Cześć!!

Zabrałem się wreszcie za problem występujący w mojej siódemce - mianowicie brak komunikacji z większością modułów.

E38 1994r., gniazdo okrągłe - przejsciówka na obd2 - usb do laptopa. Używam INPA'y.

Objawy są takie, że z silnikiem, skrzynią i ABS'em mogę się połączyć, a z pozostałymi modułami nie. Jak juz wyszukałem, te pierwsze idą osobną linią, zaś reszta modułów przechodzi przez licznik. Chcąc się połączyć np. z PDC występuje błąd mówiący o braku połączenia z modułem = "IFH-0009: No Response From Controlunit. Program will be stopped."

Długo sie nie zastanawiając stwierdziłem, że coś musi być nie tak z modułem licznika. Demontaż, odpięcie licznika, zdjąłem "plecki" czyli moduł IKE i zabrałem się za jego rozebranie z obudowy. Po obraniu go z plastików obejrzałem i nie zauważyłem żadnych spalonych miejsc itp. Potraktowałem dość obficie wszystko kontaktspray'em i złożyłem z powrotem do kupy. Zamontowałem na liczniku, licznik wrzuciłem do auta i podłączyłem. Ponowne podłączenie INPY i co? --- ŁĄCZY SIĘ z modułami!!!!! Wchodze w LCM - działa, wchodzę w PDC - działa, wchodzę w Active Seat'y - działa. Pech oczywiście mi trochę przeszkodził i okazało sie że aku umiera i na zapłonie wszystko cyka i przerywa z braku prądu. Ucieszony podłączyłem prostownik i zostawiłem sprawę na rano, jak tylko trochę się podładuje. Wracam ucieszony po nocy, że wreszcie będę mógł coś podłubać z błędami, podłączam INPE a tu zonk. Znowu to samo co na samym początku - brak komunikacji. Stwierdziłem - aha! pewnie ten moduł jest dupnięty skoro psiknięcie elektrosprajem coś dało ale już przestało działać! Kupiłem od IMPEX'a moduł na tył licznika (IKE) i uradowany montuje w furze, wierząc, że znowu zacznie sie komunikować. Włączam zapłon i co?!?! - wyskakuje błąd "EEPROM-IKE". A komunikacji jak nie było tak nie ma!

Napięcie na złączu diagnostycznym sprawdzałem i wygląda na ok...!

Teraz pytanie od Was, może ktoś miał taką przypadłość. Co to może być? Jak to posprawdzać?
-aku do wymiany?
-kupiony moduł IKE też jest walnięty i nie działa?
-coś z wiązką?
- interfejs? (na e46 działa)


Ratunku chłopaki!!!
pozdro