Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: demontaz alternatora m57n2

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post demontaz alternatora m57n2

    Witam,

    Moglby ktos podpowiedziec jak zabrac sie za wyjecie alternatora w m57n2. Chcialbym wiedziec od czego zaczac, na co zwrocic szczegolna uwage. Dostep do alternatora jest dosc ograniczny, poniewaz od gory jest pompa od wspomagania. Dam rade wyjac go we wlasnym zakresie?

    Pzdr

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    5
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Kajetany
    Hej,
    Da się - ale to zabawa na jakieś 2,5 h
    W skrócie - musisz odkręcić wszystko co jest nad alternatorem, włącznie z pompą, dolotem powietrza, uważaj na czujniki (zwłaszcza od powietrza bo łatwo się łamie przy wtyczce), przy okazji sprawdź sobie ten przewód co idzie pod alternatorem właśnie do czujnika powietrza - często się przeciera / łamie, ja musiałem lutować co jest dość karkołomne (wisiałem od góry , lutownica ledwo się mieściła)
    Jak odciągniesz napinacz to zahacz sobie gdzieś pasek dobrze, żeby Ci nie zleciał z rolek bo będziesz miał łamigłówkę jak to szło :)

    powodzenia :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Goral001 Zobacz posta
    Hej,
    Da się - ale to zabawa na jakieś 2,5 h
    W skrócie - musisz odkręcić wszystko co jest nad alternatorem, włącznie z pompą, dolotem powietrza, uważaj na czujniki (zwłaszcza od powietrza bo łatwo się łamie przy wtyczce), przy okazji sprawdź sobie ten przewód co idzie pod alternatorem właśnie do czujnika powietrza - często się przeciera / łamie, ja musiałem lutować co jest dość karkołomne (wisiałem od góry , lutownica ledwo się mieściła)
    Jak odciągniesz napinacz to zahacz sobie gdzieś pasek dobrze, żeby Ci nie zleciał z rolek bo będziesz miał łamigłówkę jak to szło :)

    powodzenia :)
    Hi,
    Temat ogarnalem. Faktycznie jest troche dlubaniny...ok 2h mi to zajelo bez pospiechu.
    Najwiecej zabawy mialem z paskiem, tak jak piszesz, spadl z rolek i musialem glowkowac jak go zalozyc...pomogl schemat z realoem...alternator zregenerowany (wymienione szczotki, wirnik i lozyska, calosc wyczyszczona i odnowiona). Czujnik powietrza o ktorym piszesz to zapewne ten w rurze od intercoolera...zadnych zniszczen po drodze nie odnotowalem. Ladowanie na poziomie 14,2v. Powodem zajecia sie alternatorem byl jednorazowy blad alternatora, ktory zniknal po ponownym uruchomieniu silnika. Wolalem nie ryzykowac i altek poszedl do odnowienia.

    Pzdr

Podobne wątki

  1. [silnik] 3.0d M57N/ M57N2 kodowanie wtyskiwaczy po wymianie
    Przez lukasz740 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 10:53
  2. [silnik] dodatkowa pompka wody w m57n2
    Przez gabel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-03-2015, 20:54
  3. [silnik] E65 M57N czy M57N2 + kilka pytań o E65
    Przez kubosh w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2014, 18:13
  4. [silnik] Doprowadzony do szału - M57N2 nie nagrzewa się
    Przez Kondi w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 07-06-2014, 11:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •