Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: różności

  1. #1
    maculicauda
    Gość

    różności

    powoli zaczynam ogarniać moją 7, ale pojawiają się pytania
    -nadal gdzies z tyłu po lewej cieknie woda do bagażnika
    -pali się lambka od poduszki
    -po wymianie filtra kabinowego rozwiązał sie problem parowaniem szyb i ogrzewaniem
    ale ujawnił się kabel na końcu którego jest mały jack i nie wiem do czego on jest?
    -nadal nie wiem co z programowaniem kluczyka
    -wymieniłem wahacz i sprawdzilem całe zawieszenie jest ok, ale mam ciągle wrażenie braku pewnosci podczas prowadzenia, myślę że jeszcze trzeba wymienić opony i pewność jazdy powroci.
    -pojawił sie na chwilę napi eml co to takiego?
    -nie świeci lampka od pasów jak to naprawić?
    bardzo prosze o nr konta dla wpłty

  2. #2
    wiec postaram sie na troche odpowiedziec
    - woda w bagazniku - sprawdz uszczelki, a moze byla wycinana i zle wklejona szyba? Masz szyberdach? Trzeba sprawdzic odplywy. Sa w 4 slupkach wezyki o srednicy okolo 1cm i czasem sie przytykaja
    - poduszka - musisz podlaczyc i zobaczyc co sie dzieje i skad blad. Tego na odleglosc nikt nie zdiagnozuje. Tylko komp. Odpinanie klem nic nie da.
    - kabel jack - nie spotkalem takich kabli w E32. Chyba trzeba poszukac dokad ida. Sadze ze sa to resztki instalacji audio - nie ori
    - programowanie kluczyka. Wciaz nie wiemy jaki kluczyk masz. Daj zdjecie jaki masz klucz, a znajdzie sie metoda programowania
    - problem z zawieszeniem. Jesli nie masz luzow w zawieszeniu, to sprawdz tuleje belki tylnej i drazek kierowniczy srodkowy. Maja one wplyw na prowadzenie wozu. Powiem szczerze, ze nie jest prosto zdiagnozowac drazek srodkowy :/
    - EML to nic innego jak kontrolka sterownika elektrycznymi przepustnicami w 750. Gdzies na forum widzialem schemat jak naprawic EML, ale chyba lepiej kupic uzywke. Sprawdz przy diagnostyce poduszek. Spodziewam sie ze EML niedlugo calkiem odmowi posluszenstwa
    - lampka od pasow. Nie we wszystkich wersjach jest. Jesli u Ciebie byla a nie ma, to wymien zarowke w zegarach. Czujnik niezapietych pasow jest w klamrze - dochodza 2 kabelki. Jesli nie ma - nie ma czujnika niezapietych pasow

    Mam nadzieje ze za bardzo nie namieszalem

    Milej zabawy
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    maculicauda
    Gość
    odnośnie kluczyka to już wiesz jaki mam bo odpowiedziałeś mi częsciowo ale póżniej zamilkłeś ma nie chowany gzie jest czerwona mrugająca dioda i dwa przyciski okrągły i prostokątny

  4. #4
    Czyli wykonaj najpierw sprawdzenie kluczyka czy poprawnie nadaje:
    - wcisnij i przytrzymaj prostokatny przycisk
    - trzymajac prostokatny nacisnij 3 razy okragly i po 3-cim razie pusc prostokatny
    Jesli klucz dziala poprawnie, to dioda bedzie migala 2x na sekunde przez 10 sekund

    Najpierw sprawdz czy kluczyk dziala poprawnie i daj znac
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    maculicauda
    Gość
    sprawdziłem i działa tak jak napisałeś i dlatego proszę o dalsze wskazówki a dzisiaj odkryłem że załącza się alarm .jeśli mogę to jeszcze bym chciał wiedzieć co znajduje się w okolicy akumulatora bo tam to mam totalny bałagan i nic z tego nie wiem z góry dziękuję

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •