Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: wkłady luster

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice

    Post wkłady luster

    Obecnie mam wylane fotochromy.Zdjąłem same lustra i montuje się je na takiej obrotowej ramce.
    Czy można zastosować zamiennie "allegrowe" wkłady ,zwykłe ,grzane.które tej obrotowej ramki nie mają? i czy to będzie pasować,bo coś mi mówi,że może być problem.Wkłady bez fotochromu mają tylko zatrzaski .

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    36
    BMW
    E38 735iL '99
    Skąd
    z Pustyni

    Post

    Jakbyś czytał w moich myślach. Wczoraj dostałem paczkę z lusterkiem, które od spodu wygląda tak w porównaniu z oryginałem:

    Jak na mój gust, to ten wkład nie posiada podłączenia do fotochromu (ta wtyczka na górze zdjęcia), ale szczerze mówiąc mam gdzieś fotochrom, wkład kosztował 58 zł i jeśli tylko będzie podgrzewane to dla mnie jest ok. Nie wiem tylko dlaczego w oryginale odłączone były wtyczki od złączek (IMO od ogrzewania), wyskoczył same? Jeszcze nie sprawdzałem czy jest kompatybilne z autem, dam znać jeśli uda mi się ręką wyczuć czy działa ogrzewanie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice
    no i właśnie chodzi dokładnie o to,czy wkład z lewej strony podpasuje w miejsce wkładu z prawej

    bo jak widać mają zupełnie inne zaczepy i mocowania

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    36
    BMW
    E38 735iL '99
    Skąd
    z Pustyni
    To nie jest tak, że zupełnie inne są zaczepy, są nieco inaczej wykonane, ale idea jest taka sama, dam znać wieczorem czy spasowało.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice
    to czekam na info,bo tez chce zakupić takie wkłady

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    36
    BMW
    E38 735iL '99
    Skąd
    z Pustyni
    Cytat Zamieszczone przez kat Zobacz posta
    to czekam na info,bo tez chce zakupić takie wkłady
    No to jest tak, wkład który pokazałem pasuje bez problemu, ale pasuje na wcisk, tzn. nie ma pierścienia obrotowego, którym się zamyka lusterko, tylko wciska się aż zaskoczy, dość mocno trzeba to robić, aż się bałem, że rozwalę. W końcu wskoczylo i siedzi dobrze. Ogrzewanie niezbyt chyba działa, tzn. lewe było już ciepłe, prawe jakby nic. Nie wiem, może odwrotnie podłączyłem kabelki? Teraz już nie sprawdzę bo przy demontażu wkład raczej ulegnie destrukcji. Za 60 zł mnie pasuje, nie dam paru stoów za głupi kawałek lusterka.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice
    No te zamienniki maja to do siebie,ze grzeją jak chcą.Ale nie mając wyjścia trzeba iść ta drogą

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Tak swoją drogą gdyby ktoś się jednak skusił kupić całe lusterko to chętnie odkupię obudowę od strony kierowcy :) Ostatnio mi kobita rozwaliła 20 letnią corsą, już nie chciałem jej w koszta wciągać i puściłem bez konsekwencji ;)
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wkłady pasują na obie strony.
    Mocowania różnią się z powodu typu wkładu.
    Fotochrom mocuje się obracając element w lusterku. Zwykłe wkłady(zawsze były grzane) mocuje się na zatrzask
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34
    Zamawiałem te z Allegro
    Wszystko pasuje idealnie Mimo iż się różnią delikatnie
    Jedynie co mogę powiedzieć że lepiej brać te droższe
    Bo miałem w ręce te tanie i tel epsze i te drogie- Jak z Ceną- im wyższa tym jakoś i szkła i wykonania lepiej .

Podobne wątki

  1. [ zawieszenie] Wkłady amortyzatorów
    Przez stachu0505 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 20:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •