Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: BMW 118d - USZKODZONY SILNIK! Proszę o pomoc!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków

    Post BMW 118d - USZKODZONY SILNIK! Proszę o pomoc!

    Panowie jak w temacie, mój wujek z Francji ma awarię*silnika w E87 118d 08' - urwał się łańcuch i silnik uległ uszkodzeniu.

    Teraz pytanie czy orientujecie się w ewentualnych kosztach (mniej więcej) minimalnie-maksymalnie ile takie coś*może wynieść.

    A przede wszystkim proszę o namiary kogoś kto się podejmie takiego remontu w Krakowie lub w okolicach.

    Oraz pytanie, czy jest ktoś to by mógł to auto przywieźć na lawecie z Francji (Montargis) do Polski/Krk - jak tak, to proszę o kontakt, wraz z informacją o kosztach.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek

    Post

    Arman ja moge przywiezc. Wyjazd mam nastepny za ok 10dni. Do F wioze dwa francuskie wynalazki z salonu a na powrocie mam jedno miejsce wolne.
    sa tez inne opcje. Moge wyslac lawete specjalnie po to auto w dobrej cenie. Lub mozesz czekac az bedzie miejsce na duzej naczepie i ktos odemnie go wtedy zaladuje.
    Info na pw.
    Ostatnio edytowane przez pokolacji ; 16-07-2015 o 18:57

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Silnika nie ma sensu robić... kup drugi słupek i z przekładka nie ma problemu,myślę że w każdym zakładzie Ci to zrobią. Wymiana silnika to myślę że ok 600 zł no i do tego płyny itp

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Orientowałem się że najlepiej wychodzi przemiana na używany słupek, z tym że obawiam się o ryzyko, bo nie wiem na co mogę trafić...

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    To popularny silnik, nie ma co robić z igły widły.

    Najlepiej jest zrobić to odpowiednim kosztem u mechanika na poziomie. Zlecić mu znalezienie silnika i zapewnienie gwarancji i będzie ok.
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    596
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia
    Szkoda, że wójek nie poczytał sobie wcześniej o tych silnikach. No, chyba że jest pierwszym właścicielem.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Jest drugim właścicielem, użytkuje go juz z 3-4lata i chciał sprzedać nie dawno, ale pech chciał ze tak sie stało, ze niesprzedal a silnik uległ awarii...

  8. #8
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    A w x3 jest ten sam silnik?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    596
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    W X3 też występuje silnik N47D20C, czyli 1,8d.

    Ale mniejsza o to... ogólnie silniki N47 (przed liftem), czyli pierwsze z tej serii, nie cieszą się dobrą opinią. (Rozrząd z tyłu). Szły od roku 2007 do 2010.
    Następcom też rozrządu nie przerzucili na przód, ale przynajmniej już łańcuchy się nie rwały. Tak twierdzą użytkownicy. No i osiągi lepsze.

    Samo się nasuwa, że nie warto bawić się w remonty przedliftów. Piszesz, że wójek nosił się z zamiarem sprzedaży auta, więc... na jego miejscu założyłbym używkę. Myślę, że te silniki nie są w cenie. Tzn. nie powinny być. To by była chyba najtańsza opcja.

    Jeśli natomiast wójek zdecyduje się zatrzymać furkę na dłużej, a na to się zanosi, to warto chyba rozejrzeć się za silnikiem po lifcie.
    Jeśli będzie problem z ewentualną zmianą softu, to trzeba szukać innego warsztatu.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Mam dobrego speca w Katowicach - bez problem zarówno zmieni Ci silnik jak i zrobi remont. Jeżeli tj ta sama wada co w 2.0d to szkoda, że nie pojechał do aso bo podobno robią akcje serwisowe i za friko zmieniają rozrządy.

Podobne wątki

  1. [E38] Witam.Jestem nowym użytkownikiem.Proszę o pomoc w sprawie kupna BMW E38 728i.
    Przez Bertos w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 19:24
  2. [silnik] Wymiana bądź naprawa silnika M60b40 Bmw E38 740 proszę o pomoc
    Przez motyl31 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 16:58
  3. [felgi] Proszę o pomoc z et
    Przez olejus w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •