Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 97

Wątek: Automatyczna skrzynia biegów pytania

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Raczej pytałem z ironią, bo dalej nie wiem czemu najpierw statyczna a potem dynamiczna.

    Przecież po wymianie statycznej połowa syfu skrzyni miesza się z nowym olejem i dalej krąży z układzie.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice

    Post

    Z doświadczenia, tyle, że skrzynia 4hp - moje poprzednie E32, wymiana oleju metodą dynamiczna - spec z serwisu 50/50 że będzie ok - po wymianie zrobiłem jakieś 200km i automat padł, tarczki poszły i coś tam jeszcze, nie pamiętam. Aktualne E32, też 4hp - za namową kolegi Martynki robiłem parę razy statyczną żeby dokładnie wypłukać cały stary olej, skrzynia żyje, po tych zabiegach zrobiłem około 11 tys km, poprawa pracy jest. Ryzyko zawsze jest, ale jeśli nie znam historii skrzyni, to po moich doświadczeniach wolę zrobić tzw płukankę niż od razu z pieca wejść i cały syf wypłukać. Nie wiem, może to loteria. Tylu ilu specjalistów odwiedziłem, tyle opinii usłyszałem.
    Tu jest z resztą poruszany temat, można sobie poczytać - http://7er.pl/showthread.php/20508-W...4-I-po-skrzyni!
    Ostatnio edytowane przez nino ; 15-07-2015 o 16:43

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Czytałem ten temat, w sumie wszystkie tematy o wymianie oleju na forum. Jak sądzisz czy można zastosować Ravenol na wymianę statyczną, nie wiedząc jaki olej był wcześniej zalany, a dodatkowo 1.5 dolane Mobila LT?

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Tak na prawdę producent nie ma tu znaczenia o ile olej spełnia specyfikacje. Ja osobiście lałem Liqui Moly, później Mobila i później znowu Liqui Moly. Jeśli oleje spełniają te same normy, to można je spokojnie mieszać - takie jest moje zdanie. A Ty chcesz wymienić olej w ASB czy nie wiesz czy chcesz wymienić ?

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Chcę wymienić, tylko teraz mam dylemat czy dynamicznie czy statycznie. Jak miałem pękniętą chłodnice skrzyni to kapał z niej żółty olej. Przebieg 275 tyś. jak zdejmę miskę to chyba wtedy zdecyduje. Dynamicznie chciałem zmienić wg poradnika http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...=wymiana+oleju

    tam tez mieli smołę i dynamiczna nie zaszkodziła.

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Hmm na Twoim miejscu kupiłbym miskę z miarką żeby wiedzieć ile dokładnie oleju spuściłeś i potem wg tej instrukcji. Nie chcę wprowadzać w błąd itp itd, jednak ja mimo wszystko obstawiam na statyczną parę razy. Wszystko widać tak na prawdę w misce, samemu tego nie zrobisz, bo ktoś musi siedzieć w aucie, musisz też zaopatrzyć się w strzykawkę żeby to wlać - dla mnie robota chirurgiczna i znacznie bardziej upierdliwa niż w 4hp. Jednemu nie zaszkodzi, drugiemu wręcz przeciwnie.

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    OK dzięki, zrobię jednak statyczną ale nie będę mierzył ile wylałem, lepiej napełniać do przelania wg instrukcji.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Cytat Zamieszczone przez Zavoli Zobacz posta
    Z doświadczenia, tyle, że skrzynia 4hp - moje poprzednie E32, wymiana oleju metodą dynamiczna - spec z serwisu 50/50 że będzie ok - po wymianie zrobiłem jakieś 200km i automat padł, tarczki poszły i coś tam jeszcze, nie pamiętam. Aktualne E32, też 4hp - za namową kolegi Martynki robiłem parę razy statyczną żeby dokładnie wypłukać cały stary olej, skrzynia żyje, po tych zabiegach zrobiłem około 11 tys km, poprawa pracy jest. Ryzyko zawsze jest, ale jeśli nie znam historii skrzyni, to po moich doświadczeniach wolę zrobić tzw płukankę niż od razu z pieca wejść i cały syf wypłukać. Nie wiem, może to loteria. Tylu ilu specjalistów odwiedziłem, tyle opinii usłyszałem.
    Tu jest z resztą poruszany temat, można sobie poczytać - http://7er.pl/showthread.php/20508-W...4-I-po-skrzyni!


    z tym zdaniem tez juz sie zgadzam .. Przy wymianie dynamicznej i nie pewnej historii wymian moze dojsc do awarii . Wczoraj byłem w w tym warsztacie co zamierzam wymieniac olej bylem świadkiem przyjazdu auta na lawecie po wymianie dynamicznej , warsztat zrobil wymiane dynamiczna na wyrazne polecenie klienta w misce bylo troche opiłków i olej bardzo gestej auto zrobilo okolo 1000 km. Po rozmowie z wlascielem postanowilem zrobic wymiane 03.08. a jechac do niemiec 07.08. i kazano mi obserwowac skrzynie i jej zachowania .. Nie wiem ile razy bede robil wymiane statyczna narazie zrobie raz koszta nie małe bo 700 z groszami

  9. #29
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7

    Post

    Wymiana statyczna powinna kosztować:
    - 150-200 za robotę (to przecież max 2 godziny roboty i żadnych czarów, tylko podpięcie komputera do odczytów temperatury oleju)
    - 250 za 10L oleju
    - 60-80 za uszczelkę i filtr
    Razem: 450-530 zł za całość. Przynajmniej wg mnie...
    Jeśli filtr ma być ORI BMW to +150 zł - jak komuś bardzo zależy... :)

    Trzeba zwrócić uwagę na poziome położenie auta. Widziałem przypadek wymiany oleju na kanale -- pęknięta sprężyna lewa przód spowodowała przekroczenie poziomu oleju i problemy z pompą.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Wymiana statyczna powinna kosztować:
    - 150-200 za robotę (to przecież max 2 godziny roboty i żadnych czarów, tylko podpięcie komputera do odczytów temperatury oleju)
    - 250 za 10L oleju
    - 60-80 za uszczelkę i filtr
    Razem: 450-530 zł za całość. Przynajmniej wg mnie...
    Jeśli filtr ma być ORI BMW to +150 zł - jak komuś bardzo zależy... :)

    Trzeba zwrócić uwagę na poziome położenie auta. Widziałem przypadek wymiany oleju na kanale -- pęknięta sprężyna lewa przód spowodowała przekroczenie poziomu oleju i problemy z pompą.

    Cytuje .....

    Dnia Piątek, 13 maja 2015 17:44 Baranowski Bosch Car Service <baranowski@bosch-service.pl> napisał(a)

    Wymiana oleju w automatycznej skrzyni wraz z olejem, filtrem i uszczelką miski 724 zł.
    Z pozdrowieniami


    BBM Serwis Niezależny Serwis BMW
    89 527 82 49
    609 465 005

    Poważne naprawy dokonuje tylko tam , fakt nie jest tanio ale robią solidnie za wymiane oleju silnika z filrem krzyczą 375 zl , olej w silniku raczej kupie na allegro bo to wyjdzie jakieś 170 zl za 8 l castrola ... w olsztynie znam firme ktora wymianiela by taniej ale jezeli niewiedza nawet jaki olej mi zalac do skrzyni i czy mam skrzynie ZF to nawet do takich speców nie zajezdzam



Podobne wątki

  1. Automatyczna skrzynia biegów nie zmienia biegów
    Przez marco84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-11-2017, 02:00
  2. [skrzynia] Nierozbieralna automatyczna skrzynia biegów
    Przez Spajk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 06:31
  3. [mechanika] automatyczna skrzynia biegów
    Przez ///MICHAL w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 17:18
  4. Automatyczna skrzynia biegów
    Przez Wiktor3103 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 27-11-2007, 22:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •