Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Wątek: Dymienie E65 n62b36

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    63
    BMW
    E65 N62B36
    Skąd
    Gw
    W tygodniu sprawdzę odmy u mechanika, chyba ze jest jakiś prosty sposób na ich sprawdzenie ?

  2. #22
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,442
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Test 6:
    Jeśli na pracującym silniku podniesiesz bagnet i zacznie z niego wypływać olej, to odma do roboty i to może być przyczyną przepychania oleju do komory spalania.
    To jest jeden ze sposobów. Dobrze, żebyś zrobił to zaraz po dłuższej jeździe, gdy silnik miał trochę więcej pracy. Ja miałem też inny objaw, ale niekoniecznie to występuje w każdym przypadku. Przy zjazdach z górek na tempomacie, gdy spalanie chwilowe było na niskim poziomie (w okolicach 5l/100km), odczuwalne było dudnienie, jakby silnik się dusił. Jak masz styczność z wagą ciężką, podobny dźwięk wydają ciężarówki z załączonym hamulcem górskim (nie retarderem).

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    63
    BMW
    E65 N62B36
    Skąd
    Gw
    Wczoraj wymieniłem olej i zauważyłem, że o wiele mniej kopci, praktycznie wcale.
    Mimo wszystko sprawdzę jeszcze bagnet po dłuższej jeździe oraz później odmy.
    Jeszcze mam jedno pytanie czy średnie spalanie w granicach 21L przy spokojnej jeździe to norma?

  4. #24
    Początkujący Użytkownik Awatar szymon512
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    65
    BMW
    E65 735i + LPG
    Skąd
    Człuchów

    Post

    No raczej nie. Moja w jezdzie miejskiej pali około 15-16 litrów, w trasie około 11-12. Sprawdż może przepływke. Piszę oczywiście o benzynie do gazu trzeba doliczyć + 3 litry ;)

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    63
    BMW
    E65 N62B36
    Skąd
    Gw
    Koniecznie będę musiał sprawdzić, gazu niestety jeszcze nie ma, ale z czasem na pewno założone:)

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    21
    BMW
    M6 e63
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez FAZI Zobacz posta
    . Zawsze mozesz auto sprzedac. ... ktos w odpowiednim momencie pozbyl sie auta.
    tylko pogratulować taiego podejścia....
    i tym sposobem marka wyrabia sobie "reputacje"
    Siódema to najlepsza Beema !

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    A wyjasnij o co ci chodzi, rozwin swa mysl chlopcze... Zawsze ma prawo sprzedac auto, moze ktos ma wiecej siana i doprowadzi je do ladu. Boogie no dawaj bo nie kumam tego co napisales i do czego pijesz. Ta marka reputacje ma wyrobiona juz dawno koluniu.

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,524
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Jakoś nie chce mi się wierzyć ze to auto na przejechane 197 000, to samo jest ze skrzyniami automatycznymi kupowalem panel klimy od goscia co ma e38 730d 2001 automat zf5hp24 chodzi co prawda idealnie ale przebiegu ma 912 000. Potem jakiś handlarz takie coś kupi skreci licznik i za jakiś czas zaczyna sie jeczenie ze sie psuje... Tu moglo byc właśnie tak...
    Ostatnio edytowane przez darekbb ; 25-07-2015 o 09:11

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    21
    BMW
    M6 e63
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez FAZI Zobacz posta
    Boogie no dawaj bo nie kumam tego co napisales i do czego pijesz. Ta marka reputacje ma wyrobiona juz dawno koluniu.
    Widzisz, z tego co tam dokładnie napisałeś, we wcześniejszych postach, to wychodzi że: autor wątku jest frajerem bo kupił to auto, ale nie że został oszukany czy naciągnięty, nie, tego nie piszesz, tylko że to TAMTEN sprzedający dobrze zrobił i sprytnie się pozbył auta sprzedając je w DOBRYM momencie. Dobrym, czyli takim, że coś jest zepsute więc się beemkie pcha dalej. Oczywiście ten spryciarz NIC nie mówi kupującemu frajerowi.
    A Twoja rada na problemy, zrobić dokładnie to samo, co ten naciągacz zrobił autorowi wątku - naciągnać i oszukać.
    Zaprzeczać temu co napisałem, możesz sam sobie przed lustrem (racjonalizacja własnych działań - można poczytać), ale nie mi :)
    Myślę że to co prezentujesz, to nie jest to, z czym chce sie identyfikować to forum.


    Cytat Zamieszczone przez FAZI Zobacz posta
    A wyjasnij o co ci chodzi, rozwin swa mysl chlopcze...
    Myślę że jestem 2 razy starszy niż przypuszczasz, więc porwij się na minimum kultury.....
    Siódema to najlepsza Beema !

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    Generalnie mam w pupiu to co do mnie piszesz i nawet nie wiem o co ci chodzi. Mysle ze kolega dokladnie nie sprawdzil auta i dlatego wpadl a nikt mu nie broni sprzedac tego dalej. To ile masz lat w ogole mnie nie interesuje.

Podobne wątki

  1. [silnik] Wymiana silnika N62B36 na N62B44
    Przez konrado001 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-01-2019, 11:19
  2. HELP ME dymienie 740d
    Przez CICHY83 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 09:46
  3. [silnik] wypadanie zapłonów i dymienie
    Przez Domel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 10:17
  4. DYMIENIE...
    Przez mikun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 08:40
  5. Dymienie auta po odpaleniu
    Przez Derreg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 19:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •