No i super - moje przypuszczenia się z grubsza potwierdziły.

    Dziękuje za wypowiedzi. Wracam do czytania forum :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •