Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: problem silnik m30b30 pomocy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Jadwiga525
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    47
    BMW
    BMW e38 728
    Skąd
    Morąg

    Post problem silnik m30b30 pomocy

    Witam. Od niedawna posiadam BMW e30 z silnikiem m30b30 niestety od jakiś 5 dni mam problem z silnikiem a mianowicie odpalam auto na zimnym silniku i wszystko jest ok do puki nie złapie temp. ok 40 stopni w tym momencie zaczynają sie cyrki takie jak np. gwałtowne dodanie gazy samochód zaczyna sie dławić i prawie gaśnie ale jeśli dodam gazu bardzo delikatnie nic sie nie dzieje az do osiągnięcia końcowych obrotów gdzie silnik znowu sie dławi i spada z obrotów. ktoś ma jakiś pomysł? wymieniłem\podmieniłem: Czujnik położenia wału, czujnik temp. silnika, przepływomierz jednak to nic nie dało:\

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Sprawdzic, wymienic wszystkie podcisnienia - jesli masz eml, to wyczyscic eml i wymienic czujnik temp od eml jak i glowny od dme.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Jeśli podmieniłeś czujniki temperatury na jakiś zamienniki, to radzę raz jeszcze sprawdzić ten temat. Ja kupiłem komplet czujników z inter-cars'u i po wymianie auto chodziło jeszcze gorzej niż przed. Zalewało silnik na zimnym, na ciepłym nie miał pełnej mocy. Wskazówka od temperatury w zawrotnym tempie szła w kierunku czerwonego pola :-) Jak wymieniać te czujniki to tylko na oryginały, komplet do DME + EML jakieś 240 PLN :-)
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Wystarczy po prostu kupić czujniki Boscha, które kosztują około 110 zł w większości hurtowni.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Ja dobierałem po numerach odpowiednie zamienniki, nie pamiętam jakiej marki to były czujniki, ale na pewno nie Bosch'a, bo takich nie było :-)
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Przerabiałem faceta i febi. Facet oszukiwał, febi się ukręcił - za boscha do DME płaciłem +- 56 zł, za boscha od EML 65 zł - czekałem 3 dni - różnica znaczna na +. Też zawsze sam szukam po numerach, bo zazwyczaj chłop przed komputerem wie mniej ode mnie jeśli chodzi o krosowanie numerów itp itd haha

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Jadwiga525
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    47
    BMW
    BMW e38 728
    Skąd
    Morąg
    Czujnik podmieniony byl na orginal z drugiego silnika który jest sprawny w 100% jakies inne pomysły? Jakie ciśnienie powinna dawać pompa paliwa w takim silniku?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Masz eml czy zwykły krokowiec? Masz do sprawdzenia regulator ciśnienia paliwa, pompę, w sumie układ zapłonowy również. Pompa powinna podać mniej więcej 0,9 l / 30 sekund. Tematów na forum od chu... .
    Ostatnio edytowane przez nino ; 14-07-2015 o 12:56

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Zavoli, gdzie kupowałeś te czujniki? Ja się przymierzałem do ori z ASO, ale jeśli można taniej i dobrze, to po co przepłacać. Będę wdzięczny za namiary na Bosch'e.
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Hurtownia Edpol, zamówili mi takie. Ale możesz spróbować też zapytać na Motoneo. Ori Aso - dostaniesz tego samego Boscha.

Podobne wątki

  1. [ elektryka] [m30b30] Silnik krokowy - BUCZY
    Przez koNik_N w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 08:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •