Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 97

Wątek: Automatyczna skrzynia biegów pytania

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury

    Post Automatyczna skrzynia biegów pytania

    Witam ,

    przegladałem forum i trochę poczytałem na temat automatów . Opinie są różne , chiałbym aby na moje pytania odpowiedzialy osoby znające dokladnie temat które wymienialy juz olej i naprawde coś wiedzą ..


    Moje bmw 730 D ma przejechane 309 tys km przebieg pewny , sporo dokumentów na różnego rodzaje wymiany brak tylko jest dokumentów na wymaine oleju w skrzyni mogła być nie wymieniana od nowości .

    Postanowiłem wymienić olej tzn dopiero zamierzam czuje przełozenia kazdego biegu delikatne szarpniecia i o to spis kilku pytań i rozterek

    W warsztacie którym jest ograniane wiele bmw chcą mi zrobić wymiane statyczną oleju mówią ze to lepsze rozwiażąnie czy to prawda ??


    pozatym chcą pobierać próbkę oluju i robić na tym ekspertyzę czy takie coś może wiele powiedzieć na temat zurzycia skrzyni takie wrozenie z fusów

    chcialbym zeby ktoś zabrał głos podał konkretnie która wymiana jest lepsza bo mogę też i zrobić u kogoś innego wymiane dynamiczna

  2. #2
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    nie wiem ale mój mechanik który robi mi zawsze auto powiedział że jak chce wymiane oleju i filtra ( bo też lada dzień będę to robił w e32 ) robi tylko wymianę statyczną , taką stosuje od lat i nie miał reklamacji , powiedział że jak chce moge popytac albo zrobić jak uważam i jechac gdzie indziej , także nigdy nie zawiódł mnie ten gość i będę robił statyczną więc mogę zdać relację pod koniec miesiąca , metodą jak opisywał kolega Martynka
    Ostatnio edytowane przez vramzes ; 13-07-2015 o 09:22

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Ja zrobiłbym 2, 3 statyczne wymiany oleju i filtra - będziesz widział co leży w misce i ocenisz stan - ani jedna metoda ani druga nie da Ci żadnej gwarancji czy automat zrobi 100km czy 10000km, jednak statyczna jest mniej "hardcorowa" dla skrzyni jeśli nie wiesz czy w ogóle ktoś tam coś grzebał - takie jest moje zdanie.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar rafal735r
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    61
    BMW
    E38
    Skąd
    Kętrzyn
    Cytat Zamieszczone przez Kamiloo_ Zobacz posta

    pozatym chcą pobierać próbkę oluju i robić na tym ekspertyzę czy takie coś może wiele powiedzieć na temat zurzycia skrzyni takie wrozenie z fusów
    A co ci to da ze spytam? Jak powiedza ze skrzynia do wymiany to kupisz następną? Jak ci podszarpuje to czasem olej nie wiele zmieni. Ostatnio tez zmienailem u siebie olej i byl jeszcze oryginał.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,518
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Pobiora próbkę i powiedzą jaki jest olej, oby nie był przepalony i nie śmierdział bo to zły znak. U mnie przy rzekomym przebiegu 330 000 była orygialna uszczelka pod miską i oryginalny filtr oleju - na 99% procent olej nie był wymieniany od nowości, poza tym ze brakowało go ok 1,5 litra to po wymienie nic się nie dzieje skrzynia działa tak samo jak wcześniej bardzo ładnie płynnie chodzi czy to na zimno czy na ciepło. Skrzynia ZF5HP18 z czarna naklejką olej dexron III.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Miałem 5hp18 zmieniałem statycznie cztery razy olej i skrzynia pracowała idealnie.

    Teraz mam 5hp24 (w 730d) olej zmieniałem dwa razy , pierwszy raz przy przebiegu 210 tys chyba.

    Jak ściągniesz miskę to wiele się wyjaśni i tez wiele powie zapach oleju.

    Jak w misce będzie muł to jest muł z tarczek , jak olej będzie śmierdział spalenizną to żle.

    Na pewno będzie czarny ,ale tak bywa.

    Moim zdaniem i tak olej musisz wymienić więc do dzieła

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,518
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Dokładnie u mnie był czarny olej jak smoła ale nie śmierdział i nie było opiłków co też jest ważne, jak najmniej ich powinno być albo najlepiej wcale..

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    w swojej 530dA wymieniałem statycznie,
    zrobiłem 20 tys i nic się nie dzialo. Skrzynia pracowała super.
    wymiana przy przebiegu 220tys na 99% nie tykane było wcześniej.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Z tego co sie orientuje to nie sama wymiana zalatwia ASB ale nie umiejetna wymiana tj nie odpowiednia ilosc najczesciej za mala o 1-2 l po wymianie.

    Szukaj kogos kto dobrze to zrobi i nic ci sie nie stanie po wymiania.

  10. #10
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez lysy_k Zobacz posta
    Z tego co sie orientuje to nie sama wymiana zalatwia ASB ale nie umiejetna wymiana tj nie odpowiednia ilosc najczesciej za mala o 1-2 l po wymianie.
    Rozwiń myśl kolego ,jak to możliwe .

Podobne wątki

  1. Automatyczna skrzynia biegów nie zmienia biegów
    Przez marco84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-11-2017, 02:00
  2. [skrzynia] Nierozbieralna automatyczna skrzynia biegów
    Przez Spajk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 06:31
  3. [mechanika] automatyczna skrzynia biegów
    Przez ///MICHAL w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 17:18
  4. Automatyczna skrzynia biegów
    Przez Wiktor3103 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 27-11-2007, 22:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •