Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: [e38] problem z komunikacją IKE i dalej

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    33
    BMW
    7
    Skąd
    pomorskie

    Post [e38] problem z komunikacją IKE i dalej

    Cześć!!

    Zabrałem się wreszcie za problem występujący w mojej siódemce - mianowicie brak komunikacji z większością modułów.

    E38 1994r., gniazdo okrągłe - przejsciówka na obd2 - usb do laptopa. Używam INPA'y.

    Objawy są takie, że z silnikiem, skrzynią i ABS'em mogę się połączyć, a z pozostałymi modułami nie. Jak juz wyszukałem, te pierwsze idą osobną linią, zaś reszta modułów przechodzi przez licznik. Chcąc się połączyć np. z PDC występuje błąd mówiący o braku połączenia z modułem = "IFH-0009: No Response From Controlunit. Program will be stopped."

    Długo sie nie zastanawiając stwierdziłem, że coś musi być nie tak z modułem licznika. Demontaż, odpięcie licznika, zdjąłem "plecki" czyli moduł IKE i zabrałem się za jego rozebranie z obudowy. Po obraniu go z plastików obejrzałem i nie zauważyłem żadnych spalonych miejsc itp. Potraktowałem dość obficie wszystko kontaktspray'em i złożyłem z powrotem do kupy. Zamontowałem na liczniku, licznik wrzuciłem do auta i podłączyłem. Ponowne podłączenie INPY i co? --- ŁĄCZY SIĘ z modułami!!!!! Wchodze w LCM - działa, wchodzę w PDC - działa, wchodzę w Active Seat'y - działa. Pech oczywiście mi trochę przeszkodził i okazało sie że aku umiera i na zapłonie wszystko cyka i przerywa z braku prądu. Ucieszony podłączyłem prostownik i zostawiłem sprawę na rano, jak tylko trochę się podładuje. Wracam ucieszony po nocy, że wreszcie będę mógł coś podłubać z błędami, podłączam INPE a tu zonk. Znowu to samo co na samym początku - brak komunikacji. Stwierdziłem - aha! pewnie ten moduł jest dupnięty skoro psiknięcie elektrosprajem coś dało ale już przestało działać! Kupiłem od IMPEX'a moduł na tył licznika (IKE) i uradowany montuje w furze, wierząc, że znowu zacznie sie komunikować. Włączam zapłon i co?!?! - wyskakuje błąd "EEPROM-IKE". A komunikacji jak nie było tak nie ma!

    Napięcie na złączu diagnostycznym sprawdzałem i wygląda na ok...!

    Teraz pytanie od Was, może ktoś miał taką przypadłość. Co to może być? Jak to posprawdzać?
    -aku do wymiany?
    -kupiony moduł IKE też jest walnięty i nie działa?
    -coś z wiązką?
    - interfejs? (na e46 działa)


    Ratunku chłopaki!!!
    pozdro

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    6
    BMW
    E38
    Skąd
    Lubin
    mam pytanie czy problem został rozwiązany?

Podobne wątki

  1. [silnik] błąd sONdy, po wymianie dalej wyskakuje, bmw e38 m60b40
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 10:37
  2. Problem ze skrzynią.. Co dalej robić?
    Przez Kyniu94 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 15:58
  3. [E38] Witam. Baju - nowy użytkownik E38...póki co szczęśliwy...oby tak dalej.
    Przez Baju w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 12:06
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-12-2012, 12:34
  5. IKE- iEEPROM
    Przez blubas w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 18:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •