Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 97 z 97

Wątek: Automatyczna skrzynia biegów pytania

  1. #91
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Olej ocenisz dopiero jak go spuścisz z miski, od góry z korka zawsze będzie jaśniejszy bo syf opada na dno miski.

    Dla przykładu w Hondzie żony olej na bagnecie w ASB był klarowny i czysty, również na papierze, aż się zastanawiałem czy wymieniać. Ale po odkręceniu korka zleciała smoła.

  2. #92
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Trochę się boję tej wymiany oleju. Wiele osób mi to odradza. Skrzynia póki co pracuje bardzo dobrze. Teraz dolałem Militec 1, przejechałem jakieś 60km i różnica jest niewielka ale jednak zauważalna. Teraz jest perfekcyjnie, super gładko zmienia biegi. Tam gdzie była odczuwalna zmiana biegów ( z 1 na 2 przy łagodnym ruszaniu ) teraz jest to nie wyczuwalne. Chyba jeszcze trochę tak pojeżdżę. ;) Militeca polecił mi człowiek który leje go od lat do wszystkich swoich aut właśnie min. do automatów. Zobaczymy czy miał rację. Póki co zmiana na plus ;)
    Ostatnio edytowane przez Słowik ; 26-08-2015 o 22:58

  3. #93
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,517
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta

    To nie e65, nie jest to miska zintegrowana z filtrem I uszczelką. Nie musisz stosować oryginalnej uszczelki w e38, nie popadajmy w paranoję.
    Nie ma sensu kupować zamiennika jak oryginał jest niewiele droższy. Sam się przejechałem za zamienniku, uszczelkę "wciągneło" do srodka i zaczął lecieć olej. Po założeniu uszczelki ZF spokój święty.
    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    Słuchajcie, a można ocenić na podstawie wyglądu oleju czy był wymieniany? Moje auto ma 280 tyś km ale jak sprawdzaliśmy olej w skrzyni to wyglądał dość dobrze. Nie miał żadnego zapachu, nie był czarny tylko taki szary i miał dość klarowną konsystencję. Myślicie, że przy takim przebiegu jeśli nie byłby wymieniany wcześniej to mógłby tak wyglądać? Moje auto miało tylko 1 właściciela od nowości i tak się zastanawiam, że gość może jednak wymienił kiedyś ten olej..
    U mnie olej był jak smoła, ale nie smierdział. Wymienione ok 7,5l. Po wymianie chodzi jakby trochę lżej skrzynia.
    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    Trochę się boję tej wymiany oleju. Wiele osób mi to odradza. Skrzynia póki co pracuje bardzo dobrze. Teraz dolałem Militec 1, przejechałem jakieś 60km i różnica jest niewielka ale jednak zauważalna. Teraz jest perfekcyjnie, super gładko zmienia biegi. Tam gdzie była odczuwalna zmiana biegów ( z 1 na 2 przy łagodnym ruszaniu ) teraz jest to nie wyczuwalne. Chyba jeszcze trochę tak pojeżdżę. ;) Militeca polecił mi człowiek który leje go od lat do wszystkich swoich aut właśnie min. do automatów. Zobaczymy czy miał rację. Póki co zmiana na plus ;)
    To wymień np. za 1000 km z 2-3 l oleju. Po 5000 km będziesz miał świeższy olej zobaczysz co się będzie działo. Też jest to jakiś sposób. Na pewno trzeba wymienić filtr oleju w skrzyni jak tego nie zrobi się mogą być duże problemy
    Ostatnio edytowane przez darekbb ; 26-08-2015 o 23:10

  4. #94
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Olej niewymieniany traci swoje właściwości i często pod wpływem tarcia przegrzewa się paląc tarczki, ale jak kto woli. Jak skrzynia jest sprawna to wymiana oleju jej nie zaszkodzi.

  5. #95
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    15
    BMW
    740D
    Skąd
    Kwidzyn
    Słowiku,
    wracając do Twojego zapytania czy można po oleju poznać czy był wymieniany to powiem że po oleju to no może jakoś ciężko, chyba żeby go przebadać pod mikroskopem, natrafiłem na taki biuletyn kiedyś:
    "Wpływ przebiegu eksploatacyjnego płynu ATF
    na jakość pracy i trwałość automatycznych skrzyń
    biegów (ASB) samochodów osobowych" można wygooglować pdf z sieci,
    ale to tak na marginesie naukowa metoda.
    Ja po otwarciu skrzyni zwróciłem uwagę na datę produkcji filtra oleju i niestety byłem rozczarowany bo auto 99r grudzień chyba i na filterku ten sam rocznik kilka miechów wcześniejsza data.
    Czyli wniosek prosty mimo zapewnień poprzedniego właściciela że olej był w niej zmieniony 80tyś temu wkładamy między bajki, skrzynia z przebiegiem 310tyś o ile licznik nie cofany. Wymiana była statyczna, skrzynia padła po następnym tysiącu km ale nie z powodu wymiany oleju tylko jej zużycia. Skrzynie automatyczne nie są nieśmiertelne i bezobsługowe, ale rozsądna ich eksploatacja na pewno pomaga wydłużać ich żywotność. Co do wspomnianego wyżej przypadku uszkodzenia tarczek sprzęgła to też myślę nie należy oceniać tego z pozorów tylko po faktach, nie wiadomo w jakim stanie sprzęgło było przed wymianą , może faktycznie hydraulika zaszwankowała z powodu wypłukanych zanieczyszczeń? Jeśli chodzi o wymianę oleju to ja skłaniam się do statycznej z powodu takiego samego jak z wymianą oleju w silnikach - do starszego motoru lejemy olej (określenie nietechniczne) "gęstszy" i z przeznaczeniem do silników o dużych przebiegach po to żeby nam nie wypłukało i nie rozszczelniło silnika super doskonałymi związkami myjącymi itd .... oraz .........,i myślę że wymiana statyczna dla skrzyni daje podobny efekt jak jest robiona po max 60tyś ( nawiasem mówiąc po 300tyś także wymiana statyczna jest agresywnym zabiegiem, „tak jakby” ktoś w silniku zrobił pierwszą wymianę po 100tyś). Wymiana całego oleju w skrzyni myślę jest super rozwiązaniem bo olej ma idealne właściwości jako nowy, ale chyba należało by założyć jeden warunek : że skrzynię wcześniej umyjemy i wymienimy wszystkie "gumki" na nowe.

  6. #96
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Wiem, że mówi się, że jak skrzynia padnie po wymianie oleju to znaczy, że była już tak zużyta że bez wymiany też by zaraz padła. Ale jakoś podejrzanie dużo osób pisze, że chwilę po wymianie skrzynia nadawała się do remontu. Myślę, że jednak ta wymiana mocno przyśpiesza koniec skrzyni. Możliwe że jak byśmy tego nie robili to przejechalibyśmy jeszcze te 30 czy 50 tyś km. W moim przypadku to ze 4 lata jazdy ;)
    Ta wymiana przypomina trochę loterię. Może być dobrze ale może być też bardzo zle ;)
    Ostatnio edytowane przez Słowik ; 27-08-2015 o 14:43

  7. #97
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    15
    BMW
    740D
    Skąd
    Kwidzyn
    Mój ojciec zwykł mawiać "czego byś nie zrobił będziesz żałował" albo "rób jak uważasz, jak nie uważałeś kiedy robiłeś" , czyli żadnego pocieszenia a decyzja Twoja i konsekwencje także, ja mam tak samo

Podobne wątki

  1. Automatyczna skrzynia biegów nie zmienia biegów
    Przez marco84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-11-2017, 03:00
  2. [skrzynia] Nierozbieralna automatyczna skrzynia biegów
    Przez Spajk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 07:31
  3. [mechanika] automatyczna skrzynia biegów
    Przez ///MICHAL w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 18:18
  4. Automatyczna skrzynia biegów
    Przez Wiktor3103 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 27-11-2007, 23:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •