Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Czujniki poziomowania

  1. #1
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post Czujniki poziomowania

    Cześć,

    Auto przestało mi się samopoziomować. Jestem w stanie je podnieść w INPIE, ale po obciążeniu nie podniesie się i z czasem prawie całkowicie opada (po około 2000 km). Mam zwykłe samopoziomujące się zawieszenie i trzy czujniki. Jeden prawy przód i dwa z tyłu. Podobno jest błąd (ja w INPIE tego nie widzę) z lewego tylnego czujnika.

    Czujnik, który muszę wymienić ma numer 1093698. Na prawej stronie jest czujnik o numerze 1093700 i z tego co się rozeznałem on jest zamiennikiem tego pierwszego, czyli niby przeznaczony na lewą stronę, a jest po prawej.

    Pytanie, czy czujniki o danym numerze faktycznie są przeznaczone tylko na jedną stronę (lewą lub prawą) auta? Na Allegro jest od groma używanych o różnych numerach i nie wiem, czy zwracać uwagę, czy jest na stronę lewą/prawą, czy wziąć pierwszy z brzegu?

    pozdrawiam
    Bartek

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Numer czujnika najlepiej wrzucić do katalogu. Jest taka zakładka interpretacja, pokazująca jak numer zmieniał się(a z reguły za tym, także element).
    Wg interpretacji, nowszy numer możesz użyć, ze starszym bywa różnie. Np. prawy jest podwójny w Twoim przypadku(jeden obwód do poziomowania, drugi do xenonu), starszy numer wg interpretacji podaje czujnik pojedynczy
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Szukałem też troszkę na własną rękę. Wygląda na to, że z tyłu oba czujniki są jednakowe.

    1. Zacząłem od TEGO schematu.
    2. Potem kliknąłem CZĘŚĆ NR 6. Jak widać, tu już jest miszmasz i raz podane jest, że sztuk 1, a raz, że sztuk 2.
    3. Po wejściu w detale części widać jakie inne numery zastępują dany czujnik. Zjechałem na dół i wybrałem SWÓJ model auta.
    4. Wyświetla się podstrona z trzema schematami. Tym razem wybrałem REGULACJĘ POZIOMU.
    5. Tu wyraźnie widać, że z tyłu na obie strony użyty jest ten sam czujnik.

    Tym samym sam sobie odpowiadam na swoje pytanie, że w przypadku samopoziomującego zawieszenia, nie ma rozróżnienia czujników ze względu na stronę montażu.

    Myślę, że wątek warto zostawić dla potomnych :)

Podobne wątki

  1. czujnik poziomowania
    Przez korszakkk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 21:49
  2. [elektronika] czujnik poziomowania xenonów
    Przez Artek410 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 10:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •