Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: e23 m30b28 uszkodzone dzwigienki co dalej?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    3
    BMW
    e23 728i
    Skąd
    Lublin

    Post e23 m30b28 uszkodzone dzwigienki co dalej?

    Witam, jestem od niedawna w posiadaniu e23 m30b28. Auto ma mały przebieg 150tys km. Silnik od poczatku sprawny, wymagał niestety regulacji luzów zaworowych. Nie wnikając w szczegóły uszkodzodzone są 2 i 3 dzwigienka przy drugim cylindrze. Po zdjęciu pokrywy widoczne jest również zuzycie wałka rozrządu na pierwszej krzywce przy 1cylindrze. Zamierzam zregenerowac wałek rozrządu i wymienić na nowe dzwigienki, wydaje mi się to rozsądnym rozwiązaniem tym bardziej , że ciężko o nowy wałek i wiadomo zamiennik. Prosze o wszelkie sugestie odnośnie przeprowadzenia regeneracji tych uszkdzeń, na co zwrócic uwagę w tym silniku, czego się wystrzegać. Wkrótce zajmie się tym mechanik, chciałbym mieć jakąkolwiek wiedze. Czy możliwa jest wymiana wałka bez sciągania głowicy, jeśli nie to ewentualnie jakie macie sugestie, żeby prawidłowo przeprowadzić tą regeneracje. Dziekuje za wszelkie info, pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Nie wiem jakie wiążesz nadzieje z tym autem, ale po wieku sądzę, że duże. Zdejmij głowicę i zrób wszystko od podstaw, wraz z nowym rozrządem. Nie jest to koszt kosmiczny, a różnica w pracy będzie kolosalna.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Do zmiany wałka i dźwigienek musi wyjechać wszystko z głowicy.

    Napawany wałek jest słabym rozwiązaniem, zwłaszcza bez utwardzania, robote z poloneza i żuka zostaw w spokoju.

    Najlepiej zrobić to na oryginale, jeśli budżet ma upaść przez samą uszczelkę to porzuć temat.
    Czarne e32 w benzynie!


  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    3
    BMW
    e23 728i
    Skąd
    Lublin
    dzieki, za te podpowiedzi. w sumie racja, mam troche problem z tym wałkiem żeby go namierzyć, gdyby ktoś mógł coś podesłac? gdzieś tam czytałem, że lepiej niby ten oryginalny zregenerowac niż włożyć zamiennik. A zamówić oryginalny ewentualnie gdzie? szukałem w necie ale bez efektów gdzieś znalazłem w cenie 1500? i 1800utwardzany to chyba troche grubo jeśli chodzi o cene? czy norma...

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar TomiGra
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    32
    BMW
    7' E32 Limousine 735i ASB 1989-11-13 SZPERA 25%
    Skąd
    3CITY/Wejherowo/Piła
    http://www.swiatek.com.pl/strona-glowna
    Tutaj regenerują wałki.

    Jeżeli chodzi o sugestie odnośnie remontu tej jednostki to napewno wymień kpl. uszczelek i sprawdź jak wyglądają panewki korbowodowe.

    Przed zwaleniem głowicy sprawdź ciśnienie cylindrów. Będziesz też miał obraz stanu głowicy i pierścieni - test olejowy.
    Ostatnio edytowane przez TomiGra ; 22-07-2015 o 09:40
    7' E32 Limousine 735i ASB 1989-11-13 +STAG 300 ISA2 Barracuda Injectors
    Ford SCORPIO 2.3 16v MT75 95r +STAG 300 KEIHIN Injectors

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    3
    BMW
    e23 728i
    Skąd
    Lublin
    dziękuje za podpowiedź, nadal jestem przed remontem. jeśli ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia będę wdzieczny. Pozdrawiam

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    61
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    WWA
    Czy ktoś ma może kontakt do kolegi poza forum? Bo widzę, że od 03.08 się nie logował, a dopiero dzisiaj trafiłem na ten wątek. Tak się składa, że dość dawno temu kupiłem nowy zestaw naprawczy (zamienniki) do takiej głowicy, a że jest mi zupełnie niepotrzebny, to mogę sprzedać za nieduże pieniądze.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Podaj elementy składowe zestawu i numery części bmw z którymi się krosują.

    Chyba że jest to ruville (*TFU*) to wtedy nie podawaj.
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    61
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    WWA
    W zestawie na pewno był wałek rozrządu, komplet dźwigienek zaworowych i wałki do nich. Podjadę w piątek do warsztatu, w którym to leży i sprawdzę numery.
    Nie pamiętam zupełnie jakiej to było firmy. Ruville ma generalnie tak słabe części do silników, czy po prostu sam masz złe doświadczenia z ich produktami?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Zgred Zobacz posta
    W zestawie na pewno był wałek rozrządu, komplet dźwigienek zaworowych i wałki do nich. Podjadę w piątek do warsztatu, w którym to leży i sprawdzę numery.
    Nie pamiętam zupełnie jakiej to było firmy. Ruville ma generalnie tak słabe części do silników, czy po prostu sam masz złe doświadczenia z ich produktami?
    Nie chce nic tej firmy w swoich autach.
    Jakby to bylo z Febiego to kiedys jakies e30 na takim M30 bedzie skladane. Jest tez e24 w kolejce.

    Nie jest to jednak produkt pierwszej potrzeby, sprawdz przy okazji.

Podobne wątki

  1. SILNIK M30B28 nie odpala:(
    Przez Radgers w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-10-2013, 21:15
  2. [skrzynia] uszkodzone łożysko oporowe?
    Przez piotrek85 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-06-2013, 13:51
  3. uszkodzone f01
    Przez DAN V8 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 21:25
  4. M30B28 Sekwencja Zavoli mapy zapłonu?
    Przez bmw4woman w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-11-2009, 12:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •