Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: Doświadczenia z passatem B6- ktoś,coś?

  1. #1
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Post Doświadczenia z passatem B6- ktoś,coś?

    Hej
    Jak w temacie. Poszukuję jakiegoś kombi do jazdy na co dzień itp. W takiej kwocie jak szukam, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być passat b6. Macie jakieś doświadczenia z tymi autami?

    Głównie chodzi mi o silniki,osprzęt i ich awaryjność (głównie tdi). Rozmawiałem ostatnio z kolegą (mechanikiem) i mówi że te silniki 2.0tdi 140km nie są złe pod warunkiem że nie mają 600t km i był w miarę rozsądnie serwisowany.

  2. #2
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    szwgierka takim lata już jakiś czas , ciągniety z de od pierwszego właściciela , kupiony prywatnie nie z komisu , ma w sedanie z takim właśnie silnikem jak piszesz Łukaszu , co do auta powiem tak bo nie raz nim jechałem za kółkiem i jako pasażer , silnik jak dla mnie za głośny , jedzie w miare przyzwoicie , koszty wymian wcale nie małe , wygoda moim zdaniem wątpliwa , jakość wnętrza ( wnetrze zwykłe bez skór i drewna ) słaba jak dla mnie słaba , zauważyłem że auto ma dziwne częśte bujanie na boki na nierównościach , jest dość sztywny i czuję się w nim jak w kajaku , nawet w e32 na obniżeniu itd wydaje mi się że jedzie lepiej przechyły małe więcej pracuje góra dół , auto nie jest drutowane gdzieś po byle jakich mechanikach , u jednego z najlepszych u nas w okilicy , nigdy nie miało wypadku i stłuczki , zawieszenie juz chyba 2 razy robione ( raz na rok wymiana wahaczy - adrogi nie są takie aż złe u mnie ) , przegób już też po wymianie oraz przetwornica ksenonu , problem z odmą byl z tego co wiem i smakuje mu olej ;)

  3. #3

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Łukasz kup Citroena C5, genialny samochód. Zupełnie niedoceniane auto, które kryje wszelkie Ople, VW i Fordy z cuglach. A silnik HDI ma bardzo tani osprzęt. Inne części też są tanie w stosunku do Niemców. Przejdź się, a zobaczysz o czym mówię.

    Z B6 nie miałem do czynienia, ale w firmie kolegi wszystkie B7 oddali na gwarancji i VW je przyjął, jeszcze wypłacił odszkodowanie. A sztuk było 12. O czymś to świadczy.

    W pracy mam B8, ale ma 12 tyś, na razie ok :)

    Z grupy VW, to jeszcze dorzucę, że kolega w piątek odbierał nowe A4 (jedyne 206 tyś PLN i prawie 7 miesięcy czekania), razem z Nim byłem, a dziś od rana stoi w serwisie :) Zerwana poduszka skrzyni i umarła zmieniarka radia :)
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 13-07-2015 o 19:33
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Ja miałem przez 3 miesiące pastucha b6, 2.0 TDi 140km, w najbogatszej możliwej opcji. U siebie miałem usunięty dpf, więc nie było żadnych problemów z nim, jeździł spoko, nic nie tłukło nie rzęziło, 140km w sedanie trochę słabe, ale do normalnej jazdy całkiem spoko, zawieszenie też okej ale tylko do normalnej jazdy przy trochę szybszej jeździe tył byłby skłonny do ucieczki. Wyposażenie miałem rewelacyjne nic mi nie brakowało, jedynie nagłośnienie trochę słabe, teraz szukałbym z audio Dynaudio. Przy 2.0Tdi podstawowe rzeczy do sprawdzenia to właśnie dpf, wtryskiwacze no i ta nieszczęsna pompa olejowa...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    452
    BMW
    SZUKAM
    Skąd
    ZAWIERCIE
    ja miałem Sportline 2.0 TDI 170km silnik BMR i takiego polecam, zero problemów.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Aaa i nie bierz wersji z drewnem w środku, ja miałem z daleka widać, że to plastik...

  8. #8
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Byłem właśnie oglądać nie daleko takie passerati. Szczerze to chyba się już wyleczyłem.

    Bartku,musisz mi ogarnąć temat o którym rozmawialiśmy na PW i będzie dobrze.

    Temat jak dla mnie z passatem raczej zamknięty,chyba że będzie to ostateczność...

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Damy radę, jeszcze trochę wytrzymaj :)
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    Miałem praktyki 3 lata temu w ASO Citroena :D Powiem szczerze, w dobrej konfiguracji paro letni C5 na prawdę fajny samochód, może materiały nie takie jak w BMW ale zawieszenie BAJKA :D 1.6 HDI dobry silnik - nie wiem ale z opinii właścicieli to około 6-7l/100km w mieście. Automaty raczej nie bardzo - tylko manual.

Podobne wątki

  1. Audi A6 :) ktoś zna? Jakieś doświadczenia ?
    Przez Dzuda w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 19:35
  2. Subaru Forester Ma ktoś doświadczenia ?
    Przez epul w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 23:35
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 12:23
  4. [E38] 750 z Kutna. Czy ktoś widział, ktoś coś wie?
    Przez monster_pl w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 23:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •