Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: akumulkator / rozruch silnika czasami nie odpala

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych

    akumulkator / rozruch silnika czasami nie odpala

    Mam problem że auto nie chce odpalić od kopa jak posmigam troche wyjde z auta wróce po 30 minutach auta raz zapali ładnie a czasami się dławi i zapali z opuznieniem rozruch trwa około 7-8 sekund i zapali
    czasami mi szybko gaśnie czyli przekręcam kluczyk auto próbuje szybko załapać i lipa gaśnie odrazu
    zazwyczaj po drugim przękręceniu kluczyka wszystko jest ok co może być ???

    MAM AKUMULATOR - 90AH NOWY MA 2 MIEsiące CZY ON MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ PROBLEMÓW Z ROZRUCHEM

    PS:Przepraszam że się powtarzam ale nikt mi nie odpowiedział na wczesniejszego posta :(

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    332
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    W sumie to chyba najmniejszy powinien być 100aH, mozliwe że też masz cos z elekroniką walniete..

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    ja w swojej 735 miałem do wczoraj oryginał BMW z roku 2005 110 Ah. Obecnie profilaktycznie założyłem nówkę Bannera 100Ah bo większych do aut osobowych Banner nie robi ponoć. Jest ok.

  4. #4
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Proponuje zapytać w ASO po VIN-ie jaki potrzeba do auta aku .... ;)

    Każdy ma inną opcję doposażenia i inaczej obliczone zapotrzebowanie na prąd ... :D

    A po co latać z niedoładowanym aku .... ;D

    To nie stary żeby im większy tym lepiej kręci :] Ja mam wg VIN-u 92 Ah .... Teraz już w BMW nie stosuje się "końcówek" więc mam 90 Ah .... Mimo ,że mam Webasto ;D

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    SORKI AKU MAM 92ah jakiś w sumie tani bo dałem 420 pln
    no i w sumie nowy nie wydaje mi się że on jest problemem może jakieś inne sugestie panowie może coś co samemu mógłbym sprawdzić pomorzecie ????
    z góry dziekuje za wskazówki

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    pierwsze co sprawdz to ładowanie, a aku?? 92AH wydaje mi sie optymalna, wiadomo im wiecej jezdzisz po miescie tym pojemnosc aku powinna byc mniejsza, a jak ktos kaze ci wsadzic wiekszy niech powie po co?? i co to da?? pamietajcie ze nieliczy sie tylko pojemosc aku

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    witam ponownie byłem dziś u znajomego mechanika który powiedział mi że dzwonił za przewodami kopułką oraz palcami wszystko jest dostępne oprucz przewodow na jednej z hurtowni dostał informacje że silnik v12 m73 nie ma przewodów zapłonowych tylko bezpośredni idą cewki i teraz juz zgłupiałem dostałem podpowiedz na forum aby wymienic przewody oraz kopułki ok zrobie tylko prosze ludzi dobrej woli o podpowiedz jak to jest z tymi przewodami ???

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    Dziś byłem w serwisie bmw na diagnostyce komputerów
    błędy jakie mam

    silnik
    1 - spadanie / uciekanie iskry na wszystkich cylindrach (błąd usuniety) dodam że swieczki 2 miechy temu wymieniałem

    2- motormoment vergleich (błąd usuniety)

    3- stenergerattchler - checksumme eprom ( jakis sterownik uszkodzony eprom) bład skasowany

    skrzynia
    jeden błąd slizgajace się sprzegło vandlerhuplung zapis błędu swieży bardzo swieży bo dzisiejszy co może być ???


    koles powiedział żeby pośmigać pare dni i podjechac znów na kompa i sprawdzimy czy błedu wróciły tak jak wspomniałem mam problem z rozruchem silnika
    diagnosta nic wiecej mi nie powiedział co robić
    dzięki za odpowiedzi ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Ten błąd od skrzyni też mi wyskoczył kiedyś jak auto stało z tydzień czasu a bateri anie była za mocna. Podczas rozruchu spadło zasilanie i takowy błąd wyskoczył. Po wykasowaniu nie powrócił już wiecej. Myśle że i u Ciebie to był tylko przypadkowy błąd.

  10. #10
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Cytat Zamieszczone przez MICRO_GAMES
    witam ponownie byłem dziś u znajomego mechanika który powiedział mi że dzwonił za przewodami kopułką oraz palcami wszystko jest dostępne oprucz przewodow na jednej z hurtowni dostał informacje że silnik v12 m73 nie ma przewodów zapłonowych tylko bezpośredni idą cewki i teraz juz zgłupiałem dostałem podpowiedz na forum aby wymienic przewody oraz kopułki ok zrobie tylko prosze ludzi dobrej woli o podpowiedz jak to jest z tymi przewodami ???
    :D No bo nie ma, na kazdym zylindrze masz jedna cewke zaplonowa. Zmien te fajki na cewkach :D

    Blad eeprom moze sie pojawic gdy sie rozladuje akumulator. :D
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •